konkurentsipiirangu klausel töölepingus

Anu 27.06.2011 10:32 (14 aastat tagasi)

Töölepingus on punkt, mis keelab mul töötada tööandja eelneva kirjaliku nõusolekuta konkureerivas firmas, tegutseda FIE-na või luua OÜ konkureeriva teenuse pakkumiseks või olla partneriks, osanikuks või kaastöötajaks sarnases äriühingus. Konkurentsipiirang kehtib töölepingu kehtimise ajal, maakonna piires. Konkurentsipiirangut rikkudes ähvardab mind 1000 euro suurune trahv. Muutunud majandusliku olukorra tõttu on kliente vähem ning 40 tundi töölepingujärgset tööd juuksurina mul pole ning umbes kolmandiku tööajalst olen nn.ootel. Kuna palk sõltub tehtud tööst, siis praegune olukord tööandja juures mind enam ei rahulda. Soovin mõne päeva nädalas maakonna piires lisatööd teha. Kui teatan tööandjale kirjalikult soovi töötada lisaks FIEna ning ta seda ei luba, kuidas peaksin käituma? Kas leppetrahvi võib nõuda ka siis, kui tööandja pole maksnud lisatasu konkurentsipiirangu eest või on lisatasu maksmise nõue vaid töölepingu lõppemise järgselt kehtiva konkurentsipiirangu perioodi eest?

Maret 27.06.2011 10:45 (14 aastat tagasi)

http://www.sm.ee/fileadmin/meedia/Dokumendid/Toovaldkond/TLS_kasiraamat_2011.pdf Loe siit TLS selgitusi alates §23-st.

Anu 27.06.2011 11:06 (14 aastat tagasi)

Kas saan õigesti aru, et TLS §25 lg2 alla kuulub ka see, kui tööandjal pole mulle reaalset tööd juuksurina pakkuda 40 töötunniks nädalas ja seetõttu pole tööandjapoolne konkurentsipiirang "asjaolude muutumise tõttu enam mõistlik" ? St.võin leppetrahvi kartmata alustada tegevust FIEna ka siis, kui tööandja keeldub mulle sellekohast kirjalikku nõusolekut andmast?

Maret 29.06.2011 12:16 (14 aastat tagasi)

Vot raske öelda, eeldan ikka, et ei või, sest tegelikult kui tööandja ei võimalda töötajale kokkulepitud ulatuses tööd peab ta keskmint töötasu maksma. TLS §35. Töötasu maksmine töö mitteandmisel Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü. Kui tööandja rikub pikka aega töölepingus kokkulepitud tingimusi siis on võimalik töösuhe üles öelda ja vot siis võib küll kartmata leppetrahvi edasi liikuda.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.