kas sündimata laps ja ta ema jävad pärandist ilma

mare 12.07.2009 15:11 (15 aastat tagasi)

tütre elukaaslane ja elukaaslase ema hukkusid, tütar 4 kuud lapseootel. noortel oli loodud kena kodu ja planeritud kooselu veel sel aastal seaduslikuks vormistada. noormehel on kusagil isa ja poolõde, aga nendega ei suheldud. Kas mehe isa ja poolõde pärivad nüüd minu tütre ja tema tulevase lapse unistuset kodu?

SS Leegion 12.07.2009 17:42 (15 aastat tagasi)

Siin on mitu asja. 1. sinu elukaaslase ema pärand ja 2. sinu elukaaslase pärand. Kui sa A polnud abielus, siis pole sul mehe emalt midagi pärida - võõras inimene. Mehe varast pole sul ka midagi saada, kui sa just ei tõesta, et sa oled sinna oma raha investeerinud. Kui lapse isaks tunnistatakse hukkunud mees, siis on lapsel õigus sundosale, kuida ma ei soka aidata selles küsimuses, kuidas ja millal ta saab selle endale. Hukkunud mehe ema pärandis vaadatakse ka seda, kas mehel oli õdesid-vendi, varem lapsi jne, sellest sõltub pärandi suurus. Mehe isa ei päri otse oma endise naise varast midagi, küll aga võib üleneva sugulasena kandideerida sellelel akudselt, oma poja kaudu nagu ka (oletatav)hukkunud mehe vend v õde. Poolõde ei päri mitte midagi.

mare 12.07.2009 18:53 (15 aastat tagasi)

mina olen tütre ema ja minu tütre pulmad oleksid olnud augusti keskel. Noored ootasid oam esimest last. Nooremehe ema kinkis veidi aega tagasi selle maja oma pojale,nö pulmakingiks. Eelnevalt käisid nored koos välismal tööl ja kogusid raha remondi jaoks. Remondil osalesid minu vennad ja minu 2 poega. oli õnnetus ja noormees sai kohapeal surma ta ema suri haiglas. Matustel ei olnud noormehe isa ega poolõde (mehe uuest kooselust) Kuid täna nad käisid oma tulevast vara vaatamas, nagu nad ise ütlesid, selle poolõe poeg juba ukerdas maaiskapeenarde vahel maasikaid süüa. Too poolõde vajabki hetkel hädasti elamist. Majale tehti uus katus, uus välisvooder, uued aknad, ehitati välja pööning - väga ilus remont. Oodatavast lapsest ei tea noormehe isa ja poolõde midagi Mingit testamenti ju ei olnud, et laps sundosa saaks. Laps sünnib peale seda kui 3 kuud täis saab ja noormehe isa on pärandi vastu võtnud. Nooremehe emal on veel ka vend, kes samuti oli abiks ehitamisel

SS Leegion 12.07.2009 19:25 (15 aastat tagasi)

Poolõel pole õigust mitte millelegi. Kui laps oleks olemas, siis oleks pärija vabasuhte korral tema koos mehe isaga. Nüüd aga peaksid notari käest küsima, kuidas käituda juhul kui laps on sündinud. Enne sündi pole tema kahjuks mittekeegi. Kindlasti on olemas võimalsu, kuidas lapse sünni järel kogu pärandvara ümber jaotada. On ju isegi mitmeid aastaid tagasi sündinud isikute lastele nende osa antud koos päraldistega. Soovin sulle ja sul lapsele-lapselapsele edu.

muigaja 12.07.2009 20:29 (15 aastat tagasi)

no selleks aaks, kui laps sünnib on pärandvara ammugi omaniku bahetanud vast

sedasi 12.07.2009 20:37 (15 aastat tagasi)

mehe isa pärib kindlalt poole kogu varast, kui oleks ema surnud varem ja poeg hiljem siis ei oles isa pärinud midagi, vaid kogu pärand oleks läinud sündimata lapsele. Laps oleks pärinud kogu oma isa vara. § 208. Eestkostja määramine sündimata lapsele (1) Eostatud, kuid veel sündimata lapsele võib määrata eestkostja, kui see on vajalik tema huvide kaitseks. Eestkostjat ei määrata, kui lapse sünni korral kuuluks vanema hooldusõigus tema vanematele.

w 12.07.2009 22:02 (15 aastat tagasi)

kui tütrel oli abiellumiseks avaldus sees, siis loetakse abielusolevaks. seega pärib tütar ja sündiv laps. laps siis kui on sündinud.

sa 12.07.2009 22:36 (15 aastat tagasi)

ära jahi w , midagi ei loeta abielus olevaks kui ainult avaldus sees on

911 13.07.2009 16:59 (15 aastat tagasi)

Kogu kokku tunnistajad kes tunnistaksid, et Sinu laps (tütar) on sinna sisse oma raha pannud ja tõestaksid millises suurusjärgus see summa on. Tunnistajateks aga ei või olla Teie sugulased. Selle poolõe võid aga sealt minema peksta sest Tema on seal tõitsa võõras inimene.

ka pärija 13.07.2009 18:10 (15 aastat tagasi)

kas noormehe isa ja ema olid seaduslikus abielus ja lahutamata? Ainult sel juhul saab ta olla naise pärija. Aga ka siis saab seda vaidlustada, kuna nende abielusidemed olid faktiliselt lakanud ja ilmselt väga ammu, kui tal "uuel" tütrel juba laps. Kuna 1. ringi pärijad on abikaasa ja lapsed, siis on mehe pärijaks sündimata laps. Kui emal teisi lapsi (ja lapselapsi) peale selle sündimata lapse ei ole, siis on tema ka oma vanaema pärijaks. Poolõel pole pärimisele üldse asja. Isal ka suure tõenäosusega. Igaljuhul annab tema osa vaidlustada.

mare 13.07.2009 20:00 (15 aastat tagasi)

ei, ei olnud abielus enam noormehe ema ja isa. ei ole selliseid tunnistajaid, kes tütre panustamisttunnistad avõiksid- ainult pangakontolt on näha, et on ostetud ehituspoest ehitusnaterjale. Ehitada aitasidki põhiliselt minu pojad ja noormehe ema vend. notaris sai täna asi korda ja ei olegi vaja praegu midagi tõestada. Poolõde pärib küll sellisel juhul kui ta isa oleks surnud. Praegu selline võimalus neil et jah noormehe isa pärib ja ananb lihtsalt oma tütrele. Hetkel pärimine peatatud,kuna on olemas võimalik pärija - sündimata laps

SS Leegion 13.07.2009 22:23 (15 aastat tagasi)

no näed, füürer ikka aitab kui temasse uskuda :)

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.