Vara jagamine

Helen 2.12.2004 16:11 (20 aastat tagasi)

Leppisime mehega kokku abielulahutuse suhtes, et peale lahutust jääb korter minu nimele. Ilmnesid asjaolud, et mehel on erineva suurusega võlad nii eraisikutele ja firmadele. Kas peale lahutust, kui korter on minu nimel võidakse mehe võla katteks see korter müüki panna?

mc 2.12.2004 16:55 (20 aastat tagasi)

Kui mehe suhtes algatatakse pankrotiprotsess, siis on võimalik ka see, et korterist 1/2 läheb võlgade katteks müüki (eeldusel et korter oli ühisvara). Kui keegi kaebab hetkel mehe kohtusse, siis ei saa teie nimel olevat korterit küll otsus täitmiseks müüki panna.

o 2.12.2004 17:01 (20 aastat tagasi)

muideks lihtsalt kokkuleppest ei piisa, etkorter jääb teie nimele, peate siiski tegema notariaalse ühisvarajagamise lepingu, kuid kui mehel on mingid võlad, siis üsna kerge see tehing hiljem kohtus tühistada ning korter läheb müüki

o 2.12.2004 17:02 (20 aastat tagasi)

seda juhul kui võlausaldajad muidugi kaebavad kohtusse

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.