Koolitus

Kersti 16.03.2022 10:50 (2 kuud tagasi)

Ei leidnud ühtegi kohta kus selleteemalist küsimust küsida aga proovin siin. Nimelt sooviksin minna koolitusele, mis ei ole otseselt seotud minu töö ülesannetega. Koolitus maksab 800€. Ei jaga aga absoluutselt seda maksude teemat ja tekkis küsimus et kuidas oleks mõistlikum-maksta ise lihtsalt see koolitus kohe kinni või minna siiski sinna no läbi tööandja et tööandja maksab aga hiljem siis arvestatakse mult palgast see maha vms? Aitäh!

J. 16.03.2022 11:47 (2 kuud tagasi) vasta...

Kui koolitus ei ole tööga seotud, siis tuleks selle eest eraisikuna ise maksta. Tulumaksuseaduse § 26 lõikes 2 nimetatud õppeasutuse poolt läbi viidava koolituse kulud võib füüsiline isik enda maksustatavast tulust maha arvata. Kui koolituse eest tasuda läbi ettevõtte (arve tehakse ettevõttele), siis koolituskulusid tulust maha arvata ei saa. Ettevõttele tuleks aga kindlasti koolituskulud tagasi maksta, sest tööga mitteseotud koolituskulude katmine töötaja eest on erisoodustus, millelt tuleb 800-eurose koolituse puhul tasuda 530 eurot erisoodustusmaksusid.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  _____     ______   _____      ______  
 / ____||  /_   _// |  __ \\   /_   _// 
/ //---`'   -| ||-  | |  \ ||   -| ||-  
\ \\___     _| ||_  | |__/ ||   _| ||_  
 \_____||  /_____// |_____//   /_____// 
  `----`   `-----`   -----`    `-----`  
                                        

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.