varajagamine kohtus

olga 8.09.2009 08:35 (15 aastat tagasi)

mees naine lahutatud ametlikult.vara jagamatta.mees pole nõus seda ka tegema.mängib lolli.naine tahaks ta kohtusse kaevata et varalepingut saada ja oma eluga edasi minna.olemas mööbel jms mida jagada.lisaks on naisel abielu jooksul saadud korter kinkelepinguga,kus on seitse aastat elatud.seal ka elementaarne remont jooksvalt tehtud.kas naine peab kohtusse minnes ka oma lahusvara jagamisse panema.või on see nagunii tema oma ja kui mees sealt midagi rahaliselt saada soovib(ehitushindest pool nt) kas siis on see tema asi nõuda ja tõestada et ta on sinna midagi sisse pannud.kuidas on naisel õigeb toimida.

Riukalik Jurist 8.09.2009 11:22 (15 aastat tagasi)

Lauhusvara otse loomulikult jagama ei hakata ja ka remondikulude väljanõudmine on üsna kahtlane, sest neid ei suudeta tihti tõendada. Naine mingu muidugi kohtusse, ega enne see lolli mängimine ei lõpe.

olga 8.09.2009 12:40 (15 aastat tagasi)

kohtusse küll,kuid kas naine PEAB oma lahusvara(korterit) seal ka märkima ja "jagada" laskma"

. 8.09.2009 12:46 (15 aastat tagasi)

No kui oled veendunud, et tegemist on sinu lahusvaraga (st korteriomand on tõepoolest omandatud kinke teel), siis ei pea ju seda ka jagama. Jagatakse ikka ühisvara. Kui su abikaasa arvab, et remondi tulemusena on korteri väärtus oluliselt tõusnud ning korter seeläbi osaliselt või täielikult teie ühisvaraks muutunud, on see ju tema asi selle jagamist nõuda.

olga 8.09.2009 12:50 (15 aastat tagasi)

ma mõtlengi et kas mitte mingi seadus ei sunni mind ka seda korterit ja sinna sisse investeeritud rahasi jagama.et kui annan sisse hagi abieluvara jagamiseks ,makstes selle kupatuse pealt mida endale soovin riigilõivu,siisei vaata kohus minu peale halvasti kui mees seal teatab et ta on meie ühisesse kodusse,mis küll minu lahusvara,rahasi investeerinud.et kas see pole kohtu silmis nagu info varjamine vms

. 8.09.2009 13:19 (15 aastat tagasi)

ei ole varjamine. Kui mees arvab, et tal on õigus sellest midagi nõuda, siis peab tema seda tõendama hakkama.

no 9.09.2009 09:25 (15 aastat tagasi)

kohtus vara jagamine on üpris kallis lõbu ja kaalu enne, kas üldse ongi mõtet mingit mööblitükki jagama hakayta. ela oma korteris ja olgu mehel kena olla kui ta selline on

olga 9.09.2009 11:08 (15 aastat tagasi)

vajaks edaspidiseks eluks abieluvara jagamise lepingut.ilma selleta ei saa paljusi toiminguid äkki teha

? 9.09.2009 15:23 (15 aastat tagasi)

No mis toimingud need on, mida teha ei saa? Mõtle rahulikult järgi! Mis on teie ühisvara? Sinu jutust saan aru, et ainult mööbel. No mööbli pärast pole küll mõtet kohtusse minna. Kohtunik naerab teid õigustatult sellise hagi eest välja. Seda enam, kui ütled, et mees ei soovi vara jagada. Ja ilmselt selle pärast pole ka mehel soovi seda vara jagada - no mis ta selle kasutatud tugitooli või kohvilauaga ikka peale hakkab? No las see mööbel siis olla. Mis toiminguid sa ikka kasutatud mööbliga teha tahad ning mis ühisvara jagamatuse pärast tegemata jääksid. Pealegi, ega mööblil pole silti küljes, millal ta täpselt osteti. Kui korteriomand sulle kingiti, siis on see ka sinu lahusvara. Kui tahad, siis mine kasvõi täna notarisse ning müü see maha. Ei ole sul mingeid piiranguid. Tee oma korteriga täpselt selliseid toiminguid nagu tahad.

olga 9.09.2009 15:40 (15 aastat tagasi)

aga kui ta nt 5a pärast leiab vahendid et minu käest nõuda kompens.et on minuga 10a koos elanud ja ühisvara on jagamatta ning nõuab siis selle tehtud remoni pealt raha.kui ma praegu kohtusse lähen ja saan kätte abieluvara jagamise lepingu,siis pole tal ju õigus ala 5a pärast midagi nõuda kuna vara juba jagatud ja seda kohtu poolt

? 9.09.2009 16:17 (15 aastat tagasi)

