Korter kaasomandina.

Malle 10.09.2008 08:27 (16 aastat tagasi)

Tere,kas on nii,et kui seaduslikult on kahel isikul kahepeale kaasomandina korter,millest ühele kuulub seadusega pool ja teisele pool.Kuid üks isik tahab kaasomandit lõpetada,aga teine keeldub ja hoiab kõrvale,ka ei taha ta teise isiku poolt välja osta,mis siis teha,kas anda asi kohtusse.Mida teeb kohus,kas paneb siis antud korteri sundmüüki?Kuidas sellisel puhul toimida ja mida teeb kohus sellisel puhul?

. 10.09.2008 08:36 (16 aastat tagasi)

Kui kaasomanik ei ole nõus kaasomandit lõpetama siis jah, huvitatud poolel tuleb pöörduda kohtusse ning nõuda hagi esitades kaasomandi lõpetamist. Nii nagu ikka, kui keegi esitab hagi, peab ta kohtule ütlema, millist otsust ta kohtult soovib ehk mida täpselt ta nõuab. Kas ta nõuab kaasomandi lõpetamist seeläbi, et soovib ise teise poole osa välja osta, või ta nõuab, et teine pool tema osa välja ostaks, või ta nõuab, et korter tervikuna pandaks müüki ning kaasomanike vahel jagataks müügist saadud raha. Nii nagu ikka edastatakse hagi kostjale. Kostjal on õigus ja võimalus sellega tutvuda ning esitada omapoolne vastus hagile, kus kostja võib hagiga nõustuda (mida juhtub harva, siis poleks ju olnud põhjust ka kohtusse pöörduda), kuid võib sellele vastu vaielda ning öelda omaltpoolt kohtule, kuidas tema asja lahendamist soovib. Kohus kuulab mõlemad pooled ära ning langetab kuuldu põhjal otsuse. Mida kohus täpselt otsustab ei ole võimalik prognoosida, kuivõrd ma pole hiromant. Selleks, et aga üldse kohtusse minna, pead sa suutma kohtule tõendada, et teine kaasomanik tõesti ei ole huvitatud kaasomandi vabatahlikust lõpetamisest. Ükski kohus ei salli kodanike, kes neid ilma asjata koormavad. Selleks mõtle esmalt välja, kuidas sina kaasomandi lõpetamist soovid. Pane oma mõtted ja ettepanek paberile ning esita see tähitud postiga teisele kaasomanikule. Kirjas anna kaasomanikule kindlasti ka tähtaeg, milliseks ajaks sa tema vastust ootad. Lisa ka, et juhul kui te rahumeelse kokkuleppele ei jõua, oled sunnitud pöörduma oma nõuetega kohtusse. Kui kaasomanik sinu poolt antud tähtajaks ei vasta, siis saadki kohtusse hagi esitada. Kiri, mille talle saatsid, lisa oma hagimaterjalidele, sellega tõendadki, et rahumeelsele lahendusele pole võimalik jõuda.

Malle 10.09.2008 10:18 (16 aastat tagasi)

Suured tänud abi eest.Nii teengi.

Innovaator 11.09.2008 18:00 (16 aastat tagasi)

Malle. Eelnev jutt on küll õige, aga on üks nüans. Oma selle viisi, kuidas sina soovid lõpetada kaasomandi pead esitama kohtule vastuhagina. Muidu jääd lolliks. Seadus lubab kohtul lõpetada kaasomandi viisil , mida on nõutud hagis , või vastuhagis. Muud jutud ja seletused ei loe. See on selline nüans, millega on ennegi kodust ilma jäädud.

miiks 12.09.2008 10:56 (16 aastat tagasi)

to innovaator: nõustun sinu jutuga ja lisaks veel ühe nõuande:kohtunik on ka inimene ja pooldab seda osapoolt,kellel kõiki osapooli rahuldav plaan ette näidata!

Malle 13.09.2008 07:13 (16 aastat tagasi)

Suured tänud kõigile!Kui palju muidu selline kinnisvara protsess kohtus aega võtab.Kui advokaat esitab kohtule materjali,siis esimese protsessini läheb alates esitamise päevast vist 1 kuu aega ja siis edasi.

r 14.09.2008 10:49 (16 aastat tagasi)

seinast seina maksab,oleneb palju aega kulub.võib minna 10000,võib minna ka 20000eeku.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.