kinnistusraamatusse kantavad andmed

Raigo 11.11.2010 09:27 (14 aastat tagasi)

Kui maja on hüpoteegi all ja on mingi laenu tagatiseks, kas see peaks ka olema e - kiniisturaamatus kirjas seaö märkuste ja lisade all?

??? 11.11.2010 09:40 (14 aastat tagasi)

Mis mõttes märkuste ja lisade all? Kinnistusraamat koosneb neljast osast - esimes osas on kinnistu nö tehnilised andmed - katastriüksuse tunnus, asukoht, pindala jms teises osas on kirjas kinnistu omanikud kolmandas osas kinnistu koormatised ja jms kitsnedused neljandas osas on kirjas hüpoteegid. Kui kinnistu on koormatud hüpoteegiga, siis hüpoteegid on kirjas kinnistusraamatu neljandas osas. Kui vaadata kinnisusraamatu elektroonilist väljatrükki, siis on kõik need eelpool nimetatud neli osa ilusti üksteise all reas. Oluline on silmas pidada, et kui hüpoteegig seamdise leping on sõlmitud, siis kanne kinnistusraamatuse ei tekki mitte momentaalselt lepingu sõlmimise hetkest vaid alati teatud ajalise viivitusega. Kuna kande kinnistusraamatusse teeb kohtunikuabi (notar saadab lepingu koos muude vajalike dokumentidega maakohtu kinnistusosakonda, seal jagatakse need kohtunikeabidele nö töösse, kohtunikuabi vaatab dokumendid läbi ja kui kõik korras, siis teeb x ajal vastava kinnistuskande.

raigo 11.11.2010 09:53 (14 aastat tagasi)

Ei no ma saan sellest aru kõigest kuidas ja mis seal kirjas on. Aga seal kus on kirjas hüpoteek, seal kõige all, kas seal hüpoteegi juures oleva paremal pool lahtris peaks olema näiteks ka laenusumma ja mida see hüpoteek koormab?

A 11.11.2010 10:57 (14 aastat tagasi)

Laenusummat seal olemas ei pea, vaid hüpoteegisumma s.t maksimumsumma, mida saab nõuda hüpoteegi pööramisel sundtäitmisele. Hüpoteek koormab seda kinnistut tervikuna, mille registriossa märge on tehtud.

??? 11.11.2010 10:59 (14 aastat tagasi)

Hüpoteegi puhul on tähtis hüpoteegi summa, milles lepitakse kokku hüpoteegi seadmise lepingut sõlmides ning mille alusel ka hüpoteek kinnistusraamatusse kantakse. Kinnistusraamatus tehakse kanded seetõttu vaid hüpoteegi summa ja hüpoteegipidaja kohta. Hüpoteek ei näita tegeliku võla olemasolu või suurust ega võlglase isikut. Muud asjad (kelle kohustused on hüpoteegiga tagatud, mis kohustused on tagatud jms lepitakse kokku hüpoteegi seadmise lepingus. Lepingut sõlmideski ei pruugigi mingit reaalselt võlga olemaski olla ja reeglina polegi, kuna ükski pank ei väljasta laenu enne, kui hüpoteegi seadmise leping sõlmitud. Ja need muud kokkulepped pole avalikud, vaid puudutavad vaid asjaosalisi (kinnistu omaniku ja hüpoteegipidajat).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.