Kulla Olga - ühisvara võib jagada igal ajal. Võib jagada abielu ajal või pärast abielu lõppemist. Kasvõi 40 aasta pärast. Ka kohtus käimine ei anna sulle garantiid. Abikaasad võivad ka peale kohtuotsust avastada, et neil on siiski veel mõni asi jätkuvalt ühisvara. Ega siis asjaolu, et nad kunagi kohtus muid asju jagades seda asja ei nimetanud, ei muuda seda asja olematuks. Tee mis sa teed, seda tõenäosust, et keegi sinult kunagi midagi nõuab, ei saa sa kunagi välistada. Sa ju võid minna kohtusse ja nõuda, et kohus jagaks teie kasutatud mööbli, kuid ega see välista, et su mees nt 10 aasta pärast ei leia, et oot-oot, ma tahan ka korterist osa saada ega nõua ka korterist osa. Kui sul on raha jalaga segada ja soovid kohtu vahet käia, siis lase käia! Palka omale advokaat, nemad võtavad hea meelega raha vastu. Ja esitavad sinu soovil mistahes jabura või vähem jabura hagi kelle iganes vastu. Kui sul aga raha jalaga segada ei ole ning sa tahad mõistlikult asju lahendada, siis saadki seda väga lihtsalt teha - ela oma elu rahulikult edasi. Kui oled hirmus pabistaja, siis võid ju võtta kätte ka paberi ja pliiatsi ning pane sellele kirja, mis on teie ühisvara ning mis on sinu arvates selle ühisvara väärtus praegusel hetkel. Näiteks: 1. Elutoa diivan - väärtus 300 krooni 2. Elutoa tugitool, 2 tk, väärtus a' 50 krooni, st kokku 100 krooni Kuni selleni välja, et .... 445. Nõudepesu svamm, väärtus 0 krooni (täielikult amortiseerunud). Pane siis ka kirja, kui palju sinu arvates su mees sinu lahusvaraks oleva korteri remonti panustas. a la ostis tapeedi - 200 krooni, tapeedi liimi - 50 krooni; põranda värvi - 80 krooni. Löö summad kokku ja kirjutagi, et ühisvara jagamiseks selliselt, et kõik sinu lahusvaraks olevad kasutatud mööblitükid ka edaspidi sinule jääksid oleksid sa nõus maksma talle kompensatsiooniks ---- krooni. Mehe poolt panustatud remoniraha katteks oled valmis talle hüvitama tema poolt kulutatud 330 krooni (või mis iganes summa sa siis kokku saad). Kirjuta juurde, et antud pakkumine (hind) kehtib kuni (nt üks kuu). Pärast seda on summa kindlasti vähenenud amortisatsiooni tõttu. Jäta sellise kirja üks eksemplar omale ning saada selle teine eksemplar oma eksile tähitult. Kui ta sinu pakkumist vastu ei võta, siis on see juba tema mure - ela oma elu rõõmsalt edasi. Kui kunagi 10 aasta pärast tahad laiali lagunenud diivanit Kolatakso abil prügimäle saata ning oled jätkuvalt üli hirmunud, et ei saa seda ilma eksi teadmata teha, siis võidki ju talle eelnevalt teada anda, et diivan läheb hävitamisele ning juhul kui ta seda omale tahab, on tal aega x ajani, et sellele järgi tulla.

olga 10.09.2009 08:36 (15 aastat tagasi)

ok,arusaadav.nii et seni kui me vara jagamatta,võib ta siia sisse trampida ja asju minema viia,kuna need kuuluvad ka talle ja isegi kui träni ära jagan kohtus ja kui ta ei nõua mult remondi kulu raha siis võib ta ala 10a pärast tulla ja nõuda seda kompens. huvitav miks sellist seadust pole et kui peale abielusuhete lõppemist ametlikult peab 5a jooksul vara ära jagama,muidu jäävad asjad sellele osapoolele kele käes need on vms.

. 10.09.2009 09:08 (15 aastat tagasi)

kui on vara ametlikult jagatud, kohtus või notari juures, ja selles on kirjas, et tal korteri osas nõudmisi pole, siis seda ta küll enam 10 a pärast nõuda ei saa. Nõudmisi esitada võib ta siis ikka ainult nende asjade suhtes, mis sellest kokkuleppes või kohtuotsuses on nimetamata jäänud.

olga 10.09.2009 09:42 (15 aastat tagasi)

a mis moodi seda kohtule serveerida.kui tean et mehel vaid mõned tsekid olemas,mida ta siia remondi jaoks ostnud on.ja ega mul ka pole ju tsekke alles.kas võin hagisse panna mingi umbmäärase summa mis ta minu arust siia sisse investeeris? ja kas see ka loeb midagi et ta siin ise ehitas aastate jooksuk ka oma käega?

Olgale 10.09.2009 09:55 (15 aastat tagasi)

Mine ja palka omale advokaat. Tema siis seletab sulle, kuidamoodi midagi serveerida. Selleks nad siin ilmas olemas ongi.

n 10.09.2009 16:31 (15 aastat tagasi)

ma saan aru nii, et mees lihtsalt lahkus 2 kätt taskus, jättes teie ühiselt ostetud mööbli jmt. teie koju ja ei taha ühtegi asja endale? A mis sellest peetud mööblist tahta? Ja mis sellest kohtus jagada? Korter on ju niikuinii sinu, kui see sulle kingiti. Rahune maha, olga, ja ela oma elu edasi, nagu eespoolgi soovitatud. Kui mees ei taha teie asjadest midagi, siis ei taha. Kui kunagi tahtma hakkab, no anna siis talle see asi. Milleks kohtuga jamada ja peale maksta. Sõbranna mees lahkus ka ainult oma seljariiete ja mõne oma perekonnareliikviaga ja alustas uut elu uue naisega. Kõik, mis oli aastatega kogunenud, kõik jäi eksile ja nende täiskasvanud lapsele.

kolla 12.09.2009 15:20 (15 aastat tagasi)

käige aga kohut ja nuumake advokaate.ega kohus ei jaga,teil omavahel tuleb ikka ise kokkuleppele saada kes mida saab.kohtukaudu see ainult tasuline,muud ei midagi.läbitud etapp.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.