Kasutuskõlbmatuks hävinud maja korteriomandid

boy 14.06.2008 23:28 (15 aastat tagasi)

Kui maja on põlenud taastamiskõlbmatuks, siis kuidas hinnatakse neid kortereid selles majas? viiest korterist üks kuulub mulle, aga tahan endale ka ülejäänuid, et pärast omale ehitada uus maja peale. Teised omanikud ei ole varemetest huvitatud, aga kui tahan nende osa osta siis tahetakse hinge hinda. Kas seadus käseb lammutada põlenud maja, mida ei saa taastada ja on varisemis ohtlik ning kes peab selle teostama ja maksma selle eest? Enne põlemist puudus korteriühistu.

sitanokkija 15.06.2008 02:55 (15 aastat tagasi)

Poiss. Siis ei hinnatagi kortereid vaid seda mõttelist osa kinnistust(maast), mis kuulub(s) selle korteriomandi juurde. Omanikuna on neil küsida sellist hinda nagu ise heaks arvavad - see kas keegi selle hinnaga ostab on eri küsimus. Kui kinnistu on kaasomandis, siis seaduse järgi on sul eelisostuõigus, kui peaks mõni ostja leidumagi. Samuti ma arvan, et seadus otseselt ei käsi ka varisemisohtlikku maja lammutada. Siin tulevad juba mängu muud tegurid. Kuskohas maja asub, kas ligipääsu sinna saab muudel viisidel tõkestada. Teoreetiliselt on isegi võimalik, et linna- või vallavalitsus nõuab teilt kui omanikelt maja korda tegemist või lammutamist, aga see on suht ebatõenäoline - Tallinna kesklinnaski on selliseid maju, mis on elamiskõlbmatud ja ootavad, et keegi neile tule räästasse lüliks. Äkki oli abiks. Eelisostuõiguse kohta loe Asjaõigusseadusest või toksi googlesse.

boy 15.06.2008 10:54 (15 aastat tagasi)

Äitäh. Osade omanikega on mul isegi kokkulepe saavutatud, aga ühega mitte. Ta ei ole nõus müüma ega lammutama ja uue ehitamiseks pole tal vahendeid ega raha. Kui mina tahan neid varemeid lammutada ja uut peale ehitada aga tema seda ei soovi. Kas ma saan selle majaga üldse midagi siis teha?

sitanokkija 15.06.2008 12:10 (15 aastat tagasi)

Kahjuks ainult kohtu kaudu. Näiteks on mõeldav selline, et ostad neilt nende osad, kes on nõus sulle müüma ja viimase annad kohtusse. Kohus kuulab mõlemad pooled ära ja lõpetab kaasomandi ning mõistab teisele poolele mõistliku hüvitise, mis tuleb sinul talle maksta. Loomulikult on kõik kohtuvälised kokkulepped kiiremad ja paremad, aga kahujks kõik ei saa sellest aru.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.