kuidas kaevata jõustunud kohtuotsuse peale

murelik lapsevanem 17.03.2014 17:44 (11 aastat tagasi)

Lugu nimelt selline, Tartu Ringonnakohus kohtunuik [... nimi kustutatud Juura.ee poolt ...] tegi otsuse, kus isa külastab last viimase elukohas, kuigi tegin kohtule korduvaid avaldusi, kus selgitasin, et mul ei ole seal vöimalik käia last vaatamas, sest mulle tehakse seal olles takistusi. Ning kuidas ongi mul vöimalik last seal külastada, kui seal on näiteks uus pere. Kohus lasi selle fakti aga körvust mööda,ning ikka määras, et mina pean last külastama viimase elukohas. Ning lapse ema peab lapsega käima minu st lapse isa elukohas,kord kuus. Lapse haigestumise korral lapse ema ei tule,lapsega lapseisa elukohta ja neid päevi ei asendata. Küsisin kohtult vaid nii palju, et laps saaks minu juures olla kaks nädalavahetust kuus, kuid ka seda mulle ei vöimaldatud. Minu elukohta on intspekteerinud lausa kaks erinevat lastekaitse spetsialisti, kes on elutingimused lapse jaoks igati sobivaks tunnistanud, ka seda kohus üldse ei arvestanud. Tekib siin juures küsimus, et kas lapse isad on siis pelgalt vaid raha automaadid. Lapsega suhelda ei saa, aga maksma pead nii kui nii. Laps saab augustis juba 5 aastaseks. Püüdisin asja anda edasi Riigikohtusse,kuid Riigikohus ei vötnud seda asja menetleda. Kuidas pean edasi toimima, et mul oleks ikkagi lapsega (poisslaps) suhelda.

Kats 18.03.2014 09:07 (11 aastat tagasi)

kas oled millegiga hakama saanud, et üks kord kuus saad last vadata. Nii sama kohus ei tee selliseid otsuseid. Käin ise 1,5a. elatise osas kohtu vahet. laste isa ei ole nõus maksma. Algul on maakonnakohus, ringkonnakohus ja siis riigikohus. Kui kaua sa kohtute vahet käisid?

murelik lapsevanem 18.03.2014 10:56 (11 aastat tagasi)

Minu viga on see, et mul on soov oma pojaga suhelda. see ongi osutunud veaks,mille olen teinud. Kulutasin kohtu uksi pea 3 aasta,kuid Eesti Riik, keda esinad selline kohtusüsteem, vöttis isalt poja ja pojalt isa. Sellist Riiki me juu tahtsime.

Kats 19.03.2014 20:11 (11 aastat tagasi)

Kas sul oli advokaat? Minu üks lastest on ka enneaegne hetkel 4.a. Korjab kõik haigused külge. See pole küll vabandus kohtu poolt, et laps enneaegne ja haige. Kas lapsele on määratud puue? Sul on õigus enda last näha kui ei näidata tee avaldus kohtule. Tegutse kohe

Kats 19.03.2014 20:23 (11 aastat tagasi)

vaata seda linki http://www.pohjarannik.ee/modules.php?name=News&file=article&sid=7742 Tean seda meest isiklikult. Ta võib sulle ifot anda. Vajadusel aitab. Ole tubli

A 18.03.2014 09:12 (11 aastat tagasi)

