Ainuhooldusõigus

K 10.02.2015 11:27 (10 aastat tagasi)

Suur mure, läksime mehega lahku movembris ja meil ühine laps kes saab 1,5 aastaseks. Käib tohutu lapse jagamine, oleme käinud perelepituses, lastekaitses ja oleme jõudnud kokkuleppele, et laps elab minu juures ja 2 korda nädalas veedab isa lapsega aega (8-19), kuna minul saab emapalk kohe läbi ja pean tööle minema, siis otsustasin et panen lapse hoidu(paar korda nädals). See mõte muidugi lapse isale ei meeldi, kuna laps väga väike. Aga arved tahavad maksmist ja pean tööle minema. Olen olnud väga leplik ja mõnikord isegi veedab laps isaga rohkem aega koos, informeerin teda kõiges lapsega seotud asjadest. Kutsun teda hommikuti lasteaeda kaasa jne. Aga tema süüdistab mind pidevalt, et mina ei lase tal lapsega piisavalt aega koos olla. Et kasutan last kättemaksuks(see tõesti ei ole nii), ähvardab et nõuab ainuhooldusõigust jne. Solvab mind pideval, et kasvatan last valesti. Kui suur on tõenäosus, et tal see ka õnnestub? Ma olen tubli ema oma lastele(eelmisest suhtest on ka 6 aastane tütar), käin aeg ajalt ka praegu tööl, et arved saaksid makstud, kuna väiksema lapse isa ei toeta absoluutselt v.a. ostab lapsele mähkmed, söögi, riided, mis jäävad tema juurde. Ta leiab, et pea mulle raha andma, et kui soovin et laps jääks minuga, siis pean ise hakkama saama(v:a. see aeg kui laps on isa juures). Tegin ka kiirmenetluse elatise asjus, tema esitas sellepeale vastuväite, koostasin elatisehagi ja lubas ka selle peale vastuväite esitada. Sai keeruline jutt, aga tõesti on villand tema pidevast ähvardamisest.

K 10.02.2015 12:16 (10 aastat tagasi)

üks küsimus veel, kui suur on tõenäosus, et kui isa taotleb otsustusõigust, siis ta selle ka saab? Kui laps elab ema ja õega koos.

KP 10.02.2015 17:46 (10 aastat tagasi)

See tõenäosus on äärmiselt väike eesti kohtupraktikas, kui mitte olematu. Kui lapse ema just ei esita selliseid soove, mis on selgelt lapse vajaduste vastased, siis kehtib ühine otsustamine ja kui kokkuleppele ei jõuta, siis võib kohus konkreetses asjas anda selle õiguse ühele vanematest. Rõhutan, et kui kohus peab vajalikuks, et laps elab ema juures, siis puudub tal ka tõenäoliselt arusaam, et see ema võtaks vastu lapsele kahjulikke otsuseid - seega otsustusõigus jääb tõenäoliselt emale. Mis puutub lapse hoidmisesse, siis võid teha mehele ettepanku, et tema tuleb töölt ära ja hakkab last ise hoidma või organiseerib lapse hoidmise sel ajal kui sina oled tööl.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.