Mure!

Ema 9.04.2006 17:38 (19 aastat tagasi)

Selline olukord siis: Ema tahab oma lapsele korter kinkida(kinkelepinguga), aga ema mees ei anna oma nõusolekut(korter on neil ühisvara, kuigi soetatud on ta enne abielu, aga kinnistatud on abielu ajal) Kas on siis mingeid võimalusi üldse? Ilma ema mehe nõusolekuta midagi teha? mida sellistel juhtudel tehakse?

Sehkendaja 9.04.2006 17:54 (19 aastat tagasi)

Kui on tegemist ühisvaraga (nagu see Teie puhul ongi), pole kahjuks ilma abikaasa nõusolekuta midagi teha. Saate ainult oma osa kinkida või pärandada.

k_ 9.04.2006 19:22 (19 aastat tagasi)

to sehkendaja -> ei saa ju kinkida, kui ema abikaasa nõusolekut ei anna. Ainus variant siis hetkel teha testament, aga siis laps saab omanikuks peale ema surma. Ja see kehtib siis ka ainult 1/2 korterist (sest teine osa on isa oma). Variant oleks ka veel selline, et kui isa kardab, et teda korterist välja visatakse, siis teha kinkeleping üheaegselt isikliku kasutusõiguse seadmisega. S.t. siis seda, et laps saab omanikuks aga ema-isa kasuks seatakse kinnistusraamatusse isiklik kasutusõigus, mis tähendab, et laps ei saa ema-isa nõusolekuta seda korterit võõrandada. Isikliku kasutusõiguse võib lõpetada poolte kokkuleppel, või lõpetatakse omaniku avalduse alusel peale õigustatud isikute (s.t. ema-isa) surma. Ja kahjuks on nii, et kui korter on kinnistatud abielu jooksul, omandatud aga ennem, loetakse see siiski ühisvaraks. Eesti seadused sellised lihtsalt.

. 9.04.2006 20:34 (19 aastat tagasi)

ega ema mees ei pruugi isa olla ju. muide miks see mees ei ole nõus kinkima?

. 9.04.2006 21:41 (19 aastat tagasi)

kinkida saab ka kaasomandiosa, st ema võib talle kuuluva osa (eelduse järgi 1/2) ikka ära kinkida. aga mõistlikum oleks muidugi alustada ühisvara jagamisega, lt õnnestub emal saada seeläbi varast rohkem kui 1/2

k_ 9.04.2006 22:19 (19 aastat tagasi)

Teen uuesti asja selgeks - kui korter on ema nimel, ema ostis selle enne abiellumist, siis abiellus ja pärast seda kinnistas, siis on tegemist abikaasade ühisvaraga. Ehk siis korterist 1/2 mõttelist osa kuulub emale ja 1/2 temale mehele (olgu ta siis lapse isa või mitte). Ema aga sellegipoolest ei saa nn oma osa ära kinkida, sest see on neil ühisvara. Ehk siis on vaja ikkagi et ema abikaasa annaks nõusoleku, või tuleks teha notariaalne ühisvara jagamise leping.

vaataja 14.04.2006 23:51 (19 aastat tagasi)

Vaadake uut kohtulahendit, et ei ole ühisvara ja lähtuge sellest. Vajalik teade | KX, 12.04.2006 19:31 Kuna siin liigub tohutult ekslikku infot ning nõuandeid, lisan siia ühe BNS-i teate Riigikohtu seisukohast hiljutises vaidluses ühisvara koosseisu üle: Riigikohus: korter ei ole automaatselt abikaasade ühisvara TARTU, 12. aprill, BNS - Riigikohus leidis teisipäeval otsuses abikaasade ühisvara jagamise kohta, et ühe abikaasa lahusvaraks olnud korteri kinnistamisel abielusuhete ajal ei muutu korteriomand automaatselt abikaasade ühisvaraks. Riigikohtu tsiviilkolleegium leidis, et kui isik enne abiellumist saab eluruumide erastamise teel korteri kui vallasasja omanikuks, siis pärast abiellumist korteriomandi seadmisel ei muutu see abikaasade ühisvaraks ka siis, kui korteriomand tekkis abielusuhete ajal. Korteriomandi muutumine ühisvaraks oleks vastuolus eluruumide

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.