Pärimine, Lapsendatud

Tanel 23.09.2008 17:57 (16 aastat tagasi)

Tere, probleem või küsimus järgmine, kas tõesti on nii kui mind on kunagi lapsendatud, olin siis umbes 3a, isa suri ootamatult testament puudub elasin temaga koos viimased 3 aastat ja suhtlesime uuesti kui olin 12, võtsin tagasi vanaperekonnanime ei ole mul mitte mingisugust õigust mitte millelegi?

MITU KLASSI HARIDUST? 23.09.2008 18:52 (16 aastat tagasi)

ARUSAADAV, ET SUL ON MINGI PROBLEEM. MITTEARUSAADAV ON SEE, ET KUI SA TULED SIIA FOORUMISSE NÕU KÜSIMA, SIIS, SA EI KASUTA KIRJAVAHEMÄRKE, TÜHIKUID JNE, JNE... POTENSIAALSELT NEID KES, SIIN SULLE MÕISTLIKKU NÕU VÕIKSID ANDA ON EHK MÕNI ÜKSIK, ENAMIK LIHTSALT AVALDAB ARVAMUST, AGA MINA VÄHEMALT EI VIITSI MÕISTLIKKU VASTUST KIRJUTADA, SEST KÜSIJA ON ÄÄRMISELT HARIMATU JA EBAVIISAKAS. LOODAN, ET KA TEISED TEEVAD NII. KUI TANEL ON SIISKI MÕISTLIK MEES, KIRJUTAB TA OMA EESTI KEELE ÕIGEKIRJA REEGLEID JÄRGIDES UUESTI. JA KÜSIMUS EI OLE SELLES, ET KUSAGILT JÄI KOMA ÄRA - ET JUHTUS LIHTSALT APSAKAS - SINU JUTT ON ARUAAMATU MÖLA. VABANDAN.

aga 23.09.2008 20:24 (16 aastat tagasi)

Kui lapsendamist ei ole tühistatud siis oled selle mehe pärija, kes sind lapsendas. See, et muutisd perenime, ei oma tähtsust

Tanel 23.09.2008 20:39 (16 aastat tagasi)

Ühesõnaga teha ei ole midagi? Loobun kõigest?

aga 23.09.2008 20:55 (16 aastat tagasi)

Kuna lapsendamine toimus sinu soovi arvestamata, olid siis ju 3 aastane kusagil siis võiksid pöörduda juristi poole ja paluda abi. Võib-olla saaksid taotleda isaduse tuvastamist surnud vanemast. Selleks vaja tunnistajaid. uuri asja, kui tähtis sulle pole mitte ainult pärandus, vaid ka tegelik isa siis tegutse

Kristel 23.09.2008 22:04 (16 aastat tagasi)

Loe TsÜs-ist Perekonnaseadust. Üldiselt on nii, et alaealist ei saa päranduseta jätta ja lapsendatul on samas õigused, mis on päris lastel. Edu!

h 24.09.2008 00:08 (16 aastat tagasi)

sul on õigus isa pärandile vastavalt seadusele, pöördu notari poole. Kella 18.52 arvamusavaldajale soovitan komadega õigesti ringi käia. See siin on tõesti foorum, mitte eesti keele tund. Taneli jutt on üheselt arusaadav. Tanel!Ole tubli ja aja oma asjad korda!

aga 24.09.2008 06:31 (16 aastat tagasi)

Ma sain Tabneli jutust aru, et teda lapsendati, kui ta oli väike ja see mees kes lapsendas teda, süri ja edasi sai Tanel taas kokku oma bioloogilise isaga ja võttis tagasi oma bioloogilise isa perekonnanime ja nüüd oleks Tanelil soov pärida oma biloogilise isa jäärelt. KAs nii?

awe 24.09.2008 06:47 (16 aastat tagasi)

mina olen ka lastekodust ja lapsendatud aga mulle küll tulid pärimisteade kui mõlemad bioloogilised vanemad olid surnud,ise ma nendest midagi ei teadnud nii sain ka teada et mul on kolm venda,mina igatahes loobusin pärandist,kui neil polnud mind vaja siis ma ei vaja ka nende vara.kuna ma olen lapsendatud siis nähtavasti saan kunagi ka kasupere pärijaks,sest rohkem lapsi neil pole.

. 24.09.2008 07:19 (16 aastat tagasi)

