kaasomandi jagamine

veiko 18.11.2007 11:20 (17 aastat tagasi)

Olukord on selline, et krunt on jaotatud mõttelisteks osadeks kolme omaniku vahel ja kolmest küljest piiratud hoonestatud naaberkruntidega. Aja jooksul on need mõttelised alad, mida keegi kasutab ja kuhu tara ehitanud, vastuolus ajalooliselt määratatud mahtudega. Tekkis vajadus need alad õiglasemalt üle mõõta ja jagada ning ka notariaalselt kinnitada. Probleem on aga nüüd selles, et kui üks omanik otsustab uue jaotuse põhjal oma hoovile kinnise tara ümber ehitada, siis teine omanik pääseks oma hoovi vaid läbi oma majaosa. See oleks aga suhteliselt jabur nt puude vedamisel, prügi majandamisel vms. puhul. Kui soovitame jätta sisse ühiskasutatava maa punkti, siis ei pidavat pank talle tema majaosa remondiks laenu andma. Kas on olemas mingi ettekirjutus selliste olukordade puhul, kui ühe om...

veiko 18.11.2007 11:35 (17 aastat tagasi)

kui ühe omaniku ligipääs hoovi väljast notariaalse lepinguga ära lõigatakse? Kas selline leping on piisavalt kaalukas keelamaks vajadusel ligipääsu meie hoovile läbi naabri hooviala?

Murakas 18.11.2007 12:10 (17 aastat tagasi)

aga kas teeservituudi notariaalselt ei saa teha või?

veiko 18.11.2007 12:20 (17 aastat tagasi)

äkki täpsustaksite, milles see seisneb?

. 19.11.2007 09:15 (17 aastat tagasi)

teeservituuti seadmiseks peab olema vähemalt kaks eraldi kinnistut. Nn teeniv kinnistu, millest üle tee läheb ning teenindatav kinnistu, kes sellest teest kasu saab (saab seda teed mööda sõita). Kui te olete kaasomanikud (üks kinnistu, millel on kolm omanikku) siis ei ole teeservituudi seadmine võimalik. Kaasomanikud kasutavad ühist asja (kinnistut) omavahelise kokkuleppe alusel, mille kohta on mõistlik sõlmida kasutuskorra kokkulepe (leping on vabatahlik, ning kajastab ju poolte soove - kui kasvõi üks omanik tunneb, et ette pandud kokkulepped teda ei rahulda, siis ta lihtsalt ei nõustu sellise kokkuleppe sõlmimisega). Kui kaasomanikud ei suuda omavahel kokku leppida kinnistu kasutamises, peavad nad lihtsalt kohtusse pöörduma ja laskma kohtul otsustada.

. 19.11.2007 09:19 (17 aastat tagasi)

Veel - Veiko, minge kõik kolm omaniku notarisse, võtke kinnistut puudutavad dokumendid (ennekõike plaan) kaasa ning arutage seal, kuidas kasutuskorras kokku leppida (räägite, mis teil mõttes ning notaribüroo jurist selgitab, kas see, mida tahate on võimalik). Võimalusi on palju - kasutuskorra kokkulepe ei tähenda ainult seda, et jaotate kinnistu kolmeks piirkonnaks ja kogu lugu - alati on võimalus kokku leppida, millised osad jäävad ühe või teise kaasomaniku ainukasutusse ning millised osad (nt tee jagu maad) jäävad kõigi ühiskasutusse.

veiko 19.11.2007 17:10 (17 aastat tagasi)

tänud selgituste eest. Ainult see viimane( võimalus kokku leppida, millised osad jäävad ühe või teise kaasomaniku ainukasutusse ning millised osad (nt tee jagu maad) jäävad kõigi ühiskasutusse), mis tundub olema kõige kindlam ei sobigi naabrile, kuna väidetavalt pank ei pidavat talle tema majaosa remondiks laenu andma.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.