Mure suur ehk abistab keegi.

Urmad 28.02.2017 14:25 (8 aastat tagasi)

Nimelt mure selline,et 13 aastat tagasi sain omale tütre. Naisega meil ei klappinud ja läksime lahku.olen 13 aastat maksnud alimente iga kuu ei ole sigaisa. Nüüd aeg nii kaugel et tütar tahab elada minuga ja ma taotlesin ka hooldusõigust. Nüüd mul on 3 last teisenaisega kellega ma olen ka abielus. Meil on ühine vara ja kõik muu. Muud ml küsimus selline,et muud kus ma saan omale hooldusõiguse vanema tütre oma kas ma pean siis jagama oma vara ka selle eelmise naisega vara? Sest mul naine kardab nyyd et meid tõstetakse korterist välja. Tänud!

Onari Kämmal 28.02.2017 14:47 (8 aastat tagasi)

Ei pea midagi jagama. Küll peab aga sellises olukorras hakkama tütre ema Sulle elatist maksma iga kuu.

C 28.02.2017 15:49 (8 aastat tagasi)

see vara jutt jääb arusaamatuks - mida ikka selle all mõeldakse? Kui eelmise naisega peale lahutust pole ühisvara jagatud, siis tuleks seda loomulikult teha. Kui on mõeldud, et laps pärib sinu vara, siis loomulikult on ta pärija kui just sa teda täiskasvanuna testamendiga sellest ilma jätta ei taha. See korterit välja tõstmise jutt on küll jama.

Pb 28.02.2017 16:05 (8 aastat tagasi)

Teil mõlemal ju hooldusõigus, eeldan. Selleks pole vaja taotleda ainuhooldusõigust, et tütar sinu juurde kolida saaks. Kahtlustan, et tegu hetkel teismelise tüdrukuga, kes emaga tülli põõranud... Kohus ei lõpeta ainuhooldusõigust tüdruku hetkeemotsiooni ajel. Eeldan, et siin midagi tõsisemat. Aga kui tüdruk sinu juurde tuleb, peab ema hakkama sulle elatist tasuma, ka lapsetoetuse saad endale, kui nõuad. Exnaisega olid abielus? Kui jah, siis abielu ajal soetatud vara on ühisvara ja tuleks jagada.

Urmad 28.02.2017 16:06 (8 aastat tagasi)

Ma ei olnud eelmise naisega abielus nii,et vara jagamist nagunii polnud. Tütar pärijaks sellest ja kõigest muust saan ma aru aga küsimus selles et kas ex naine peale seda kui ma olen saanud osaliseks või täis hooldusõiguse kas siis on ta emal näiteks voli müüa tütrele kuuluvat osa? Või saada sellest mingit muud kompensatsiooni ? Mu praegune naine tahab juba umbes lahutuse sisse anda et näe tulevad võtavad mud kodu ära. Proovi sa maha rahustada ja selgeks teha et see ei ole nii. Selleks ma siin yltse seda kysingi.

Urmad 28.02.2017 16:23 (8 aastat tagasi)

To:Pb.ainuke asi mis ml olid on on alimendid. Ja see et sa arvad et emaga tülli läinud teismeline kohati küll aga see selle pärast et nii minul kui temal on ole aastaid keelatud suhelda. Ma ei võinud isegi helistada ega kontakti luua tütrega. Lõigati mind lihtsalt välja. Sünnipäeva kinkiginpidin nii üle andma et tütre ema ei teaks! Kuni 4 aastani lubati ml teda näha peale seda oli mitu aastat see jama et pidin lausa tuttavatelt numbreid küsima et saada teada millega mu tütar tegeleb. Ja nüüd kusid tütar et miks ma aastaid temaga ei suhelnud. Talle väideti et mina ei tahtnud.

Pb 1.03.2017 00:32 (8 aastat tagasi)

Kui exnaisega vaidlus, kus ta ei taha et tütre elukoht muutuks, st ta ei taha, et tütar sinu juurde koliks, siis pead jahh hakkama läbi kohtu nõudma lapse viibimiskoha/elukoha määramise õigust. Kohus naljalt hooldusõigusesse ei sekku, sekkub vaid sellesse, mis on hädavajalik. Näiteks, kui tõepoolest tütre tõsine soov sinu juurde kolida, seda tuvastab ka lastekaitse (see ametkond sekkub alati vaidlusse ja selgitab välja mis lapse huvidega paremini sobiks), siis suure tõenäosusega võid sa selle ka saada. Kas lapsel sinu juures parem elada ka tegelikult, seda oskad ehk ise paremini analüüsida (kuidas sulanduks ta sinu uude perre, kas tal oleks seal omaette tuba, kas asukoht koolist muutuks kaugeks jne). Tõhusam ehk oleks,kui lepite eksnaisega omavahel kokku, et tütar kolib mõneks ajaks sinu juurde, siis saab nii teile endile kui tütrele selgeks, kas nii kõigile parim. Ja miks ka mitte nii, et pool ajast elab tütar sinuga ja teine pool emaga. Selline sõbralik lahend on alati tervislikum kõigile, eriti teismelisele tütrele. Väga ei saa sinu vara küsimusest aru. Saan aru, et see pigem hüpoteetiline? Juhul kui alaealisele tütrele kuulub mingi vara (kinnisvara, registervara) , siis tema ema ei saa ilma kohtu loata seda vara müüa ega muul moel käsutada. Oletame, et alaealisele tütrele pärandab keegi korteri, siis saate nii sina kui lapse ema seda müüa vaid kohtu loal.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.