kahjuhüvitise nõuete loovutamine inkassoettevõttele

ööinimene 13.08.2010 03:48 (14 aastat tagasi)

Küsimus oleks, mida teha, kui peokeskuse omanik üritab põhimõtteliselt välja mõeldud kahjude eest võlga sisse nõuda ja ähvardab inkassoga. Nimelt sai üüritud paari inimese peale üheks õhtuks peokeskus, üürisumma maksime ilusti ära, kuid järgmine päev hakkas omanik kõikvõimalikke summasid lisaks nõudma, mingit tõestust (ega suurt tõepõhja) tema jutul ei leidu. Oleks et me lõhkusime midagi, tegemist on n-ö kodukorra rikkumisega ja asjadega, mis olid juba varem katki. Lepingus oli, et tal on 5 tööpäeva aega nõuda sisse kahjutasu. Mingit kirjalikku kahjunõuet ega arvet pole saadetud, kuid 6. tööpäeval võttis omanik uuesti ühendust ja väitis et annab asja järgmine päev üle inkassosse. Summa on alla 5000 krooni (Kas inkasso üldse tegeleb niisuguste summadega?). On sellele olukorrale meie jaoks hea lahendus, ehk siis mitte maksmine?

päevainimene 13.08.2010 07:36 (14 aastat tagasi)

Omanikul on õigus öelda,rääkid,väita, mida iganes ta tahab. Meil on vaba maa ja sõnavabadus. Kui tema soovib inkassosse pöördua, siis seda võib ta teha - jällegi, meil on vaba maa. Kas ja milliseid kliente inkasso omale võtab, sõltub inkassost. Ei oska foorumikülastajad seda arvata/ennustada. Iseenesest, mis häda pärast ei peaks inkasso võtma menetlusse nõuet alla 5000 krooni? Inkasso saab väidetavatele võlgnikele vaid kirju saata ja helistada. Neil pole voli võlgnike vara võõrandada vms. Kui sina nende nõudega ei nõustu ja seda ei tasu, siis on inkassol vaid üks võimalus - pöörduda kohtusse. Kui nad seda peaksid tegema, siis saadki juba kohtule vastata, et sa ei tunnista nende nõuet, kuna......

teema alustaja 13.08.2010 14:43 (14 aastat tagasi)

Selge, aitäh vastuse eest.

Max 14.08.2010 12:19 (14 aastat tagasi)

Inkassodega ei ole mõtet üldse dialoogi astuda, eriti sellises küsimuses. Reeglina inkassotöötjal puudub juriidiline haridus või on see omandatud kuskilt nurgatagusest (õppe)asutusest ja võla- ning üldse tsiviilõigusest ei jaga nad mitte midagi. Kui puudub lepinguga võetud kohustus ja alus selle 5000 kr tasumiseks, oleks vast mõistlik saata avaldus, et ei nõustu ja edasi jääda passiivseks kuni pöördub keegi kohtusse. Kohtule hagi vastusesse kirjutada samuti täpsed asjaolud ja selgesõnaline mittenõustumine.

rxmn 15.08.2010 21:46 (14 aastat tagasi)

Teenuse osutamise aluseks oli leping, teile oli see sõlmitud, lepingus oli kirjas tasu maksmine lepingust tulenevate tingimuste rikkumise kohta, antud juhul kahjutasu siis rikutud sisustuse vm. ja kodukorra rikkumise eest. Kui Omanik on lepinguliste tingimuste rikkumiste kohta kinnitust, võib ta lepingust tulenevalt seda ka nõuda. Ja teil tuleb see ka maksta, juhul kui : kahju on tuvastatud ja kahju tekitataja ja kahju vahel on põhjuslik seos, st. et teie olete just selle kahju tekitanud.: üürile andja peab esitama teile arve, kus on märgitud kahju suurus ja rikutud, kahjustatud esemed. Esmalt oleks see pidanud esitama teile, teil oleks olnud võimalus sellega nõustuda või mitte. Inkasso poole sai ta pöörduda lepingu alusel. Kui te sellega nõus pole,võidakse teid kohtusse anda, kus juba hagejal (üürile andjal) tuleb tõendada teie süü olemasolu kahju tekkimisele. Teie viga, kui lepingu sõlmimisel te ei märkinud ära silmaga nähtavad puudused, näiteks juba katkine inventuur jm.

Riukalik Jurist 16.08.2010 12:59 (14 aastat tagasi)

Inkassodega soovitan suhelda vaid kohtus. Ärge makske ja jutul lõpp.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.