lahusvara soetamine ilma abieluvaralepingu sõlmimise võimaluseta

Tiina 22.10.2010 10:18 (14 aastat tagasi)

Enne abielu võtsin vastu isa päranduse (maa ja mets). Nüüd, abielu ajal, tahan selle enne abielu saadud lahusvara (maa ja mets) eest osta maja (mis muutuks seejärel ühisvaraks). Suhted abikaasaga pole head, ma ei soovi maja ühisvarasse. Kuidas on võimalik, et maja jääks endiselt vaid "minu varaks", mida ta lahutuse korral endale nõutada ei saa? Abieluvaralepingut mees ei ole kunagi olnud nõus sõlmima, ka nüüd mitte. Kas kinkelepingust oleks abi? Kui nt ostan maja n-ö emale, kes selle hiljem teatud tingimustel mulle kingib või aitab minu situatsioonis vaid lahutamine?

Riina 22.10.2010 10:57 (14 aastat tagasi)

Lgp Tiina, pöördu lähimasse notaribüroosse konsultatsioonile. Notarite kontaktandmed leiad Notarite Koja kodulehelt www.notar.ee Notar, või tema büroos töötav jurist selgitab sulle lahkesti ja täiesti tasuta abikaasade varasuhteid ning erinevaid võimalusi. Kui otsustate konsultatsiooni järgi mingi tehingu teha, nt ühisvarajagamise lepingu või abieluvaralepingu, siis on notar see, kes selle samas koostab ja tõestab.

Siina 22.10.2010 12:28 (14 aastat tagasi)

Ma ei saa aru, miks peab alati keegi siis tulema ja inimese küsimuse peale vastama - mine notari juurde. Kas mingi notar käib pidevalt siin ja kirjutab seda? Inimene tahab siit vastust. Püüan aidata niiaplju kui võimalik. Iseenesest ei muutu ka see pärandi eest ostetud maja ühisvaraks, alati on võimalik tõestada et kasutasid just seda raha ja kui mees nõuab sealt midagi, siis peab ta ära tõestama, et ta on sinna oma isiklikku raha, aega või muud panustnud. Aga kohtus asjade klaarimise vältimiseks on tõesti mõistlikum osta maja ema nimele. Kui suhted emaga kahtlased, siis võib panna majale veel hüpoteegi peale sinu kasuks ja igaks juhuks ka eluaegse kasutusõiguse.

. 22.10.2010 22:14 (14 aastat tagasi)

Ei julgeks väita et pärandi mahamüügist saadud raha eest soetatud maja oleks lahusvara automaatselt.. seda hakkab lõpuks tuvastama kohu. Kui ostma lähed, ei küsi keegi kust see raha pärit. Peaasi et olemas. Kui ametlikult abielus ja abieluvaralepingut ei ole siis tegemist abikaasade ühisvaraga. Ostmine emale ja siis kinge sulle võibolla aitaks, kui see ei hakka käima nö näiliku tehingu mõiste alla.

Riukalik Jurist 22.10.2010 13:08 (14 aastat tagasi)

Mina ei soovitaks kunagi osta vara mingi sugulase või tuttava "nimele" - nagu elu näitab, tuleb sellest vaid jama. Lahendus oleks abieluvaraleping ja soovitus pöörduda notari poole on täiesti õigustatud.

Riina 22.10.2010 13:13 (14 aastat tagasi)

Kas sina Siina vastuad siin foorumis antud nõuande pädevuse eest? Kas sa üldse oled jurist, et võtad õiguslikel küsimustel sõna? Kui Tiina sinu nõuannete järgi talitab, ja tal sellest suured probleemid peaksid tekkima, kelle poole ta siis pöördub? Oled sa ka siis siin foorumis olemas ja vastutust võtmas? Hüvitad näiteks Tiinale oma ebapädeva nõuandega tekitatud kahju? Notar on konkreetne inimene, nime, ametikindlustuse ja kinnitatud pädevusega - tal on õigusalane haridus, ta sooritanud vastavad eksamid, et üldse notariks saada. Sellepärast soovitangi inimestel, kes tulevad kuhugile foorumisse nõu küsima ning nende küsimus puutub selgelt notarite pädevusse, pöörduda ikka pädeva inimese poole, selle asemel et loota suvalisest foorumist oma muredele lahendust. Kui sul jalaluu murtud, siis oleks ju mõtekas ikka arsti poole pöörduda, või kuidas? Ja kui inimene ise selle peale kohe ei tule ja tuleb nt foorumisse nõu küsima, siis mis on halba soovitusel minna arsti juurde?

Juura.ee admin 22.10.2010 15:27 (14 aastat tagasi)

Ühest küljest nõus sellega, et siin foorumis on vastutust vähevõitu, aga kui keegi peaks tulevikus näiteks notarit VÕS § 620 alusel hagema, siis on notar esimene, kes advokaadi juurde jookseb ja üheskoos hakatakse süüd eitama. Seega, viide vastutusele on ka tegelikult hämamine. Olen nõus Siina poolt ülalöelduga, et käia siin ja suunata iga küsimus notari juurde on pehmelt öeldes netiketi vastane tegevus. Jääb mulje, et notarite koda käib siin endale klientuuri lantimas. "Riina"-sugused tõmbavad lihtsalt selle foorumi mainet alla, küsijad saavad teada, et "ah, seal foorumis niikuinii sisulist vastust ei saa". Ja teisest küljest: kui muudele subjektidele on siinne reklaam keelatud, siis miks peaks notaritele erandi tegema? Hakkan edaspidi n.n. 'riina' postitusi eemaldama?

kriitik 25.10.2010 15:50 (14 aastat tagasi)

Põhjused, miks inimesed juura.ee foorumit külastavad on tõenäoliselt igaühel erinevad: kes soovib saada korrektset õigusabi; kellele on abiks mõni sõbralik soovitus umbmäärasest seadusest, et veelgi asjatundmatule naabrimehele lihtsalt "ära panna" (kuna kohtusse ei ole nagunii kummalgi osapoolel plaanis pöörduda); kes on tulnud siia heasoovlikusest enda tarkuseid abivajajatele jagada või lihtsalt uudistama. Kui hakata juura.ee`d nõnda karmide võtetega kastreerima, et keelata ligipääs teatud arvamusega inimestel siis kaotaks kogu see veebipõhine ettevõtmine minu silmis enda mõtte ja mis enda olemuselt sarnaneks mõnele järjekordsele kinnisele sõprusklubile facebookis. Foorum peaks/võiks olla ikkagist see koht, kus abivajajal on võimalik tutvuda erinevat seisukohta omavate isikute arvamustega, et seejärel teha endale sobilik valik.

Juura.ee admin 25.10.2010 16:40 (14 aastat tagasi)

Moderereemine on vältimatu.

Zaa 25.10.2010 09:52 (14 aastat tagasi)

Osta jah vara tuttava või sugulase nimele, saad nii varast kui sugulasest/tuttavast lahti. Eks erandeid ole ka aga ...

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.