Tavamenetluse otsuse vaidlustamine

Mart 3.08.2020 22:28 (4 kuud tagasi)

Tere! Küsin nõu, kuidas vormistada tavamenetluses trahvi vaidlustamine ja mis aadressile saata? Kirjutati tavamenetlus- tegemist oli ilma ühiskaardita sõitmisega ühistranspordis, isikut tõendav dokument oli kaasas. Ühiskaart olemas, aga polnud kaasas, sõidan ühistranspordis harva. Trahvi kirjutaja eeldas ja heitis ette, et olen varasemalt hoiatusi saanud ja nimetas mind põikpäiseks. Viimane valideerimine oli aastate eest (vahemärkusena- see kajastus ID-kaardil kuigi arvasin et neid andmed kustutatakse). Menetleja nime ei tea, ei võtnud kaasa protokolli. E-toimikus infot ei leidu. Kui saan õigesti aru, siis otsust pole langetatud, on võimalik 15 päeva esitada vastulauseid ja protokoll on kohtuvälisel menetleja asutusel (munitsipaalpolitseil), ehk peaksin neilt küsima kui tahta toimiku nr teada. Varasemalt pole rikkumisi olnud. Kõik nõu oodatud. Tänan!

niplik 4.08.2020 16:38 (4 kuud tagasi)

Küsimuste ja probleemidega saab pöörduda munitsipaalpolitsei @ tallinnlv.ee, imelik on kuidas protokolli koostaja Teile kohe koopiat ei andnud, seda tehakse alati. See et te ei võtnud protokolli oli puhtalt oma valik.15 päeva pärast läheb see trahv kohtutäiturile ja siis pole enam midagi teha. Aga mida mõtlete siis vaidlustada? Valideerimata sõit võrdub piletita sõiduga ja trahv on minimaalselt 20 €, nn. hoiatustrahv. See "varasemalt pole rikkumisi olnu" tähendab et pole siiamaani vahele jäänud. Kui Te ei taha et kohtutäitur võtab 3 korda suurema summa siis tuleb trahv ära maksta.

Mart 5.08.2020 10:51 (4 kuud tagasi)

Tänud kiire ja sisulise vastuse eest! Minu viga, eksisin terminitega. Kirjutasin "trahvi vaidlustamine", aga kirjutati väärteoprotokoll (summat ei määratud). Hoiatustrahv jah 20, aga majanduslikult pole võimalik trahvi tasuda. Veelkord, tänud!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.