Probleem korteris elava elamisõigusega inimesega

Imbi 27.04.2019 15:43 (1 aasta tagasi)

Probleem selline, sain aastal 2014 kinkelepinguga korteri omanikuks. Endisele omanikule jäi elulõpuni korteris elamisõigus. Korraga aktiveerus kinkija sõbranna. Paari päeva eest sain teada, et kinkija on sattunud haiglasse. Eelpoolmainitud söbranna sellest ei informeerinud. Korterisse minnes avastasin ehmatusega, et enamus kinkija vara on korterist kadunud. Sõbranna, kellel on korteri võtmed eitab sellega igasugust seotust. Vahetasin korteris ära lukud, sõbranna läks sellest väga närviliseks ja nõuab lukkude tagasivahetaist.. Ei aju kuidagi ära, et korter on juba 5 aastat minu oma. Küsimus - kas on mõtet anda asi politseisse ehkk otseseid tõendeid ju sõbranna vastu ei ole..

CC 27.04.2019 17:14 (1 aasta tagasi)

Kui on toimunud vargus, siis tuleb loomulikult teatada politseisse... Tõendite hankimine on nende töö, mitte sinu. Küll nad pigistavad seda sõbrannata natuke, otsivad kohti kuhu sai asjad viidud jne.

Imbi 29.04.2019 15:48 (1 aasta tagasi)

Tänud cc Sinu vastuse eest! Asjaga on sellised arengud. Politseisse on avaldus tehtud, aga nagu oli karta on see selline "sõna - sõna" vastu olukord, ehk siis ei ole neil antud hetkel alust asja alustamiseks. Vanainimene on antud hetkel hooldushaiglas ja saab seal olla mai lõpuni. Selles mõttes on olukord keeruline, et tema pangakaart kuhu laekub tema pension on samuti selle sõbranna käes. Mind huvitaks, mis on minu legaalsed kohustused, kui ta haiglast välja kirjutatakse. Ehk siis on tal minu korteris elamisõigus, aga seal ta ise enam hakkama ei saa - tegemist on voodihaigega. Hooldekodusse ta ei ole nõus minema ja kui ta ka oleks siis ei kataks tema pension seda kuidagi ära. Korterit ei saa ka müüa ega pantida, sest vanainimesel on seal elamisõigus..

y 3.06.2019 16:36 (1 aasta tagasi)

Pantimist see ei sega, pangakaart tuleks sulgeda

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.