Jõustunud kohtuotsust on võimalik vaidlustada üksnes teistmismenetluses, kuid praegusel juhul ei esine ilmselt ühtegi teistmise alust.TsMS § 702 lg 2 Teistmise alused on järgmised: 1) lahendi on teinud kohtukoosseis, kuhu kuulus kohtunik, kes oleks pidanud ennast taandama; 2) menetlusosalisele ei olnud menetlusest seaduse kohaselt teatatud, muu hulgas hagiavaldust kätte toimetatud või menetlusosaline ei olnud seaduse kohaselt kohtusse kutsutud, kuigi lahend tehti tema suhtes; 3) menetlusosalist ei esindanud menetluses selleks õigust omav isik, kuigi otsus tehti tema suhtes, välja arvatud juhul, kui menetlusosaline on enda esindamise menetluses heaks kiitnud; [RT I 2008, 59, 330 - jõust. 01.01.2009] 4) kohtulahendi ebaseaduslikkus või põhjendamatus, mis tuleneb kriminaalasjas jõustunud kohtuotsusega tuvastatud tunnistaja valeütlusest, teadvalt valest eksperdiarvamusest, teadvalt valest tõlkest, dokumendi võltsimisest või tõendi kunstlikust loomisest; 5) kohtuniku või menetlusosalise või tema esindaja kuritegu, mille ta on toime pannud teistetavat kohtuasja arutades või läbi vaadates ja mis on tuvastatud jõustunud kohtuotsusega kriminaalasjas; 6) kohtulahend põhineb varem tehtud kohtulahendil, vahekohtu otsusel või haldusaktil, mis on tühistatud või muudetud; 7) Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kohtumenetluse korras selle õigustloova akti või selle sätte põhiseadusega vastuolus olevaks tunnistamine, millele tugines kohtulahend teistetavas tsiviilasjas; 8) Euroopa Inimõiguste Kohus on leidnud inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni või selle protokollide rikkumise kohtulahendi tegemisel ja rikkumist ei ole võimalik mõistlikult kõrvaldada või hüvitada muul viisil kui teistmise kaudu; 81) peatumise aluse ilmnemine, mis kohtulahendi tegemise ajal oli olemas, kuid ei olnud ega võinud olla kohtule teada; [RT I 2009, 67, 460 - jõust. 01.01.2010] 9) muu oluline asjaolu või tõend, mis kohtulahendi tegemise ajal oli olemas, kuid ei olnud ega võinud olla menetlusosalisele teada ja mille esitamisel või millele tuginemisel menetluses oleks ilmselt tehtud teistsugune kohtulahend.

murelik lapsevanem 18.03.2014 10:54 (11 aastat tagasi)

Tere, tegemist on tsiviilasjaga. Kohtul ei ole öigust mind last vaatama saata lapse elukohta,mis on esiteks pöhiseaduse vastane, kuna seal vöib lapse emal olla uus pere. kas sa oleks sellega nöus, et lapse isa käib 3x kuus last vaatamas sinu kodus. Ma ei usu seda. ning 4 tundi saan olla koos lapsega,ning ka seda mitte oma ette. Minust tegi kohus nn makse automaadi, mul on vöetud ära köik öigused lapsega suhtlemisel, aga kohustused lapse ees on jäänd. Ka lapse ema ei täida kohtumäärust, mis loomulikult tehti tema kasuks. Kas lapseisal ,kes soovib ja tahab oma lapsega suhelda, pole meie riigis selleks öigust.

A 18.03.2014 11:24 (11 aastat tagasi)

Kui kohtuotsus on jõustunud, siis on see täitmiseks kohustuslik ning sellega, et kohtuotsus tundub ebaõiglane, ei ole midagi teha. Eelnevalt viitasingi tsiviilkohtumenetluse seaduse sättele, kus on ammendavalt loetletud juhud, mil jõustunud kohtuotsuse vaidlustamine erandina võimalik on.

murelik lapsevanem 18.03.2014 11:38 (11 aastat tagasi)

Siis kirjutatakse lehtedes nn rongaisadest, kes ei maksa lapsele elatist, egas mina pole ainus, kellele kohus on liiga teinud, neid on eestimaal palju ma usun. Asi peaks olema nn tasakaalus,kui lapsevanem, kes piirab teisel lapsevanemal lapsega suhtlemise, ei pea ka saama elatisrahasid. See oleks öiglane, ning meie riigis peaks olema vöimalus ka loobumine lapsest, kui teine lapsevanem ei soovi, et teine lapsevanem üldse lapsega suhtleb ja teeb selleks takistusi. Kui ei ole öigusi, poleks ka vaja säilitada kohustusi lapse ees.

On 18.03.2014 11:49 (11 aastat tagasi)

Kui vana laps on? Kindlasti peab olema põhjus, miks sul nii vähe külastusaega on antud. Kas sul on ka kuritegelik minevik?

on 18.03.2014 11:57 (11 aastat tagasi)

Vabadust, teemaalgatuses oli kirjas lapse vanus.

aage 18.03.2014 13:43 (11 aastat tagasi)

kui lapsevanem keelab ja piirab kohtumisi teisel vanemal siis anna asi kohtusse ja kohus määrab trahvi sellele lapsevanemale - see trahvisumma on päris kopsakas, krooni ajal oli kusagil 30 000 krooni. Aga elatis on teine teema ja laps peab selle ka sama olenemata kas saad kohtuda või mitte

