kinkeleping

Mari 22.02.2010 13:24 (15 aastat tagasi)

Kui onu tahab oma korteri mulle jätta, siis kuidas seda oleks kõige kasulikum vormistada. Kas kirjutada minu nimele praegu või teha kinkeleping või...............Mis võimalused veel ja kuidas oleks kindlam ja odavam?

Jüri 22.02.2010 16:21 (15 aastat tagasi)

Kui su onul vähegi oidu on, siis ei kingi ta oma elu ajal oma vara ära. Kui ta tahab oma vara (vähemalt korteriomandi) sulle jätta ning peale sinu oleks tal ka teisi seadusjärgseid pärijaid, läheb ta notarisse ja teeb testamendi. Sinule on loomulikult kasulikum juba tema elu ajal tema vara kätte saada. Mine tea, võibolla hiljem mõtleks onu ringi ja müüks oma vara hoopiski maha ja kasutaks saadud raha oma heaoluks, või jätaks selle lihtsalt kellelegi teisele.

Mari 22.02.2010 17:39 (15 aastat tagasi)

Tänud vastamast, aga ei saa aru miks nii küüniline. Sa ei tunne mind ja ma ei peagi siia oma iseloomustust küsimusele lisama. Kas Teid kupatati hooldekodusse, et kohe sellised ühesed mõtted?

Jüri 22.02.2010 19:11 (15 aastat tagasi)

Ja kas sina mind tunned, et sellist teksti kirjutada? Olen juhtumisi noor ja terve inimene, seega ei kupata mind keegi kuhugile. Ja ei kupata ka ma ise kedagi kuhugile. Teen tööd ja näed vaeva ja ei soovi kellegi teise vara omale saada. Lihtsalt juhtumisi aastaid notaribüroos töötanud ja seega näinud nii kinkijaid, kes tulevad ja nutavad, et kingisaaja tänamatu ja ta kas lihtsalt tänavale tõstnud või üritab igal võimalikul viisil seda teha. Samas näinud ka inimesed, kes oma sõnade kohaselt teist inimest aastaid aidanud, ka rahaliselt, kuna talle anti lubadus, et vara jääb talle, kuid nüüdi silmitsi faktiga, et ta on kõigest ilma, kuna lubaja lihtsalt oma sõna ei pea. See on lihtsalt elu - kui inimesel on vara, siis on ainus tark tegu olla ise oma vara omanik ning mitte jagada seda elu ajal laiali. Mingu su vara teistele pärast su surma. Kui on lootust kelleltki vara saada, siis on loomulikult kasulik, et see vara ka kohe sulle tuleb. C'est la vie!

A. Hitler 22.02.2010 20:19 (15 aastat tagasi)

vastus küsimusele - nii kinkimine kui ostu-müügitehing on täpselt sama riigilõivuga, arvestatakse kinnistu väärtuse järgi. Sellist tehingut, nagu "nimele kirjutamine" ei eksisteeri - saab ainult kas müüa või kinkida. Mis kindlusesse puutub, siis ostu-müügitehing on kindlam, kinkelepingust saab kinkija taganeda, kui sa näitad üles tänamatust tema suhtes.

Riukalik Jurist 22.02.2010 22:38 (15 aastat tagasi)

Samas pole mõtet ka raha lauale vedelema jätta - kui on võimalus saada endale korter, siis eelistaks isiklikult müügitehingut kinkele, aga ega tegelikult suuremat vahet ole. Samas kui oleksin su onu, teeksin lihtsalt testamendi:-) riukalikjurist@yahoo.com

Zaabaz 23.02.2010 10:28 (15 aastat tagasi)

Mari, ära solvu, Jüri lihtsalt räägib kuidas väga tihti elus asjad käivad. Aga parim pleks siis ehk täna klassiaks kujunenud case, kinkeleping ja onu eluaegne tasuta asustusõigus. Maha sa ehk ei löö teda ;) sry aga IRW

Mari 23.02.2010 12:05 (15 aastat tagasi)

Ei ma solvu. Jüril selles õigus, et elu on selline, aga minul ei ole vaja kedagi kuhugi kupatada. Ma teen ka tööd ja kodugi olemas, aga kui onu nii tahab, kas siis peaksin ei ütlema? Aga Jüriga on nii, et tapamajas ka ei tohi liiga kaua töötada, hakkab psüühikale. Tuleb lahkuda või abi otsida, mitte inimesi sapiga pritsida.

keegi 23.02.2010 12:21 (15 aastat tagasi)

Kinkeleping kindel asi.Kui sa onu suhtes tänamatust üles ei näita ei ole tal ka põhjust kinkelepingust taganeda. Ja taganeda saaks ka ainult teatud aja jooksul.Kinkelepingut saab muidugi vaidlustada näiteks onu vend , õde ,aga kui kohtus notar tunnistab ,et onu oli tehingu sõlmimise ajal adekvaatne ja sai aru mida ta teeb siis jääb tehing jõusse. Ost-müük ka kindel asi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.