eestkoste ja kinnisvara kinkimine

Virve 25.08.2015 09:12 (9 aastat tagasi)

emal on altzheimer, meie peres on veel isa ja neli õde-venda, asjad on nüüd nii kaugel, et emale tuleb määrata eestkostja ja meie pere ostsustas , et selleks saan mina. Aga ema nimel on pool meie perele kuuluvat suvilat (teine pool on isa nimel) ja isa soov on vormistada see ema nimelt minu nimele ehk siis teha kinkeleping. Küsimus siis selline, et kui mina olen eestkostja ja mul on õigus teha ema nimel kinnisvaratehinguid , kas ma saan, siis ema suvilapoole lihtsalt endale kinkida? tundub nagu natuke ebaloogiline. Äkki on olemas veel mõni variant kinnisvara ümbervormistamiseks. Ja veel üks küsimus eestkostjaks määramise kohta, kui hakkan kohtult eestkostjaks määramist taotlema ja lisan taotlusesse, et eestkoste on vajalik ka kinnisvara tehingute tegemiseks, kas siis tuleb iga tehingu puhul veel eraldi kohtult nõusolekut küsida või piisabki lihtsalt eestkostest.

A 25.08.2015 09:45 (9 aastat tagasi)

Väidad, et pool suvilat on ema nimel? Kas ema ja isa on selle kinnistu kaasomanikeks? Juhul, kui tegemist on abielu kestel soetatud varaga, siis on see ühisvara (mitte kaasomand) ning seda ei ole võimalik osadeks jagada ega osa eraldi käsutada ilma ühisvara jagamata. Juhul kui vara jagamise soovi ei ole, siis tuleks kinkeleping teha tervele suvilale või siis võib ema teha lihtsalt testamendi Sinu nimele. Eskostjal on esindusõigus oma ülesannete ulatuses (PKS § 207 lg 1) s.o selles ulatuses, milleks on eestkoste määratud. PKS § 203 lg 2 Eestkostja võib määrata ainult nende ülesannete täitmiseks, milleks eestkoste on vajalik. Eestkoste ei ole vajalik, kui täisealise huve saab kaitsta volituse andmise ning perekonnaliikmete või muude abiliste kaudu.

Virve 25.08.2015 10:19 (9 aastat tagasi)

Suvila on emale ja isale kingitud, ilmselt on nad siis kaasomanikeks. Kinnisvara tehingute tegemiseks on ju eestkoste vajalik , neid ju volitusega teha ei saa? nagu ma aru olen saanud, siis peab vähemalt volitus olema notariaalne, aga ema on juba sellises seisus, et ükski notar ei võtaks seda enda peale

A 25.08.2015 10:39 (9 aastat tagasi)

Kinnisvaratehinguid saaks teha küll notariaalse volituse alusel, kuid jah, kui tõbi on juba nii kaugele jõudnud, et ta ei suuda enam kestvalt oma tegudest aru saada ning neid juhtida, siis on vajalik eestkoste määramine. Olenemata eestkoste määramisest nõuavad kõik eestkostetava nimel tehtavad kinnisvaratehingud kohtu eelnevat nõusolekut (PKS § 187). Teiste, PKS §-s 188 lg-s 1 loetletud tehingute puhul võib kohus erandjuhtudel anda eestkostjale üldise nõusoleku teha kõiki või teatud liiki tehinguid, milleks on vaja kohtu nõusolekut (PKS § 188 lg 2).

Virve 28.08.2015 12:15 (9 aastat tagasi)

kuidas vormistada avaldust kohtule eestkoste määramiseks, mille jaoks mul eestkostet vaja võiks minna, et ei peaks uuesti ja uuesti kohtu poole pöörduma, kindlasti on vaja eestkostet mõningate kinnisvaratehingute tegemiseks , aga veel. Kuidas seda kõike sõnastada, et oleks selga ja arusaadav?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.