AH 18.03.2014 12:00 (11 aastat tagasi)

kohus ei tee suvaliselt selliseid otsuseid, ta peab ka põhjendama seda otsust. Kui isegi riigikohus seda arvestas ja korrektseks pidas, siis on selles kaasuses asju, mida sa meie eest varjad. Räägi ära kogu tõde ja siis saame sind ka võib olla aidata.

murelik lapsevanem 21.03.2014 14:02 (11 aastat tagasi)

Vastuseks sulle veel nii palju, et ma pole lapse emaga päevagi koos elanud, kuna viimane pole seda soovinud. Isegi kohtule ei lugenud see, et lapse ema on 12-14 korda kuus tööl 24 tundi ja siis lapse eest hoolitseb tema vanaema. Lapse isana ma pole veel näinud ei lapse, magama minekut, egas ka töusmist,mul pole olnud väimalus vötta osa lapse elust . Kuigi olen seda soovinud. Laps saab sel aastal juba 5 aastaseks. Tundub, et lihtsam on selle köigele käega lüüa ,ning oma eluga edasi minna ja unustada ära, et mul on olemas poeg.

murelik lapsevanem 18.03.2014 12:49 (11 aastat tagasi)

Varjata pole mul miskist, laps on lihtsalt haige kogu aeg ja kogu pöhjus. Laps sündis enneaegsena, kuid Tartu lastetugikeskuse psühholoog andis oma nägemuse,kuid ei arvestanud seda ei maa ega ka ringkonnakohus. Lapse ema on ise med,töötaja ,ning seal on nn suletud ring. Kui ta ei taha siia tulla kohtumääruse korras, ongi laps kohe sel ajal haige ja neid päevi ei asendata. Kriminaalset minevikku mul pole ja mul on veel kolm täiskasvanud last peale selle väikese. Asi on selles, et lapse ema ajab lihtsalt jonni, ning ei soovi, et ma lapsega suhtlen, kuna sai oma esiklapse alles 40 selt,kus juures talle öedi kogu aeg, et ta lapsi üldse ei saa. Ning on temas nii kinni. Äkki laps hakkab isa juurde rohkem tahtma, kus see siis kölbab.

On 18.03.2014 13:10 (11 aastat tagasi)

Kohus lähtub sellise otsuse tegemisel eelkõige lapse huvidest. Ilmselt leidus asjaolusid, miks kohtud arvasid, et võrdselt jagatud hooldusõigus ei ole lapse huvides. Ilmselt mängib suurt rolli ka lapse tervislik seisund ja ema meditsiinioskused. Sina kui kostja mõtledki subjektiivselt, aga ilmselt leidus sulle rohkem vastuargumente.

murelik lapsevanem 18.03.2014 13:53 (11 aastat tagasi)

Meil on olukord, et pole inimest pole ka probleemi, kahjuks on nn Stalinii aeg ammu läbi. Sellist suhtumist ,kus mul faktiliselt puudub vöimalus lapsega koos olla, tekib küsimus,miks pean maksma elatist. Vöeti ära praktiliselt öigused, aga kohustused jäeti alles. Löpetan ka oma algatuslikult elatise maksmise.

On 18.03.2014 13:56 (11 aastat tagasi)

Miks sa last karistad? Kas sa tahad endale ka kohtutäiturit kaela saada? Lõpuks veel kriminaalasja kaela saada? Sa ei maksa elatist, et saaksid last näha, sa maksad elatist, et last ülal pidada. Laps ei ole kaup või teenus. Ma saan aru, et on valus, kui lapsega kohtuda ei lasta, aga miks sa tahad, et laps vireleb? Kui sa sellist suhtumist enne näitasid, siis tõesti ei lasta sind lapse juurde. Kui see lahend nii ebaõiglane, siis konsulteeri mõne advokaadiga. Äkki selgub midagi, mis Inimõiguste kohtus aitaks.

Kristi 18.03.2014 22:38 (11 aastat tagasi)

Last ei karista mitte see isa, kui ta loobub elatise maksmisest, vaid see ema, kes lapse elust isa täielikult välja on lõiganud. Eriti kui seal reaalselt suurt põhjust pole peale ema suure ego ja omamise vajaduse (mis sageli 40selt emaks saanutel on). Väga kurb, kui suhted nii sassi lähevad ning selline võitlus käib. Inimõiguste kohtus aitaks ehk see, et peab külastama teise elukohas? Igal juhul tasub proovida. Ja samuti tasub iga ära jäänud külastuse aja kohta nõuda arstitõendit ning anda asjale ametlik käik.

