Auto kandmine OÜ nimele

Siim 12.03.2007 20:43 (18 aastat tagasi)

Oleks soov panna auto rahaliseks sissemakseks OÜ asutamisel, kuid enne asutamist on vaja auto justkui kanda OÜ nimele, kuid kuidas seda teha kui OÜ on veel asutamata? Ilma sisemakseta aga asutada ei saa. Surnud ring justkui?

Siil 12.03.2007 20:51 (18 aastat tagasi)

Siimul ei ole OÜ asutamisest aimugi. Võta ette esiteks Äriseadustik ja www.aktiva.ee abistab ka.

Siim 12.03.2007 22:05 (18 aastat tagasi)

Mul on täitsa asutamisest aimu ja ainsaks takistuseks ongi see protseduur. Ja aktiva mind selles osas ei aidanud. Vb oskad täpse viite anda?

Siil 13.03.2007 08:14 (18 aastat tagasi)

§ 142. Mitterahaline sissemakse (1) Mitterahaliseks sissemakseks võib olla mis tahes rahaliselt hinnatav ja osaühingule üleantav asi või varaline õigus, millele on võimalik pöörata sissenõuet. (2) Mitterahaliseks sissemakseks ei või olla osaühingule osutatav teenus ega tehtav töö ega ka asutajate tegevus osaühingu asutamisel. (3) Osanik peab teatama kolmandate isikute õigustest mitterahalisele sissemaksele. (4) Kui mitterahalise sissemakse väärtus on osaühingu või osakapitali suurendamise äriregistrisse kandmise ajal väiksem sissemakse arvel saadud või suurendatava osa nimiväärtusest, võib osaühing nõuda osanikult sissemakse tasumist rahas selles ulatuses, mille võrra sissemakse väärtus on nimiväärtusest väiksem. Nõude aegumistähtaeg on viis aastat, alates osaühingu või osakapitali suurendamise äriregistrisse kandmisest. [RT I 2005, 57, 449 – jõust. 1.01.2006] § 143. Mitterahalise sissemakse väärtuse hindamine (1) Mitterahalise sissemakse hindamise kord nähakse ette põhikirjas. Kui eseme hindamiseks on olemas üldiselt tunnustatud eksperdid, tuleb mitterahalise sissemakse ese lasta hinnata neil. (2) Mitterahalise sissemakse väärtuse hindamisel tuleb aluseks võtta asja või õiguse harilik väärtus. (3) Kui mitterahalise sissemakse väärtus ületab 40 000 krooni või kui kõik mitterahalised sissemaksed moodustavad kokku üle poole osakapitalist, peab mitterahalise sissemakse väärtuse hindamist kontrollima audiitor, kes esitab arvamuse selle kohta, kas sissemakse vastab käesoleva seadustiku §-s 142 nimetatud nõuetele. (31) Audiitori arvamus peab sisaldama mitterahalise sissemakse kirjeldust ning selles tuleb märkida, millist meetodit kasutati mitterahalise sissemakse hindamisel ja kas mitterahalise sissemakse väärtus vastab mitterahalise sissemaksega tasutud osa nimiväärtusele ja ülekursile. (4) Mitterahalise sissemakse ebaõige hindamisega tekitatud kahju eest vastutavad seda hinnanud isikud ja hindamist kontrollinud audiitor solidaarselt. (5) Kahe aasta jooksul osaühingu äriregistrisse kandmisest võib osaühing osanikult või temaga samaväärset majanduslikku huvi omavalt isikult lepingu alusel omandada vara, mille väärtus ületab 1/10 osakapitalist, ainult osanike otsusel. (6) Käesoleva paragrahvi 5. lõikes nimetatud vara tuleb hinnata käesolevas paragrahvis sätestatud korras. [RT I 2005, 57, 449 – jõust. 1.01.2006] Mitterahalise sissemakse hindamise kord on ette nähtud põhikirjas (tavaliselt juhatus). Tasub meeles pidada, et vastavalt seadusele piisab juhatuse (kui põhikirjas on määratud mitterahalise sissemakse hindajaks juhatus) poolt koostatud hindamisaktist, kui mitterahalise sissemakse väärtus ei ületa 40’000 krooni ja ei moodusta kokku üle poole osakapitalist. Juhul kui mitterahaline sissemakse on suurem, peab selle hindamist kontrollima ja kinnitama audiitor *Mitterahalise sissemakse hindamise akt *Mitterahalise sissemakse üleandmise leping http://www.aktiva.ee/25959y/z0zARTICLEy233638.html

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.