tulumaks elatiselt alates 2011. aastast

Maksja 3.01.2011 15:24 (14 aastat tagasi)

Kuuldavasti hakkavat selle aasta 1. jaanuarist kehtima TM seaduse muudatus, millega saaja ehk lapse ema ei pea enam tulumaksu maksma. Saamise õigus on kirjas kohtuotsuses. Kas tulumaksu maksmisest on vabastatud ka maksja ehk lapse isa? Maksmise kohustus on kirjas kohtuotsuses. Kuidas on olukord töötu isaga, kes siiani elatusraha koos tulumaksuga maksnud? Kas peab maksma või ei?

rp 4.01.2011 09:39 (14 aastat tagasi)

Alates 01.01.2011 ei kuulu elatis ühtki pidi tulumaksuga maksustamisele. Varemalt pidi saaja tulumaksu maksma ja maksja sai selle tagasi. See summa, mis kohtuotsuses kirjas, tuleb elatis maksta, ei mingeid makse kummalgi pool. Seadus on ülim kui vananenud kohtuotsuses tulumaksu maksmise kohustus.

rp 4.01.2011 09:40 (14 aastat tagasi)

"Kuidas on olukord töötu isaga, kes siiani elatusraha koos tulumaksuga maksnud?" Maksab edaspidigi nö. koos tulumaksuga.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.