puhkuseraha

JP 24.12.2011 11:57 (13 aastat tagasi)

Kui ma töötasin firmas 10 kuud ja mul oli suulineleping aga kõik maksud on makstud. Nüüd lõppes leping, kas mul on õigus nõuda ka puhkusraha, kuigi mul suulineleping?

Maret 24.12.2011 12:12 (13 aastat tagasi)

Puhkuserahast saab rääkida vaid töölepingu korral kui tööleping siis peab tööandja ka töösuhte lõppedes maksma kasutamata jäänud puhkuse eest hüvitist, seega oleneb mis leping teil oli.

JP 24.12.2011 12:19 (13 aastat tagasi)

Meil oli suulineleping, läksin sinna tööle tuttava kaudu. Alguses ta küll lubas ka lepingut aga sinna ta jäi. Ta vaid rääkis palju raha hakkan saama, mis töid teen jne. Ta rentis meid rootsi firmale. Palgad ja maksud olid kõik makstud! Ainult unustas ta haigekassas arvele võtta ja nüüd ajan taga, et saaks haigekassat, sest vaja käega opile minna. Mida ma peaksin tegema edasi?Kas üldse on midagi teha? Mul on teine teema veel üleval!

Maret 27.12.2011 14:52 (13 aastat tagasi)

Ei tea mis seaduse alla see 'suulineleping' küll läheb? Töö sisust olemeb leping ehk kas töösuhe oli töölepinguline alludes TLS-le või võlaõiguslik alludes VÕS-le, sealt siis edasi kas on üldse miskit puhkuseraha õigus nõuda/saada. Ravikindlustuse saamise võimalused: 1. tööle minna, 2. töötuks registreerida töötukassas, 3. vabatahtlik ravikindlustuse leping haigekassaga teha.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.