kohaliku omavalitsuse ostueesõigus

memmeke 7.11.2010 21:06 (14 aastat tagasi)

kas omavalitsusel on eelisostuõigus näiteks korterile, mis on korteriomand (kinnistatud siis jah?)? kui soovin müüa pärimise teel saadud korterit suht odavalt lähedasele inimesele, kas siis võib omavalitsus tulla ja selle talt ära võtta nimetatud 2 kuu jooksul , makstes tagasi notaris näidatud summa ? kas ma tõesti ei saa ise valida, kellele ja mis hinnaga ma oma korteri müün? osad räägivad, et kinnisasjadele eelisostuõigust kõrvalistel kandidaatidel pole, teised jälle vastupidi..

taadike 7.11.2010 21:53 (14 aastat tagasi)

kulla memmeke, sina ju validki, kellele ja mis hinnaga sa oma korteri müüd. Sina annad ära oma asja ja saad selle eest vastu raha, täpselt niipalju, kui sina tahad. Ja kui kasutataksegi pärast ostueesõigust, siis kuidas see küll sinusse puutub? Sina saad ju igal juhul kätte selle raha, mida oled oma vara eest tahtnud! Teatud juhtudel võib tõesti kõne alla tulla kolmandate isikute ostueesõigus - kas tehingust tulenev (kui oled ise kunagi kellegi kasuks ostueesõiguse seadnud) või seadusest tulenev (nt kui sulle kuulub kaasomand kinnisvarast, kui sinu kinnisvara asub looduskaitse või muinsuskaitse all). Omavalitsusel pole ostueesõigust lihtsalt sellepärast, et tema on omavalitsus. Seega tundub, et keegi "asjatundja" on sulle lihtsalt lolli juttu rääkinud. Seda, kas sinu korteriomandi puhul on või ei ole kellelgi ostueesõigus, sõltub eelpool nimetatud asjaoludest. Ja neid asjaolusid suudab väga lihtsalt tuvastada notar, kelle juurde lähed oma korteriomandi müügilepingut sõlmima. Ja nüüd saavad kõik hakata mind jälle sõimama, et näed jälle saadetakse küsija notari juurde....

Tangara 7.11.2010 22:00 (14 aastat tagasi)

Milleks vormistada müügileping nominaalse hinnaga, kui saab vormistada kinkelepingu? Kingitust omavalitsus ära võtta ei saa.

memmeke 8.11.2010 00:08 (14 aastat tagasi)

kingitus tuleks ka kõne alla, aga kingitust saab tagasi võtta ja see poleks ostja osas aus ega turvaline. ostja on mulle väga lähedane inimene ja ma soovin korterit müüa tunduvalt alla turuhinna. korter kuulub tegelikult ametlikult mulle ja mu õele, kuid mõlemad oleme nõus seda ära müüma sümboolse summa eest. meil on mõlemal omad kodud ja elamised teises eesti otsas. siiski tahaksin olla kindel, et kui saab asi odavalt ära müüdud, siis ei tuleks keegi , kes on asjast haisu ninna saanud, seda ära võtma ja oma õigust nõudma. selle pärast see minusse puutubki, et ei taha ju võõrale "kingitust" teha. tahaks ikka ise otsustada, kellele ma vara annan ja mis raha eest. korter on siis hetkel kaasomandis ja kellegi eesostuõigust küll ei tea olevat. kardan et äkki omavalitsus võib selle ostja käest ära võtta, sest tegu on üsnagi hinnatud kesklinna korterikesega.

???? 8.11.2010 08:26 (14 aastat tagasi)

selle asemel, et igas varjus tonti näha, mine parem notaribüroosse ja räägi oma soov ning hirmud ära. Büroost saadakse ju andmete alusel kohe järgi vaadata, kas on tegemist kaasomandi, muinsus- või looduskaitse all oleva objektiga, et mingi ostueesõigus võiks üldse kõne alla tulla. Kui tegemist on tavalise korteriomandiga, pole see, kellele ja mis hinnaga müüd mingilgi moel kellegi asi. Ja pole kohalikul omavalitsusel sinu tehinguga midagi pistmist.

Tangara 8.11.2010 00:21 (14 aastat tagasi)

Kinkelepingusse saab alati sisse kirjutada klausli, et lepingut ei saa tagasi pöörata ega tagasi võtta, mitte mingitel asjaoludel. Ongi nii keeruline.

Huvitav 8.11.2010 08:23 (14 aastat tagasi)

Ja sa arvad kohe, et lepingus kokku lepitu muudab seaduse (võlaõiguse) sätted olematuks?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.