Teemade kronoloogiaalimendid (2) FIE maksab FIE-le elatist. (7) Kaaslaenusaajast (8) toidukulud (26) oü (0) Kai (8) eratee (6) |
toidukuludEne 16.11.2008 17:05 (16 aastat tagasi) Kui palju oleks normaalne panna 15-aastase poisi toidukuludeks elatisehagisse? Kas neid, st kulutsui toidule peab tõestama ka? . 16.11.2008 19:10 (16 aastat tagasi) normaalne on panna tegelikud kulud. Kui oled ema, kes igapäevaselt poes käib, tead ju ise kõige paremini, kui palju toidule kulub. Kui sa nõuad elatiseks seadusega ettenähtud miinimumi, st 2175 krooni kuus, ei pea sa midagi tõestama. aga 16.11.2008 19:16 (16 aastat tagasi) mul õpib aasta vanem poiss kodust eemal ja tema toidukulu kodust väljas, seal koolis on 1800 eek kuus, aga ta sööb kodus ka , seega siis mingi miinimumelatis ika läheb kindlaalt toidu peale. ene 16.11.2008 19:52 (16 aastat tagasi) Ei tea, kas 2400 on palju? Ma ei ole tegelikult arvet pidanud, sest lisaks toidule tuleb ju poest muud ka osta ja siis on see kõik seal arve peal koos. Oma viga muidugi, et pole kokku arvutanud. ka ema 16.11.2008 21:00 (16 aastat tagasi) Meil 3 liikmeline pere, 2 täiskasvanut ja 10-aastane poiss. Toidukulu olen arvestanud viimased 4 nädalat 1000 kr nädala peale, kuid sellest on veel ülegi jäänud. Ehk arvan et 2400 on kindlasti väga palju. Reaalne arvan et ca 1000 kr. jah 16.11.2008 21:05 (16 aastat tagasi) ka ema! on suur vahe kas on mingi 10 aastane põngerjas või siis 15 aastane noormees- need ju söövad ikka juba hea isuga. kasvava noor organism ja kui veel kusagil trennis ka käib siis ika sööb tublisti. pereisa 17.11.2008 09:11 (16 aastat tagasi) 2400.- ühele lapsele... nalja teete või, meil terve pere (4 inimest, kass, koer) ja söögile kulub 5000.- kuus. On teil aga elevant toita (vaeseke) mõelge 17.11.2008 11:07 (16 aastat tagasi) pereisale! 15a ei ole enam mingi laps! on kiirelt kasvav noor mees! kui õpib või asub järgmisel aastal õppima kodust eemal siis ega see odav ole. minul on poeg 16 ja kutsekoolis teises maakonnas, ei joo ei suitseta. Toidurahaks annan iga kuu 2000 eek ja nädalavahetustel sööb ta kodus, võtab kooli toitu kaasagi. kusjuures kodus kulutan ise toidu peale (2 inimest ja kolmas nädalavahetustel siis) 2500 eek... pereisa 17.11.2008 11:14 (16 aastat tagasi) See on ilmselge priiskamine. Loomulikult kulub 2000, kulub rohkemgi, kui toituda burgeritest ja pizzadest, ning need siis cocaga alla loputada. No ja sõbsidele ja tibidele ju ka käristada vaja. võid julgelt 3000 ka anda ja siis kriba siia et nää 3000- jääb ka väheks poleginime 17.11.2008 12:39 (16 aastat tagasi) väga õige jutt pereisa poolt. Küsida võib ka 5 tonni ja restos toituda, puudugi tuleb veel. nagu näiteks ! 17.11.2008 12:42 (16 aastat tagasi) Kuus siis. lihasaadused - 500 eek kalatooted - 40 piim - 200 eek või - 30 eek juust - 50 eek kohupiim, kohuke - 60 eek Õli praadimiseks - 30 eek leib - 30 eek sai - 30 eek saiake - 100 eek makaronid - 30 eek kartul - 60 eek sibul - 10 eek jahu - 10 eek riis - 10 eek tarar - 10 eek ketsp - 50 eek manna - 10 eek mahl - 80 eek puuuviljad - 100 eek purgisupid - 160 eek kanamunad - 120 eek maiustused, jäätis, karastusjoogid, kohvi, tee - 200 eek kutsekas õpiva poisi kulud toidule, kusjuures poiss valmistab toidud ise, mitte ei käi söömas valmistoitu. valmis toit tuleks kallim - nt üks tugev lõunasöök maksaaks söögikohas juba ise 60 - 70 eek... nagu näiteks 17.11.2008 12:44 (16 aastat tagasi) liitke kokku j ajagage saaaadud summa ümmarguselt 25-ga siis näete kui palju kulub päevas jakas se eon reaalne või mitte... ? 