Ei oma tähtsust, kas laps on oma vanemate bioloogiline järglane või on lapsendatud. Kui laps lapsendati, st järgiti kõiki seadusest tulenevaid protseduure, siis muutus ta lapsendamise tulemusena lapsendajate täpselt samasuguseks lapseks nagu ta oleks nende bioloogiline laps. Tal on täpselt samasugused õigused nagu bioloogilisel lapsel, sh täpselt samasugune õigus pärida oma vanemate (lapsendajate) järgi pärast nende surma. Lapsendamise tulemusena katkevad lapsendatu juriidilised suhted oma bioloogiliste vanematega, lapsendatu ei ole enam nende laps, tal ei ole enam õigust nende vara pärida. Seega, kui Tanel räägib, et tema isa suri, siis millist isa ta silmas peab? Kas oma isa, st isa, kes ta lapsendas? Kui nii, siis tema järgi on Tanelil õigus seadusjärgselt pärida. Kui ta peab silmast meest, kes oli tema bioloogiline eostaja, siis ei, tema järgi ei ole Tanelil mingit pärimisõigust, kui see mees just ei nimetanud teda oma pärijaks testamendi või pärimislepingu alusel. Inimesed muudavad vahest oma nime, kas siis näiteks abielludes, lahutades või lihtsalt tehes läbi nime vahetus protseduurid. Nime muutmine ei tekita juurde õigusi või kohustusi. Ega siis see, et näiteks naissoost isik abielludes võtab omale mehe perekonnanime ei jäta teda ilma tema isa-ema pärandusest. Või vastupidi, ega see, et tal on nüüd mehe perekonnanimi ei muuda teda näiteks mehe vanemate surma korral nende pärijaks. Või kui näiteks inimene otsustas lithsalt vahetada oma senise perekonnanime Lepiksoni vastu, siis ega see ei anna talle õigust minna kadunud ärimehe ja poliitiku Robert Lepiksoni pärandust omale nõudma.

ka lapsendatu 24.09.2008 09:09 (16 aastat tagasi)

to 07.19 olen tema mõtetega nõus, olen ise ka ühe vanema poolt ehk siis isa poolt lapsendatud ja bioloogilise isa järelt ei saa ma midagi pärida-lapsendaja on minu pärisisa!

xxx 24.09.2008 09:47 (16 aastat tagasi)

Inimesed - olla saab vaid ainult ÜKS ISA! Kui teda lapsendati - pärib ta kõik selle vanema kohustused ja vara. Tema tegelikul - bioloogilisel isal ei ole temale enam mingi õigust ega kohustusi. Erinevalt isegi vanemlike õoguste äravõtmisest, kus kohustused säiluvad. irooniliselt öeldes - mina ja nõua et su bioloogiline isa su uuesti "lapsendaks". PS Tõepoolest - võiks selgemalt kirjutad ja ka õiekirjareegleid arvestada - saame meie paremini aru ja saad sa ise ka targemaks

to .07.19 24.09.2008 16:34 (16 aastat tagasi)

millal selline seadus vastu on võetud

. 24.09.2008 16:53 (16 aastat tagasi)

Millist seadust sa silmas pead? Kas seda, mis räägib lapsendamist ning selle tagajärgedest. See on Perekonnaseadus - vastu võetud Riigikogu poolt 12. oktoobril 1994. aastal. Või sa mõtled seadust, mis räägib pärimise regulatsioonist? See on pärimisseadus - vastu võetud Riigikogu poolt 15. mail 1996.a., jõustunud 01. jaanuaril 1997. a.

awe 24.09.2008 18:43 (16 aastat tagasi)

aga mina kui lapsentatud laps sain teate et olen oma bioloogiliste vanemate vara pärija ja aasta oli 2002

. 25.09.2008 09:12 (16 aastat tagasi)

See põhimõte (lapsendatu on vaid lapsendajate laps, tal ei ole kahtesid vanemaid, õigused/kohustused lapse ja bioloogiliste vanemate vahel lõppevad lapsendamise hetkest) ei tekkinud hetkel kehtiva perekonnaseaduse vastuvõtmisega. See põhimõtte on olemas juba varem, kehtis see ka nõuka ajal. Seega, mis siis täpselt oli? Mida sa pead silmas, et said teate, et oled oma bioloogiliste vanemate vara pärija? Mida sulle täpselt teatati? Kas su bioloogilised vanemad nimetasid sind testamendiga oma vara pärijaks? See on loomulikult lubatud, inimene võib oma vara pärijaks määrata keda tahes - ka võhivõõra inimese. Või teatati sulle, et sa oled notarile teadaolevalt nende isikute seadusjärgne pärija? Teised pärijad ei pruugi ju täpselt teada, mis omal ajal juhtus. Nemad teavad, et Maril ja Jüril oli jah laps awe, kui nad on ausad inimesed, siis seda nad ka pärimisasju ajades notarile ütlevad ning notar selle info põhjal sind ka võimalikust pärimisõigusest informeerib. Kui tahad reaalselt pärida, siis pead lisaks päandi vastuvõtmisele oma pärimisõigust tõendama. Puht teoreetiliselt saab siinjuures lapsendatu ka pahatahlik olla - kui on alles esialgne sünnitunnistus, millel kirjas, et bioloogilised vanemad on Mari ja Jüri, siis võid ju selle notarile esitada. Lapsendamise andmed on meil salajased, seega pole notaril kuidagi võimalik kontrollida, ega awe, kes talle just esitas sünnitunnistuse selle kohta, et ta on Mari ja Jüri laps pole juhuslikult hiljem kellegi poolt hoopiski lapsendatud.

awe 25.09.2008 19:24 (16 aastat tagasi)

Jaa,nüüd ma saan aru,et kui ma oleks notari juurde läinud ja oleks ilmnenud et ma olen lapsendatud siis ma poleks pärida saanud.Tänud asjaliku vastuse eest.

Edgar 15.11.2008 15:08 (16 aastat tagasi)

Ja millele oli Sul õigus?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.