kinkelepingu vara jagamine

Siirje 1.07.2004 13:15 (20 aastat tagasi)

Olukord selline.Mees sai kinkelepinguga maja, mis pole teatavasti ühisvara vaid on lahusvara.Mis toimub siis, kui midagi peaks juhtuma?Kas on nii, et abikaasa saab poole ja ülejäänud pool läheb kahe lapse vahel jagamisele?Ametlikult oleme abielus ja üks laps on mehe eelmisest kooselust ja teine ühine.Kui mees teeb aga testamendi pojale, siis kuulub kõik talle.Olen õigesti aru saanud.

kiks 1.07.2004 22:29 (20 aastat tagasi)

Kui on lahusvara (mida kinke teel saadu harilikult on), siis ei saa abikaasa 1/2, vaid saab lapsega võrdse osa, kuid mitte vähem kui 1/4. Kui testament on tehtud ühe poja kasuks, siis on poeg ainupärija, kuid seda tingimusel, et teine laps ja abikaasa on töövõimelised (s.t ei ole alaealised, invaliidid, pensionärid). Kui on töövõimetu, on õigus taotleda sundosa pärandvarast.

saara 2.07.2004 16:12 (20 aastat tagasi)

Pea nüüd hoogu,kiks! Kust oled võtnud sellise infi.Kui on tehtud testament ainuisikuliselt pojale, siis nii ka on ja jääb.Sundosa on õigus nõuda 1/4 osale ainult seaduslikul abikaasal.Lapsed ei puutu sellisel juhul testamendi olemasolul asjasse.

Klaarika 2.07.2004 16:29 (20 aastat tagasi)

Tegelikult ikka vastupidi Saara. II lapsel õigus sundosa nõudele. Ise ka sellises seisus, kus minu pojale korter tehtud, kuid mehe teisel pojal õigus saada sundosa.

saara 2.07.2004 16:38 (20 aastat tagasi)

Oodake,pidage nüüd hoogu maha.Sina Klaarika ei ole ilmselt oma mehega abielus ametlikult.Sellisel juhul saab sundosa küll taotleda see teine laps.Kui on seaduslik abikaasa, siis testamendi olemasolul on õigus sundosale ainult temal.Kuulge, milleks siis üldse testamente tehakse, kui ikkagi kõik saavad teatud osa endale.Kui testamenti ei ole, siis on loomulikult pärijad abikaasa ja lapsed.

kiks 2.07.2004 23:24 (20 aastat tagasi)

Saara! Info on pärit pärimisseaduse § 104. Sundosa pärimine Kui pärandaja on testamendi või pärimislepinguga jätnud pärandist ilma seaduse järgi pärima õigustatud töövõimetu üleneja või alaneja sugulase või töövõimetu abikaasa või on seadusjärgse pärimisega võrreldes nende pärandiosi vähendanud, on nendel sugulastel ja abikaasal õigus pärida sundosa. Mina saan küll sellest sättest nii aru, et töövõimetutel lastel on õigus saada sundosa, olenemata sellest, kas on seaduslik abikaasa või mitte. Ning lisaks lapsele võib sundosa taotleda ka seaduslik abikaasa.

Klaarika 10.07.2004 19:35 (20 aastat tagasi)

Abielus, mitte suvaline vallasema, Saara!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.