Pärimine

juku 4.11.2004 12:38 (20 aastat tagasi)

Pärandaja kinnistu on seadusjärgselt pärinud 1 kahest lapsest, teine ei taibanud teha avaldust ja jäi oma osast ilma. Minu arvates notari süül. Nüüd on selgunud, et pärandajal oli mingid ühistatud vara osakud, mida nüüd alates 2003. a lõpust maksab riik välja. Kas on seaduslik, et need osakud pärib ainult see, kellele läks kinnistu ja teine laps jääb jälle kõigest ilma.

MB 4.11.2004 13:35 (20 aastat tagasi)

Teine laps jääb tõesti ilma, kui ta ei taibanud õigel ajal avaldust teha. Notar ei saa sundida kedagi pärima ja tema süüdistamiseks peab peab põhjus olema. Kui aga päriunud laps vaikis teise pärija olemasolust, siis võib vaidlusel mõte olla.

juku 4.11.2004 15:30 (20 aastat tagasi)

Seega, kui keegi on midagi seaduse alusel pärinud, siis laieneb see ka hilisematele õigustele?

marine 6.11.2004 23:43 (20 aastat tagasi)

Kontrolli notarist kas sinu nimi kui pärija anti üldse ülesse,kui ei siis on võimalik pärimist vaidlustada.Kuid kui neid osakuid polnud pärimislepingus kirjas ja ei ole ka kirjas ,et üks laps pärib kõik vara vaid on asjad üles loetletud ja seal ei ole osakuid kirjas,siis võid teha ise pärimisavalduse,kuid kindlasti pead mainima ka teise lapse andmed kui ka pärija,sest muidu rikud ise seadust.

mann 9.11.2004 13:46 (20 aastat tagasi)

to Marine Pärimislepingut ei saa ju enam ühepoolselt muuta kui pärandaja on surnud ja pärand vastu võetud. Pärimislepingut saab muuta pärandaja elu ajal kahe osapoole kokkuleppel. Siin aga Juku vist ikka mõtleb testamendijärgset pärimist. Minu arvamus, et kui pärandi on juba saanud üks seadusjärgsetest pärijatest (teised nõuet ei esitanud) siis see nii ka jääb kui ei ole mõjuvat põhjust muutmiseks. Ega keegi teine ei peagi (teovõimelise isiku puhul) sind kui pärijat üles andma. See on ikka päranduse tahtja huvi. Vabandan ette kui minu arvamus on vale. Ma ei ole jurist.

pakun siit 10.11.2004 11:12 (20 aastat tagasi)

Pärandist loobumiseks on vaja pärija avaldust | 08.11.2004 Pärimisseaduse muudatused asendavad seni kehtinud pärandvara vastuvõtusüsteemi loobumissüsteemiga. Seni kehtiva vastuvõtusüsteemi kohaselt läheb pärandvara pärijale üle üksnes juhul, kui pärija pärandi vastu võtab. Vastuvõtmiseks peab pärija teatud aja jooksul sooritama seaduses sätestatud toimingu, vastasel korral liidetakse tema pärandiosa teiste pärijate pärandiosa juurde. Justiitsministeeriumi pressiesindaja sõnul jättis senine süsteem tihti kaitseta pärijad, kes ei teadnud pärandaja surmast või vajadusest oma pärimisõigus notariaalse vastuvõtmise avaldusega maksma panna. Loobumissüsteemi kohaselt saab pärandiosast loobuda vaid pärija sellekohase sooviavalduse alusel, seega kaob kohapealsetel pärijatel lootus, et eemalolevate pärijate osa liituks teatud perioodi möödudes kohalolijate pärandiosale. Seeläbi tagab loobumissüsteem paremini eemalolevate pärijate pärimisõiguse ning motiveerib kohalolevat pärijat selguse saavutamiseks ka eemalolevaid pärijaid üles otsima ning neid nende õigustest teavitama, ütles pressiesindaja BNS-ile. Ka määratleb uus eelnõu senisest selgemalt ja täpsemalt, millistel tingimustel ja mis ulatuses vastutab pärija pärandaja kohustuste eest täiendavalt ja isiklikult oma varaga. Muudatused viivad pärimisseaduse kooskõlla vastuvõetud võlaõigusseadusega ning uue tsiviilseadustiku üldosa seadusega, märkis pressiesindaja.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.