pärimisest ja pärija võlgadest

siilikeudus 21.05.2007 15:25 (17 aastat tagasi)

palun soovitage juristi kelle poole pöörduda konsultatsiooni saamiseks teemal pärimine ja pärija võlad?

! 21.05.2007 15:32 (17 aastat tagasi)

pöördu notari poole ja lase teha pärandvara inventur siis tead, kas pärandit vastu võtta või mitte. kõik võlad ja ka matusekulud lähevad jagamisele pärijate vahel

Piret 21.05.2007 15:40 (17 aastat tagasi)

Eestis lahendavad pärimisasju notarid ja ainult notarid. Seega on nad ka kõige pädevad inimesed konsulteerima teid pärimisõiguse küsimustes. Notarite konsultatsioonid on reeglina tasuta, notaril on õigus konsultatsioonitasu küsida vaid juhul, kui tehingut (pärimisasja algatamist tema juures) ei järgne. Praktikas võtavad notarid sellises olukorras konsultatsioonitasu vaid siis, kui konsultatsiooni saanud inimene on notari mingil põhjusel korralikult välja vihastanud (näiteks nn juristid, kes ise tunde notari konsultatsioonides istuvad ja siis oma klientidele kalli raha eest seda sama juttu edasi räägivad). Pärimisasja saab lahendada ainult pärandi avanemise koha notar, seega kui pärija, kelle asjus jutule lähed elas ja suri Tallinnas või Harjumaal, siis pead pöörduma mõne Tallinna notari poole, kui nt Valgas, siis Valga notari poole jne. Notarite kontaktandemd leiad kõige lihtsamalt Notarite Koja kodulehelt, mille aadress oli www.notar.ee (võin eksida).

??????? 24.05.2007 12:59 (17 aastat tagasi)

niiet kui näiteks mees omab suuri maavaldusi ja kinnisvara, aga samal ajal on tal ühele lapsele elatise võlg siis teised lapsed (poolõed- vennad) kes pärivad peavad maksma ka sellele ühele lapsel isa poolt võlga oleva elatise summa ka sisi kui see üks laps ei ole pärija või loobub oma osast

Piret 24.05.2007 20:08 (17 aastat tagasi)

Just, ei ole vahet, kas võlgnevus on mõne panga ees ja tuleneb sõlmitud laenlepingust, või on kadune oma eluajal näiteks põhjustanud avarii ning temalt on kannatanutele mingi kompensatsioon välja mõistetud ning see on maksmata. Võlg on võlg ning kuulub pärandvara hulka nagu ka niiöelda väärt kraam (kinnistud, aktsiad, raha). Pärida ei saa valikuliselt - et vot, kinnistut ma tahan, aga võlga ei taha.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.