Kinkeleping

Ave 3.01.2008 21:46 (17 aastat tagasi)

Kui maa koos maja ja muude varadega tehakse kinkelepinguga kellegi nimele. See inimene abiellub, kas sel juhul kuuluks lahutuse korral kinkelepinguga omandatud vara jagamine? Kui nt abielu ajal ehitatakse maja?

vot 3.01.2008 21:56 (17 aastat tagasi)

kinkelepinguga saadud vara ei jagata lahutuse korral küll aga on see päritav... kui ehitatakse maja sisi võiks ehitad akingi saaja lahusvarana

. 4.01.2008 08:51 (17 aastat tagasi)

üldjuhul kuulub abikaasa lahusvara hulka see vara, mille ta on omandanud enne abiellumist või abielu ajal kinke või pärimise teel. Sellest põhimõttest võib aga kõrvale kalduda kui sellise vara väärtust abielu ajal abikaasade ühisel panustamisel oluliselt suurendati. Nt ühele abikaasale juba enne abiellumist kuulunud (seetõttu tema lahusvara) tühjale kinnistule ehitasid abikaasad ühiselt maja, pärimise teel omandatud vanast sara ehitati ühiselt ümber uhkeks elamiseks.

A 7.01.2008 23:51 (17 aastat tagasi)

olen võlga inimesele, andis mind kohtusse.See oli kõik enne abiellumist.Nüüd olen abielus ja oman ühist vara mehega.Kas see võidakse ära võtta?Abikaasa on maksnud kõik liisingud ise uue vara soetamisel.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.