isikust põlvnemise tuvastamine ja vanema kande vaidlustamine pärast isiku surma - juura.ee

isikust põlvnemise tuvastamine ja vanema kande vaidlustamine pärast isiku surma

En 28.07.2010 12:45 (14 aastat tagasi)

Tere! Mina sooviksin esitada avalduse postuumselt isaduse tuvastamiseks.Viimane elukoht ja registratsioon oli minu surnud abikaasal Tallinnas.Mina koos lapsega elan Kohtla-Järves.Millise linna kohtusse mina võin esitada avalduse,kas Viru MK Kohtla-Järve kohtumajja või Harju MK-sse?Kui Harju MK-sse, siis kuhu täpselt - Harju MK Liivalaia tn kohtumajja, Harju MK Kentmanni tn kohtumajja või Harju MK Tartu mnt kohtumajja?Minu abikaasa on surnud aastal 2008.Pärast isaduse tuvastamist minul on võimalus vormistada pensioni perekonna toitja kaotamisel ja saada antud pensioni kahe eelmise aasta eest (alustades minu abikaasa surma ajast).Mina pean minema selle küsimusega kohtusse või pensioniametisse?

reet 28.07.2010 13:41 (14 aastat tagasi)

kui laps sündis peale teie abikaasa surma ja teie surnud abikaasa on lapse isa siis lapse sündi registreerides piisab kui võtad kaasa abielutunnistuse ja abikaasa surmatunnistuse. Piisab kui lähed oma elukohajärgsesse pensioniametisse ja asi saab korda.

En 28.07.2010 13:48 (14 aastat tagasi)

Abikaasaga me elame vabaabielus alates 2005. Laps sündis aastal 2006. Sünnitunnistuses isa ei märki. Me olime abielus aastal 2007. Minu abikaasa on surnud aastal 2008

Em 28.07.2010 14:03 (14 aastat tagasi)

ilma kõiki neid pabereid nägemata on ju suht keeruline selgitada midagi, aga kui abiellusite peale lapse sündi ja abikaasat lapse isana ei märkinud sünnitunnistusse vaid laps nagu nn- "vallaslaps", siis ei ole ju enam midagi nõuda.

reet 28.07.2010 15:15 (14 aastat tagasi)

tagasiulatuvalt ei saa sa kindlasti enam mingit raha - see on selge! Kuid lapse isaduse tuvastamine postuumselt on täiesti võimalik ja see käib kohtu kaudu! ka nüüd tagantjärgi paneb asjad paika DNA, on sel isal olemas sugulased, kuid selles asjas siin pead ekspertiisikulud ise kandma...Muidugi saab põlvnemist tuvastada ka lihtsamal viisil- usaldusväärsete tunnistajate abiga. tunnistajate kohta pane avaldusse võimalikult palju infi, kui tead kirjuta sünniajad ja/või isikukoodid, kindlasti elukohad-kontaktandmed. mida konkreetsemalt on avalduses teave antud, seda lihtsamalt läheb kohtus, kuigi aega võtab iga asi... mine Just.Min-i kodulehele, seal saad abi kohtusse pöördujale. Kui keegi vastu ei vaidle, ei tohiks probleeme tekkida.... Tegemist on põlvnemise tuvastamisga surnud isikust. Kuna vaidlus kui selline puudub (st. kostja puudub) tuleb kohtule esitada avaldus, mitte hagi. edasi läheb kõik TsMS § 579 - 583 korras 6. jagu Isikust põlvnemise tuvastamine ja vanema kande vaidlustamine pärast isiku surma § 579. Põlvnemise tuvastamise ja kande vaidlustamise avaldus (1) Kohus lahendab põlvnemise tuvastamise isikust, kes on surnud, ja sellise isiku kohta sünniakti tehtud vanema kande vaidlustamise üksnes avalduse alusel. 2) Avalduse alaealise põlvnemise tuvastamiseks või sünniakti tehtud vanema kande vaidlustamiseks isikust, kes on surnud, võib esitada isik, kelle põlvnemise tuvastamist taotletakse või kelle põlvnemist vaidlustatakse, tema eestkostja või valla- või linnavalitsus. (3) Avalduses märgitakse asjaolud, mille alusel võib vanemaks pidada isikut, kellest põlvnemist tuvastatakse või mille alusel ei saa vanemaks pidada isikut, kes on vanemana kantud sünniakti. § 580. Isikute ärakuulamine (1) Kohus kuulab ära lapse teise vanema ning surnud isiku vanemad, abikaasa ja täisealised lapsed, samuti muud isikud, kelle ärakuulamist peab kohus vajalikuks. (2) Kohus võib käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud isiku jätta ära kuulamata üksnes juhul, kui isik on kestvalt võimetu seletust andma või kui tema viibimiskoht on teadmata. (3) Kohus küsib arvamust valla- või linnavalitsuselt, kui avalduse oli esitanud alaealise lapse ema või eestkostja. ...

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.