Reelika 26.09.2018 18:50 (21 paeva tagasi)

Selline aegunud nõuetega õngitsemine tegelikult pole lubatud ja väga suure tõenäosusega see aegunud on (kui ma sain õigesti aru ja ühtegi makset siiani tasunud ei ole?). Tehingust tulenevate nõuete aegumistähtaeg on 3 aastat ehk selle 3 aasta jooksul on neil võimalus saata sulle "maksa ära"-kirjakesi, sulle helistada ja küsida, et millal maksad jne..3 aasta jooksul on see lubatud. Kui aga asi lastakse ära aeguda, siis sellega lõppeb ka nõudeõigus. Ehk siis nagu ka TsÜS § 142 lg 1 ütleb - ÕIGUS NÕUDA teiselt isikult teo tegemist (nõue) aegub aegumistähtaja jooksul. Ehk siis selle 3 aastase aegumistähtaja jooksul võib võlausaldaja sinult nõuda võla maksmist, peale seda kuupäeva enam mitte. Praegu aga on olukord, kus nõudeõigust enam pole ja ikka nõutakse veel midagi. Ma küsiks neilt pigem vastu, et mis alusel te üldse minult seda nõuate, kui nõudeõigus lõppes nõude aegumisega. Kohustus iseenesest muidugi jääb, aga selle kohustuse täitmist (ehk võla tasumist) sinult keegi nõuda ei saa. See on juba su oma vaba valik ja tahe - millal maksad, kui palju maksad või kas üldse maksad. Ja see "mina ei ole mingi ütleja vaid seda teeb kohus, mingu ma kohtusse" asjas ütleks seda, et nõue aegub nii kui nii, mitte ainult siis kui kohus selle kuskil välja hõiganud on. Kohus võib vaid kinnitada aegumist, nendib nii öelda fakti..aga mitte nii, et kõik mida kohus kinnitanud ei ole, need ei olegi aegunud.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  ____       ___      _  __   _    _   
 |  _ \\    / _ \\   | |/ // | || | || 
 | |_| ||  | / \ ||  | ' //  | || | || 
 | .  //   | \_/ ||  | . \\  | \\_/ || 
 |_|\_\\    \___//   |_|\_\\  \____//  
 `-` --`    `---`    `-` --`   `---`   
                                       

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.