ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kasutamise eeskirjad

Remo 1.03.2014 17:10 (11 aastat tagasi)

Kas keegi teab, millises seaduses või artiklis on välja toodud see, et kõigil peab olema majandus- ja joogiveele ligipääsu võimalus ja mille alusel sai ka sisse viidud see, et näiteks elumajades vee sulgemiseks on vajalik KOV nõusolekut? Ette tänades

K 1.03.2014 21:03 (11 aastat tagasi)

Iga kohalik omavalitsus kehtestab oma territooriumil ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni kasutamise eeskirjad, mis muuhulgas peab sisaldama ka vee andmise ning reo- ja sademevee vastuvõtmise katkestamise ning taastamise korda. Nii et tuleb uurida vastava KOV eeskirja. /// Joogivee tagamise nõue on kehtestatud Vabariigi Valitsuse määrusega "Eluruumidele esitatavad nõuded". Punkt 9 - Eluruum peab olema tagatud külma vee saamise võimalusega samas hoones või hoone teenindamiseks määratud maa-alal. Vesi peab vastama EVS 663-1995 "Joogivesi" nõuetele.

Sirje 2.03.2014 18:50 (11 aastat tagasi)

Seadused on olemas aga vähemalt vee osas need küll ei toimi.Kolisin majja, kus vesi oli äsja ühendatud ning soovisin seda samuti teha, kuid nn vee kontaktisikust naaber pani veeruumi ukse lukku ning juba üle aasta olemegi olnud nii joogi-kui tarbeveeta.Ei hakka pikemalt kirjutama, kuid ei ole meid aidanud KOV ega kohus, kus asi laagerdab juba aasta.Oleme eakad ja meie valikud on olnud, kas iga päev käe otsas 4-6 kanistrit vett tassida või mitte süüa teha, pesta jne.

... 2.03.2014 19:28 (11 aastat tagasi)

- peab olema tagatud külma vee saamise võimalusega samas hoones või hoone teenindamiseks määratud maa-alal. Vesi peab vastama EVS 663-1995 "Joogivesi" nõuetele...

-- 3.03.2014 10:01 (11 aastat tagasi)

See määruse "Eluruumidele esitatavad nõuded" punkt 9 on siit foorumist juba mitu korda läbi jooksnud. Selgitage siis palun ka selle sätte praktilise rakendamise võimalusi. Kellel on kellelt mida õigus selle alusel nõuda? Kas üürnikul üürileandjalt? Ükskõik kellel vee-ettevõtjalt? Või näiteks kohalikul omavalitsusel eluruumi kasutusloa andmisel?

K 3.03.2014 11:43 (11 aastat tagasi)

Kui eluruum ei vasta nõuetele, siis ei tohigi seda välja üürida ja KOV ei anna sellisele eluruumile ka kasutusluba. Kes ja mis tingimustel võib vee andmise peatada on reguleeritud Ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduses ja selle alusel kehtestatud KOV määrustes. Ei ole küll kursis kõikide kohalike omavalitsuste määrustega, kuid nendes, millega kokku puutunud olen, on vee sulgemise õigus antud vaid vee-ettevõtjatele. Kui küsimus on selles, kas KÜ või omanik võib võlgnevuse puhul korteris vee kinni keerata, siis vastus on - ei tohi. Võlgade sissenõudmiseks on kohus ja inkassofirmad. Keerulisemad kaasomanike vahelised vaidlused, kus üks kaasomanikest on omavoliliselt veekraani sulgenud ja teistel puudub sellele füüsiline juurdepääs, tuleb lahendada kohtus.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.