murelik lapsevanem 18.03.2014 15:02 (11 aastat tagasi)

Kuule On. Tegelt ootasin sellist reaktsiooni,olen sellega kursis. Las annab kohtusse, mulle see varjant ongi meele järgi, siis kaasan ka ajakirjanduse ja muud istantsid, et öiglus saaks jalule. Isa olen lapsle siis,kui on vaja maksta, aga kui küsisin kohtult, et poeg saaks minuga olla kuus kaks nädalavahetust, siis äkki pole ma enam isa. Paraku see naine kasutas mind ära,lapse saamisks, kui ma oleks seda teadnud, et asjad nii lähevad poleks ma iial läin lapsele nime panema. Olen seda nn edasikaebamist uurinud, kuid pole seda mötet teha. Järgmine samm oleks Euroopakohus. Kuid mul üks tuttav advokaat rääkis, et ta 3 aastat tagasi sinna materjalid saatis, pole veel siiani vastust saanud.

abielunaine 18.03.2014 21:40 (11 aastat tagasi)

Selline lapse "loksutamine" ei kõlba kuhugi. Näen oma noore naabrinaise pealt, kuidas iga kahe nädala tagant viib isa lapsed nädalavahetuseks oma uude koju ning külvab need kingituste ja igasugu ringisõitude tegemisega üle. Ema aga peab lastega tegelema kõigil argipäevadel, viima neid lasteaeda, kasima, koristama, süüa tegema, pesu pesema jne. Laps peaks elama pidevalt ühes ja turvalises kohas, mitte olema vanemate kisklemise objekt. Normaalne mees austaks ema ja lapse kooselu ega ajaks oma õigusi mööda kohtuid taga. Seda enam, et mehel vanemad lapsed eelmisest kooselust olemas, st ühed lapsed on juba maha jäetud, milleks viimast last kah traumeerida..

Kristi 18.03.2014 22:44 (11 aastat tagasi)

Sellisel juhul, kui "mees peab austama ema ja lapse kooselu" ja oma õigusest lapsega suhtlemisest loobuma, peaks ka ema olema nii palju väärikas, et loobuma igasugustest elatistest ja muust sellisest. Selline asi, et ainult õigused, aga mitte kohustusi, on väga haige. Ja muide, millest sa arvad, et lapsel isaga või isal lapsega paha on, et sellisest asjast keelduma peaks? Puhtalt ema egoismi ja kadeduse pärast? Ilmselt väga paljudele lastele väga meeldib isa juures külas käia ja nad ootavad seda väga (võimalik, et mitte su naabrinaise puhul, aga samas kust sina nii täpselt teiste elukorraldust ja suhteid üldse tead?).

Reelika 19.03.2014 01:31 (11 aastat tagasi)

Euroopa Inimõiguste Kohtu suurkoda on 8. juuli 2003 a asjas nr 30943/96 Sahin versus Saksamaa käsitlenud vanema õigust lapsega kohtumisele. Kohus on öelnud, et Euroopa inimõiguste konventsiooni artikkel 8, mis kaitseb perekonna ja eraelu puutumatust, nõuab, et riik kaaluks vanema ning lapse huvisid. Vanema ja lapse huvide kaalumisel tuleb kohtu seisukoha järgi erilist tähelepanu pöörata lapse parimatele huvidele, mis võivad mõju ning iseloomu tõttu vanema õigused üles kaaluda. Vanemal on eesmainitud artikli järgi keelatud võtta kasutusele meetmeid, mis kahjustaksid lapse tervist ja arengut. Artikkel 8 kaitseb veel ka perekonna puutumatust, mille alla kuulub lapse ja vanema vastastikune õigus teineteisega koos olla. Antud kohtulahendist nähtub, et lapse tervise ja arengu aspekt on lapse huvina üles kaalunud lapsevanema õiguse lapsega kohtuda.

