veelkord kaasomandi lõpetamisest

sergei 23.04.2020 10:47 (4 kuud tagasi)

korra juba küsisin aga ju ma siis ei osanud asja õieti lahti seletada. kunagi pärisin õega hoonetega kinnistu. tekkis kaasomand. pool aastat tagasi õde suri. seega tekkisid uued kaasomanikud.õe pärijad ei ole siiani pärimismenetlust alustanud.kinnistusraamatus on kinnistu ikka õe nimel. tahan kaasomandi lõpetada, välja osta minu osa nad ei taha. kas ma saan nende vastu hagi kohtusse esitada ,sest nad nagu on minu kaasomanikud ja ei ole ka. ja kui saab hagi nende vastu esitada, siis kas üks hagi kahe vastu või eraldi kaks hagi?

noh 24.04.2020 07:57 (4 kuud tagasi)

vastati ju, et esitad kohtule hagi kaasomandi lõpetmaiseks. Kogu lugu.

f 26.04.2020 08:16 (4 kuud tagasi)

enne tuleb algatada uus pärimismenetlus, sest vana ei kehti ja esialgu on teil seal ühisomand...hagi oleks keeruline sisse anda, kuna tegelikult ju kostjat ametlikult pole ...on vaid arvamus...ehk siis kui õe pärimismenetlust ei ole alustatud...võid ka hageda tuvastusemenetluse , et kes on siis pärandvara ühisomanikud- seejärel ühisomand lõpetada...kas valitud ühisomanikule müügiga (seda ei saa hageda et kohustada neid sind välja ostma)..lihtsalt saab teha hagi erinevate seaduslike võimalustega, lõpetada omavahelise pakkumisega, avaliku oksjoniga või reaalosadeks tegemisega-kui see on võimalik

Pb 6.05.2020 08:05 (4 kuud tagasi)

Tegelikult õe pärijad (lapsed, abikaasa?)on pärandi vastu võtnud, sest loobunud nad pole. Asjaolu, et nad ei ole pärimismenetlust alustanud ja seeläbi kinnistusraamatus andmeid õigeks saanud, ei tohiks sul takistada hagi esitamist. Nende vastu esitad hagi nõudega lõpetada kaasomand ja pakud, et ostad ise välja hinnaga x. Sa nõuad hagis sellist kaasomandi lõpetamise viisi nagu sina soovid. Siin võib saada esmaseks komistuskiviks pärimismenetluse mitteläbiviimine. Uuri notarilt, kas saaksid ise (kuna sul oli pärandaja kehasse kinnistu) algatada menetluse?

f 6.05.2020 09:20 (4 kuud tagasi)

kui esitada kaasomandi lõpetamise hagi koos kostja tuvastamise nõudega. saavutad kaks asja korraga- algab kaasomandi lõpetamise kohtulik menetlus ja ka pärijad ise peavad läbi viima notariaalse pärimismenetluse. Teiste nimele pärimismenetlust notaris tellida ei saa.

Pb 6.05.2020 10:30 (4 kuud tagasi)

Lihtsalt infoks: pärimismenetluse saab algatada ka muu pärandvara suhtes õigust omav isik ( pärmisseadus §166 LG 1). Pärandvaraks on muuhulgas kinnistu (st osa kinnistust), mis kuulub ka teemaalgatajale.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.