töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt

ugri 11.05.2011 16:08 (14 aastat tagasi)

Kui tööandjal ei ole enam piisavalt tööd anda ja töötaja istub pidevalt kodus ja saab seoses sellega ka pea poole vähem palka, siis kas on töötajal õigus öelda tööleping üles erakorraliselt? Kas TLS par 37 lõige 2 sobiks lõpetamise põhjuseks? Nimelt on see kehv olukord kestnud juba 3 kuud ja töötajad ei saa ka enam miinimupalkagi. Erakorraliselt tahetakse leping üles öelda seepärast, et töötuna arvele võttes saaks midagigi ja ka tööl olles on olukord juba väljakannatamatu(karjumised, solvangud iga päev). Lepingut soovivad üles öelda pooled töölised kollektiivis.

Maret 12.05.2011 11:53 (14 aastat tagasi)

TLS §37. Töötasu vähendamine töö mitteandmise korral (2) Enne töötasu vähendamist peab tööandja pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd. Hmm põhjus peab olema mõjuv kui aga tööandjal ei ole teist tööd pakkuda siis kuidas saad sellele toetuda?

ugri 12.05.2011 13:46 (14 aastat tagasi)

Selles asi oligi, et tööd ei olnud ega ole nüüdki eriti. Üks tühipaljas jõlkumine ja edasi-tagasi sõitmine kodu ja töö vahet. Mõnel juba küttekulud suuremad kui sissetulek. Oli jutt, et koondavad- aga ei ,ei koondata kedagi vaid praegu täitsa paistab, et hoopis söövad välja. Vist loodetakse, et 40-st töötajast 30 lähevad ise minema ja firma jätkaks oma tegevust umbes 10 töötajaga ja olekski kõik jälle korras.

Maret 12.05.2011 14:12 (14 aastat tagasi)

Ma saan sellest aru, et tööandja ei taga kokkulepitud ulatuses tööd aga ma ei saa sellest aru kuida §37(2) sind aitaks, et selle siia põhjuseks välja tõid? Kui tööandja ei rakendanud kuni 3 kuuks §37 etteteatamise ja muuga või ei sõlmitud töötajatega TL lisa ajutiselt töökoormuse ja tasu alandamiseks siis saab töötaja TL ülesöelda erakorraliselt TLS§91 tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu e. tööandja ei täida töölepingus kokkulepitut ja on rikkunud lausa seadust(TLS§35 keskmise töötasu maksmine töö mitteandmisel kui töötaja tööks valmis ja võimeline). §91 alusel TL ülesütlemise korral peab tööandja maksma 3 kuu keskmise töötasu jagu hüvitist ja töötukassas saaks end arvele ka ja taotleda töötuskidlustushüvitist kui ka muud nõuded täidetud http://www.tootukassa.ee/index.php?id=11245 Soovitan teil aga enne ühiselt tööinspektsiooni(ti.ee) poole pöörduda kui teil usaldusisikut ei ole annab ehk ühiselt hoopis midagi enamat ära teha.

ugri 12.05.2011 14:53 (14 aastat tagasi)

Vot selles TLS§91 mina millegipärast kahtlesin, ma ei tea miks. Teen teistele ettepaneku tõesti pöörduda tööinspektsiooni poole, enne kui vanad säästud täitsa otsa saavad selle jõlkumisega.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.