kaasomandi kinkimine

alar 27.05.2004 10:46 (20 aastat tagasi)

On olemas kinnistu. Kinnistul 2 kaasomanikku, mõlemale kuulu võrdne osa kinnistust. Üks omanik tahab osa oma omandis kinkida kolmandale isikule. Praegu on omanike vahel suuline kokkulepe, kes millist kinnistu osa kasutab. Edaspidi tahaks aga sõlmida 2 vana omaniku ja uue omaniku vahel kaasomandi kasutamise lepingu. Kas see leping peab ka olema notariaalselt tõestatud ja kas ta on ka siduv pärijate suhtes? Ehk mure selles, et kingi saaja maatükki ei tuleks pärast enam keegi endale nõudma.

kertu 27.05.2004 11:41 (20 aastat tagasi)

Kasutuskord kandke kinnistusraamatusse, siis on see hilisematele omanikele kohustuslik.

alar 27.05.2004 11:53 (20 aastat tagasi)

Seda tuleks siis teha ilmselt peale kinkelepingu sõlmimist? Üks mure veel. Kui kinkija on vanainimene, kellel liikumine ja transport raskendatud, siis kas on võimalik ka, et notar tuleb ise kohale?

kertu 27.05.2004 14:59 (20 aastat tagasi)

Kasutuskorra allkirjastavad kõik omanikud, seega jah enne peab olema kinge vormistatud ja kolmas inimene omanikuks registreeritud.On küll võimalik notarit koju kutsuda. Selle eest tuleb mingi eraldi tasu maksta. Täpsemalt saad infot notaribüroost.

AxL 27.05.2004 17:49 (20 aastat tagasi)

Notarit on võimalik koju kutsuda ainult volikirja tegemiseks. Lepingut ei saa ega või ühe isiku elamispinnal teha.

liska 29.05.2004 23:48 (20 aastat tagasi)

Miks ei või? On tehtud ja ilmselt tehakse veelgi.

AxL 30.05.2004 23:54 (20 aastat tagasi)

Notariaadiseadus §35 lg 2 - Notar teeb ametitoimingud oma büroos; lg 3 - Notari ametitoimingut taotleva isiku soovil teeb notar põhjendatud juhtudel toimingu oma tööpiirkonnas isiku poolt näidatud kohas. Olles töötanud ise notaribüroos, võin öelda, et lepingu sõlmimist isiku elamispinnal notarid üldjuhul ei praktiseeri.

alar 31.05.2004 08:32 (20 aastat tagasi)

Küsimus oligi selles, et kui üks lepingu osapool on piiratud liikumisvõimega, kas siis põhimõtteliselt on võimalik, et notar tuleb ise kohale.

AxL 2.06.2004 09:37 (20 aastat tagasi)

Seda peaksid sa ise mõne notari käest järgi uurima, kuid kaldun arvama et 90% tõenäosusega saad negatiivse vastuse.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.