Lepingu allkirjastamine

Kats 17.10.2007 15:06 (17 aastat tagasi)

Tere! Kui inimene, kes ei ole ettevõttes allkirjaõiguslik inimene on välismaisele kokkuleppele allakirjutanud (teadmata, et tuleb sellest hiljem tasuda) kas siis saab selle kokkuleppe seaduslikult ka annulleerida? Mina leian ise, et peab saama - leping/kokkulepe mis tehakse ettevõtte nimel, tohib allkirjastada allkirjaõiguslik isik. On mul õigus? Kuidas saaksin seda nüüd selgitada kokkuleppe teisele poolele, et isik kes kokkuleppele alla kirjutas - tal puudusid vastavad õigused?

. 17.10.2007 15:31 (17 aastat tagasi)

Kas ettevõte asus faktiliselt lepingut täitma, kui asus, on seda olematuks teha väga raske. Saate vaid teisele poolele teatada soovist leping lõpetada (ei vabasta teid juba tekkinud kohustuste täitmisest). Teie välispartner on käitunud igati korrektselt, tema ei saanud ju teada, et see inimene, kes teie ettevõtte nimel lepingu allkirjastas oli vabandust väga aga loll, kes ei vaevunud lepingu sisuga tutvuma ning lisaks ei olnud allkirjaõiguslik. Selle lepingu osas kohaldub suure tõenäosusega mõni rahvusvaheline konventsioon nt CISG ning nende alusel vaieldes ei saa meie JOKK mentaliteeti kasutada. Seal lähtutakse mõistlikuse printsiipidest, millest peamine, et kokkulepe on kokkulepe ning seda tuleb täita.

Riukalik Jurist 17.10.2007 16:32 (17 aastat tagasi)

Kas tegu on mingi välismaise kataloogiga? Kui jah, siis saatke nad küll pikalt!

arvamus 17.10.2007 19:12 (17 aastat tagasi)

Tegemist tõenäoliselt siiski tühise lepinguga, vaatamata sellele, et sellele õigussuhtele kohaldataks selle kehtivuse korral rahvusvahelist õigust. Lepingute pooltel on siiski kohustus kontrollida isikute esindusõiguse olemasolu. Teie äriühingul on õigus see leping tagantjärgi heaks kiita, samuti on teisel poolel õigus teilt seda heakskiitu nõuda/paluda. Juhul kui on toimunud teise äriühingu poolt täitmine, toimub tagasitäitmine, st teie tagastate kehtetu lepingu alusel äriühingult saadu. Kui on toimunud vastastikune täitmine, siis nõustuksin juba ülalkirjutanuga.

outlaw 17.10.2007 23:05 (17 aastat tagasi)

Mulle näib ka, et tegu vist selle hispaania telefonikataloogiga, millel prospekti lõpus peenikeses kirjas hind 199 või 999 eurot:) Kui sealt mingi arve tuleb, visake minema. Kui mingi eesti esindaja mäda hakkab ajama, öelge, et pole kuulnud - näinud sellist toodet.

Kats 18.10.2007 11:59 (17 aastat tagasi)

Jah, tegu ongi selle välismaise ajakirja/kataloogiga - kus alguses saadeti paber, et parandage täiendage firmaandmed ... ja seejärel tuli kohe arve ... hakkasin asja uurima, mis arve, mis kataloog ja kes täitis ... sekretär täitis kohusetruult, allkirjastas ja saatsi tagasi nüüd tahavad saada 890.-EUROT saate aru!? see on absurd,ja kui aus olla, ei pane seda summat seal kributekstis tähelegi, ja kusjuures ei ole see ´leping, ega kokkulepe, kui aus olla ei teagi mida teha ....

Riukalik Jurist 18.10.2007 15:59 (17 aastat tagasi)

See on üsna tüüpiline petuskeem. Loomulikult ärge makske. Kui tahate, siis võite vastata et te ei tea asjast midagi, pole midagi tellinud ja kui neil on mingeid nõudeid, siis pöördugu kohtusse. Kohtus on neil midagi tõestada võimatu. Selle "äri" skeem on selline, et isegi kui 1% lolle raha ära maksab, siis on see kirjade arvu arvesse võttes ka juba üsna hea teenistus.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.