Reelika 19.03.2014 02:13 (11 aastat tagasi)

Oleneb ka kui detailselt on kohtu poolt määratud see suhtluskord. On võimalik taotleda, et kui kohtumine jääb ära mingil põhjusel siis see asendatakse. Aga Riigikohtulahendis 3-2-1-13-07 on kirjas rahatrahvist kui üks vanem teeb takistusi lapsega suhtlemisel:"Kolleegium leiab, et juhul, kui lapsega koos elav vanem ei teosta oma õigusi kooskõlas lapse huvidega ja takistab lahus elaval vanemal lapsega suhelda, s.o ei täida kohtu kindlaks määratud suhtluskorda või raskendab selle täitmist, on võimalik vanemal algatada TsMS § 563 alusel lepitusmenetlus last puudutava lahkheli kokkuleppel lahendamiseks. TsMS § 563 lg 3 järgi arutab kohus vanematega lapsega suhtlemise võimatuse tagajärgi lapse heaolule ja juhib tähelepanu võimalikele sunnivahenditele määruse täitmisele sundimiseks ja suhtlemisõiguse kitsendamise või äravõtmise võimalusele, samuti võimalusele lasta end nõustada perenõustajal. Kui kohtus ei saavutata suhtlemise korraldamises ega järgnevas perenõustaja poole pöördumises kokkulepet või kui kas või üks vanematest kohtusse ei ilmu, tunnistab kohus TsMS § 563 lg 6 kohaselt lepitusmenetluse ebaõnnestunuks ja määrab, milliseid sunnivahendeid tuleb rakendada, millises ulatuses tuleb muuta suhtlemist puudutavat määrust või milliseid muudatusi on vaja teha vanema õigustes lapse suhtes. Viidatud sätte järgi saab kohus lepitusmenetluse ebaõnnestumisel teha eelkõige TsMS § 46 alusel vanemale trahvihoiatuse ja määrata trahvi. Samuti võib kohus muuta suhtlemiskorda või teha muudatusi vanema ja lapse õigussuhtes." Ning TsMS § 46 lg 1 - Kui kohtul on käesolevas seadustikus sätestatud juhul õigus määrata rahatrahv, võib selle määrata kuni 3200 eurot ulatuses, kui käesolevas seadustikus ei ole ette nähtud teisiti. Trahvi suurust määrates arvestab kohus isiku varalist seisundit ja muid asjaolusid.

murelik lapsevanem 19.03.2014 09:36 (11 aastat tagasi)

See on haige suhtumine, kus isast tehakse vaid makse automaat, olenematta,kas ta oma last näeb,vöi ei näe. Olen isa, kes tahab oma lapsega suhelda,kuid kahjuks mulle seda ei vöimaldata. Asjad peavad olema tasakaalus,kui üks lapsevanem vahet pole kumb, keelab teisel lapsevanemal lapsega suhtlemast, peaks ka loobutama elatisrahadest, see oleks öiglane. Miks tehakse seadusi ,millest seaduse andja ise läbi sõrmede vaatab.

On 19.03.2014 10:09 (11 aastat tagasi)

Sa ilmselt jätad ikkagi midagi rääkimata. Kõik kolm kohtuastet on leidnud, et selline suhtluskord on lapsele parim, seega peab olema mingisugune väga mõjuv põhjus, miks sind lapsega eriti kokku ei lasta. Võid ju seletada, et lapse ema seda ja teist, aga on olemas ka hunnik kohtulahendeid, kus lapse isalt lihtsalt ei võeta suhtlemisõigust ära kuigi ema väga väga tahab. Isa õiguseid piirab kohus ikkagi mõjuvatel põhjustel mitte lapse ema teatritegemise peale. Sinu "õiglustundest" lähtuvalt meil õnneks seaduseid ja kohtuotsuseid ei tehta. Sama hästi võiks ka vabastada vanglas või hullumajas olevad mehed elatise maksmisest, sest nad arusaadaval põhjusel lapse suhtes hooldusõigust teostada ei saa. Laps vajab aga kasvamiseks ja elamiseks raha. Suhtluskord ja elatis ei ole omavahel seotud, seega mingist tasakaalust rääkida ei ole mõtet.

murelik lapsevanem 19.03.2014 11:19 (11 aastat tagasi)

Rääkimatta ma ei jäta miskist. Asi seike, et laps sündis enne aegsena ja vajab nn rohkem hoolitsust, kogu pöhjus. Kuigi Tartu tugikeskuse psühholoog kus me köik koos käisime, tegi ka oma hinnangu,kuid kohus seda ei arvestanud. Tekib siin juures üldse küsimus,miks saadetakse spetsialisti juurde nöustamisele,kui spetsialisti soovitusest miskist ei tulene. Kus juures küsis psühholoog lapselt, et kas sul meeldib isa juures olla vastas laps ,et jahh talle meeldib isa juure olla ja isaga suhelda. Sinu uudisimu rahuldamiseks, vöin ka neid kohtudokumentidega lasta tutvuda, et saaksid asjast selge soti, ega ei pea mind milleski süüdistama. Mul on isegi olemas istungite salvestused.

