Majaühisus

eksblond 21.04.2004 13:04 (21 aastat tagasi)

Majal on tehtud ühise tegutsemise leping. Üks ühisuse liige on aga pidevalt jätnud maksmata temale kohustuslikud maksed (vesi, kanal,gaas, elekter, remondifond jne.)Seega mõtteliste osade omanikud on sunnitud tasuma võlgniku eest arveid. Kas ühisuse koosoleku otsus on piisav algatada võlgalse korteri sundmüüki võgade katteks? Kas peab võlglasele saatma tähitud kirja, kus nõutakse võla tasumist? või muidu.... Mida teha sellise võlgalsega, kuna ühisus ei ole ju juriidiline asutus. :(

Tx 21.04.2004 13:20 (21 aastat tagasi)

minu teada viiakse sundmüük läbi vastavalt täitemenetluse sätetele. See tähendab seda, et asja viib läbi kohtutäitur. Täitedokument saab aga olla kas notariaalne või kohtulik. Seega pead enne pöörduma kohtusse võla välja nõudmiseks. Sealt edasi võib asi areneda sundmüügiks. Tähtkirjaga võid saata talle hoiatuse kohtusse pöördumise kohta. Saan aru, et teil ei ole korteriomandeid seatud ning asja kasutamine toimub sisuliselt kaasomandi valitsemise kokkuleppega? Juriidilise isiku olemasolu ei olegi siin vajalik. Sellest lepingust piisab kohtule täielikult.

eksblond 21.04.2004 14:16 (21 aastat tagasi)

mmm....kui korteriomandi seadmine on seotud maa kinnistusse kandmisega ,siis jah...aga muidu on ikka igal ühel mõtteline osa majast...ja maja halduse jm. teenuste kohta on tehtud ühise tegutsemise leping...ühisust kui niisugust-ei ole. Eks siis tulebvist kohe kohtutäituri poole pöörduda...(kas tuleb esitada ka mingid tõestavad dokumendid ntx. väljavõte pangakontost, kuhu lepingu allusel tuleb võlgnikul iga kuu raha tasuda) Tegelikult on plaanis nö. " mädapunnist" lahti saada ,kuna tekitab lisaks võlale ka muid probleeme ;)

Tx 21.04.2004 15:41 (21 aastat tagasi)

Korteriomandi olemasolu pole tähtis... ma ei saa aru mida mõtled:....kui korteriomandi seadmine on seotud maa kinnistusse kandmisega ,siis jah... Ühise tegutsemise lepingust piisab, et KOHTUSSE pöörduda. Täitemenetluse seadustiku § 1 lg 1 p1 järgi on täitedokumendiks kohtulahend. Sama seaduse § 1 lg 1 p 13 järgi on seda ka notariaalselt tõestatud kokkulepe nõude kohta. Seega, sa ei saa minna kohe kohtutäituri jutule, isegi, kui see ühise tegutsemise leping oleks notariaalne. Ja kohtus esitad juba vajalikud tõendid selle kohta, et temapoolne kohustus on täitmata.

kertu 21.04.2004 16:29 (21 aastat tagasi)

Ainuke võimalus on kohtus nõuda võlgnevuse tasumist, kui ei tasu, siis saab algatada täitemenetluse, mille käigus on võimalik mõttelise osa müük, kui muid vahendeid võlgnikult nõude täitmiseks ei ole.

Tx 21.04.2004 17:07 (21 aastat tagasi)

no vot - seda minagi ju räägin...

kass 31.07.2004 14:28 (20 aastat tagasi)

Eksblond!Kas oleks võimalik saada ühise tegutsemise lepingu kohta? hellekass@hot.ee. Oleksin väga tänulik.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.