Tingimuslik testament

Eero 7.10.2018 00:08 (1 aasta tagasi)

Kas testamenti on võimalik sisse seada tingimus, et päritava kinnisvara hulka kuuluvat hoonet ei tohi kunagi müüa või saab müüki piirata vaid kindla ajalise määraga? Kas on käibel mingi üldtunnustatud sõnastus, millega seada pärijale tingimus võimaldada kindlatele sugulastele kasutusõigus / elukoht päritavas kinnisvaras nende elu lõpuni? Tänud ette!

Nii on 7.10.2018 11:45 (1 aasta tagasi)

Peale testamendi tegija surma tee mis tahad. Kasutusõigusega on pisut keerulisem see kehtib nii kaua kui kasutajad elavad. Vist on olenas mingi klausel, kui ei tunne huvi kasutatava vara vastu, ei käi ega hoolda, siis saab müüa.

:(( 15.10.2018 05:07 (1 aasta tagasi)

kui soovid kellelegi eluaegset kasutusõigust anda, siis selle pead ikka eluajal notaris vormistama. Mine küsi notarilt, aga ei usu, et testamendiga saaks pärandile müügikeelu või kellelegi kasutusõiguse seada.

myha 28.10.2018 16:34 (1 aasta tagasi)

Pärand on selles mõttes huvitav omandi ülemineku viis, et see toimub ainult siis kui eelmine omanik on surnud. Seega uus omanik muutub täieõiguslikuks omanikuks ja mitte mingeid piiranguid ei saa inimesele tema enda oma vara kasutmise puhul seada. See on püha eraomandus.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.