Elatis lastele

Küsimärk 15.01.2018 11:36 (6 aastat tagasi)

Tere, elame mehega ühises korteris, kus elavad peale meie ka 2 alaealist last. Mehega me abielus pole. Kuna mees konkreetselt tööl ei käi, omab oma firmat, siis püsisissetulek puudub ja rahaliselt ei toeta. Kas on võimalik nõuda miinimum elatist 2 lapsele, kui laste isa elab lastega koos? Mida tuleb selleks teha?

Hüüumärk 15.01.2018 14:45 (6 aastat tagasi)

Koos elamine ei välista elatise küsimist isegi juhul, kui ollakse omavahel abielus. Elatist saab ja ka peab nõudma, muidu võib juhtuda kui laste isa on vanaks jäänud ja hakkab nõudma et lapsed teda ülal peaksid - saab sellele toetuda, kas ta on või pole maksnud. Elatise nõudmiseks tuleb esitada hagi kohtusse, kusjuures miinimumi puhul ei ole vaja üldse põhjendada seda summat.

Kardo 15.01.2018 15:07 (6 aastat tagasi)

Kõik oleneb kes kulud kannab.Kui mees kannab elukoha kulud jne.siis suht raske elatist kohtu kaudu nõuda.Kui mees aga ei kanna mingeid kulusid siis jah.Üldiselt niikaua kui koos elate ei ole asi nii lihtne midagi kuna siis pole kohustust lastele eraldi elatisraha maksta,tore kui on selline harjumus,et mees kannab naisele elamiseks raha,aga ei ole kohustatud.Kui teil asjad juba nii hullud siis tuleb lahku kolida ja asjad selged.

Küsimärk 15.01.2018 15:47 (6 aastat tagasi)

Asjalugu ongi selline et mehel pole minna kuhugi ja välja ka ei koli. Ise käin täiskohaga tööl ja põhikulud kannan mina sest mees ütleb et tal pole ja küll saab jne. Aga lapsed tahavad süüa ja elamiskulud kanda. Minu kannatus hakkab katkema ja lihtsslt ei tea mis teha/ mis õigused mul on?

Kardo 15.01.2018 16:59 (6 aastat tagasi)

Nojah,kui mehele elatisraha kohtu kaudu peale panna ja tal raha pole,siis mille eest ta seda maksma hakkab. Kui kõik põhikulud teie kanda siis jah tasub kohtu poole pöörduda. Saab alustada maksekäsu kiirmenetlusega,mille saate küll ise ära teha ja kui sellest abi ei ole siis läheb asi edasi kohtusse.

Kardo 15.01.2018 17:12 (6 aastat tagasi)

https://www.juristaitab.ee/et/minu-vastu-algatatud-kohtumenetlus/maksekasu-kiirmenetlus-lapse-elatisnoudes alimendid.ee

1stms.creditunion 24.01.2018 14:30 (6 aastat tagasi)

Kas teil on vaja kiiret laenu oma finantsprobleemide lahendamiseks ja ettevõtte juhtimiseks? Laenutage laenu 3000 kuni 150 000 000-le järgmises valuutas ($), (€) ja (£) laenudele, siin pakume laenude kõiki liike. Investeerimislaenud, isiklikud laenud, kinnisvaralaenud. Me võime aidata teie äri või projekti madala intressimääraga laenuintressiga 2%. Kui olete huvitatud laenu saamisest, võtke meiega ühendust lisateabe saamiseks E-post: 1stms.creditunion@gmail.com

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.