Reelika 19.03.2014 16:03 (11 aastat tagasi)

Kohus määras ju suhtluskorra, et lapse isa saab mõned harvad korrad kuus oma lapsega veeta. Peamine probleem on pigem ikkagi see, et teine osapool ehk siis lapse ema ei pea kohtu poolt kehtestatud suhtluskorrast kinni, st ei lase isal oma lapsega kohtuda. Väites, et just siis kui isa soovib oma last näha on laps haige vms. Mitte see et ei ole nõus sellise suhtluskorraga. Lapsevanematel on hulga kohustusi, kuid neil on ka õigus oma lapsega suhelda. Tegelikult tuleks paika panna detailsem suhtluskord, et kuidas asendatakse need korrad, mis ära jäävad jne. Ja teiseks kui ikka naine kohtulahendit ei täida ja ei võimalda lapsel isaga suhelda, siis tuleb anda asjadele ametlik käik.Selle eest on võimalik saada trahvi 3200 €.

murelik lapsevanem 19.03.2014 17:40 (11 aastat tagasi)

Kahjuks tegi Tartu Ringkonnakohus sellise otsuse, et kui laps on haige ja külastust ei toimu isa juurde, siis seda päeva ka ei asendata. Selline mulje jääb, et see on lihtsalt lapseisale ära tegemine,nii advokaadi,kui ka Tartu Ringkonnakohtu poolt. Kui tulla ei taha ei tule ja midagi ei juhtu ,kuna seda päeva nagu nii ei asendata. Seega pole lapse ema lapsega lapseisa juures käinud juba pool aastat, ning miski asi ei pane teda ka siia tulema. Selline kohtulahend aga annab lapse emale nn vabad käed kohtumäärust tahtlikult rikkuda,ning lapseisal pole selle vastu midagi teha. Kahjuks selline on meie öigussüsteem. Usun, et mina pole ainus sellise probleemiga, ning pole ka kuhugile pöörduda oma murega.

NB! 19.03.2014 18:14 (11 aastat tagasi)

Kui probleem on tõesti selles, et soovid last näha siis läheb hea isa ikka ise lapsele külla tema koju seda ka tema haiguse vms. ajal, neelates alla oma uhkuse.

murelik lapsevanem 19.03.2014 19:39 (11 aastat tagasi)

Vastan selleke küsimusele kohe, Jahh ma käin last vaatamas, tema elukohas,olenemata sellest,kas laps on haige vöi pole haige. Aga see ei anna lapse emal kohtumäärust mitte täita. Pole soovi, pole ka vöimalust lapsega isa juurde tulla. Kogu lugu ongi selles.

Reelika 20.03.2014 16:20 (11 aastat tagasi)

Ise ju väitsid siin, et lapse ema ei lase sul lapsega kohtuda ja pea pool aastat pole juba oma last näinud, nüüd räägid, et käid last vaatamas tema elukohas, ka siis kui laps on haige või pole olnud. Esialgselt rääkisid, et nagu üldse ei võimaldata sul lapsega kohtuda. Sinu jutust aga on aru saada, et soovid, et laps koos emaga tuleks sinu juurde ja kuna ta ei tule, siis ta ei täida kohtumäärust.Kui ikka last näha tahad, lähedki ise vaatama..

murelik lapsevanem 20.03.2014 18:16 (11 aastat tagasi)

Reelika. Vastan sulle sellele küsimusele. Kohtumääruses on kirjas, et lapseisa kohub lapsega viimase elukohas 3 x kuus ning lapse ema tuleb lapsega isa elukohta kord kuus. See tähendab seda, et lapsega ma kuhugile minna ei saa, sest selleks pole aega, kuna meie elukohad teineteisest asuvad pea 115 km kaugusel. Lapse külastuse ajal peab isa vöimaldama lapsele tema uneaja, mis aga välistab tegelikult selle, et ma saaksin lapsega kuhugile minna. Ning korter,kus elab minu poeg ei kuulu lapse emale,vaid lapsevanaemale. Kes mind on sealt korduvalt välja visanud. Siin tekib olukord,kus mul puudub normaalne suhtlemine oma lapsega. Vaatasin oma peberitest järgi, et lapse ema pole siin koos lapsega käinud alates juuli kuust,nagu ette näeb kohtumäärus. Käib lihtsalt kiusu ajamine, kuna ma pöördusin kohtu poole.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.