Üürilepinguga korteri ost

Vollu 20.04.2016 12:01 (9 aastat tagasi)

Tere Mul on selline asi, et kavatsen osta korterit, aga seal on üürnik sees ja maakleri väitel on leping kehtiv kuni mai alguseni. Korteri tehing toimub aprilli lõpus, enne kui üürileping läbi saab. Mis on minu või müüja õigused selle üürniku välja tõstmiseks? Kui palju määrab rolli üürniku teadmine lepingu sõlmimisel, et korter müüakse maha mingi hetk? Kaua ma pean ootama, et üürnik välja koliks? Hetkel maakler ütleb, et üürnik soovib veel ühe kuu sees olla, aga ma ei soovi seda, sooviks et ka kohe välja koliks.

vastus 20.04.2016 12:36 (9 aastat tagasi)

...üürilepingust tulenevad üürileandja õigused ja kohustused lähevad üle asja omandajale. https://www.riigiteataja.ee/akt/111032016002#para291

Vollu 20.04.2016 12:55 (9 aastat tagasi)

Ok, tänud vastuse eest, aga küsimus selline siis, et kui on tähtajaline leping eelnevalt tehtud, siis kas enne tähtaja möödumist ma võin siiski viidata tähtajale või muutub ostja jaoks leping tähtajatuks? Kas ma peaks küsima üürilepingut, et sellega tutvuda? Mis dokumente ma veel peaks või võiks küsida seoses sellega?

vastus 20.04.2016 13:50 (9 aastat tagasi)

kui sa vähegi oma ostu ja rahapaigutuse õnnestumise üle muret tunned, siis otse loomulikult sa ju tutvud ostetava korteri suhtes kehtiva üürilepinguga. Ja otse loomulikult tunned huvi, kas praegune omanik on üürnikele teatanud nõuetekohaselt üürilepingu lõppemisest, sest kui seda pole tehtud, muutub ju ka tähtajaline üürileping tähtajatuks. Kui sul pole huvi olla üürileandja, siis on kõige kindlam üldse mitte osta kinnisvara, mis üürilepingutega koormatud. Turg peaks ju olema piisavalt suur ja lai, et sealt ka leida küllaldaselt objkte, kus üürnike sees pole. Või siis ootad ära aja, millal üürileping nõuetekohaselt lõppenud ja üürnikud pinna vabastanud.

A 20.04.2016 13:46 (9 aastat tagasi)

Üürilepingut tuleks kindlasti küsida, arvestades, et korteri ostmisega saab Sinust selle üürilepingu pool. VÕS § 309 lg 1 ütleb, et tähtajaline üürileping lõpeb tähtaja möödumisega, kui lepingut ei ole varem erakorraliselt üles öeldud. Samas tuleb seejuures arvestada VÕS § 310 sätestatud reegleid, mis annavad võimaluse üürilepingu muutumiseks tähtajatuks. Kindlasti oleks hea üürniku enne tähtaja möödumist informeerida (soovitavalt kirjalikult), et lepingut pikendada Sa ei soovi ning lepingu lõppemise tähtaja saabumisel peab ta välja kolima. Olukorras, kus üürilepingu lõpp on kohe-kohe saabumas, oleks võib-olla mõistlik lükata ostu-müügitehing niikaua edasi, seades tingimuseks, et müüja peab üle andma korteri vabana igasugustest koormatistest ja üürilepingutest. Vastasel juhul võib tekkida olukord, kus üürnik ei koligi välja ning Sul tuleb hakata oma õigusi nõudma kohtu kaudu, mis võib kesta aastaid.

Vollu 20.04.2016 14:03 (9 aastat tagasi)

Väidetavalt maakler ütles, et enne ei öelda lepingut üles, kui tehing tehtud, minu jaoks ongi küsimus nüüd selles, et tegemist on tähtajalise lepinguga + ma nüüd ei tea, kas üürnik teadis lepingu sõlmimise hetkel, et korter võidakse maha müüa või mitte, seega kas leping muutub tähtajatuks minu jaoks või mis selle saab? Üürnik soovib ühe kuu veel olla, ma saan aru, et ma annan tehingu tegemise päeval kohe teada üürnikule, et üks kuu aega, aga kuidas siin nüüd selle mingi kolmekuulise asjaga lood on? Kas see ka siis veel kehtiks? Ma saan aru, et maakler teavitab praegu ka üürnikku, et ma soovin tema lahkumist ühe kuu jooksul. Kas ma peaks selle kohta ka küsima mingi tõestuse? Asi ei ole kartmises, lihtsalt ise tahaks sisse kolida ASAP. Tänud kõigile vastajatele.

A 20.04.2016 16:19 (9 aastat tagasi)

Mina sellist korterit ei ostaks, kus üürnik sees. Arvestades praegust kinisvaraturgu, kus rohkem ostja dikteerib, võid rahumeeli öelda, et ostad korteri üksnes tingimusel, et üürileping on lõppenud ning korter vabastatud ja punkt või siis otsid mõne teise korteri. Vastasel juhul tekib olukord, et Sa ei pääse ostetud korterisse sissegi, kuna üürnik ütleb Sulle, et kobi minema, mina elan siin, misjärel Sa aga jäädki kohtuuksi ning raha kulutama.

kae aet 20.04.2016 17:06 (9 aastat tagasi)

sõltuvalt ostu finantseerimise viisist on üks võimalus riske vähendada raha deposiiti andmisega. Näiteks lepite kokku, et raha enne üle ei anta kui ostja on saanud otsese valduse korterile.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.