17.11.2008 13:30 (16 aastat tagasi) 30 krooni kuus praadimiseks kuluvale õlile? Püha taevas! Raha rahaks, kuid su poisi tervis on nii varsti kapitaalselt tuksis. Kui kuus läheb 30 krooni õlile, siis toit, mida ta sööb peab lausa rasvas ujuma. Rääkimata sellest, et praadimine on niigi kõige ebatervislikum viis toitu valmistada. Mõni inimese jaoks ei kahtlemata probleem kuus ka 10 000 toidule kulutada, kuid kui lähtuda sellest, et inimene teeb ise süüa, sööb korraliku, kvaliteetset ja tervisliku toitu (nagu pereisagi ütles jättes kõrvale burgerid, pizad, kommid, krõpsud, pirukad ja karastusjoogid-õlled), siis saab suurepäraselt ka kordades väiksema rahaga hakkama. Minul kulub näiteks toidu peale kuus ca 1500 krooni, selle raha eest käin ka aeg-ajalt lõuna ajal väljas söömas. Kui veidi vaeva näha (minna ja ostja näiteks juurikad poe asemalt turult või viitsida kodus käies täiesti tasuta kaasa tuua) ja käia Selveri asemel näiteks Maximas, saaks kindlasti veelgi odavamalt läbi. õli 17.11.2008 14:03 (16 aastat tagasi) 30 eek ei ole isegi mitte ühe pudeli õli hind- üks liitrine õli pudel maksaba minimaalselt 46 eek! ja eks see kraam kulub praadimiseks, salatitele jms. no ja kas teist keegi kujutab ette, et üks 16 aastane poisslaps viitsib ja jaksab iga päev peale rasket koolipäeva ja trenni, koduste koolitükkide kõtval ka ise toitu teha. aga no jah kui võtta nii, et jah eega alimente saavale lapsele ei ole vajagi maiustusi ja lõbustusi, eiole vaja sõprade sünnipäevi ja väikesi lõõgastusi veel saab kokku hoida teatri, kino j akontsertide pealt ja tantsupidudele pole nagu ka asja vast - või kuidas? pereisa 17.11.2008 15:20 (16 aastat tagasi) no selle 1780 krooniga peaks ju küll lahedalt ära elama üks 16 aastane poiss, kui meelemürke ei tarbi ja mõnele piigale muljet ei avalda välja tehes. Sa vaata palju tal süüa on. Õpib ta sul kokaks või, et seesuguseid toiduaineid kokku ostab (sibul ja muna ja jahu ja tatar) nagu näiteks 17.11.2008 16:31 (16 aastat tagasi) toitu teeb nendest ja ei õpi kokaks vaid It poisiks.. ja lisaks moosid, kompotid võtab kodust kaasa... ja toidu ostmiseks saab 2000 eek iga kuu... aaba piigadele teeb otseloomulikult välja.. pannkooke näiteks.. nagu näiteks 17.11.2008 16:35 (16 aastat tagasi) õpetage oma lapsed ise toitu valmistama - tuleb odavam! mul oli sundseis, et lapsed toitu tegema hakkasid - ise mitme koha peal tööl ja kodus andsin lastele kokaraamatu ette ja toiduained olid kapis- kõhud tühjad siis tegid toitu - tegid mullegi valmis, kui koju tulin... eks see ole see üksikvanema elu, meeh peal eju looat ei saa, seepärast peab laps ise varakult õppima kuidas toime tulla aga naabripiiga, kes sama vana, saab iga nädal 1000 krooni söögiraha ja ikka tuleb puudus, käib siis minu poisi käest toitu lunimas.... pereisa 17.11.2008 17:47 (16 aastat tagasi) See igati kiiduväärt asi muidugi, et lapsed söögitegemisega hätta ei jää Piia K. 18.11.2008 17:26 (16 aastat tagasi) Laps sööb kuus: 60eek-i eest kohukesi, see on 60jagada 3krooni on 20 kohukest; riis paisub 4 korda, sellest tuleb 4 kilo keeduriisi- see on üks ämber.200eeki kulub raha piimale on umbes 20 päevaga joob ühe liitrit piima päevas.120 eeki munad on 10 karpi mune, see on 10*10 on sada muna. 100 jagada 20 päevaga on 5 muna päevas.Purgisupid 160 krooni, umbes 20 krooni on supp 160 jagada 20-ga on 8 suppi. suppi jätkub ju kaheks-kolmeks päevaks (2 purki suppi nädalas aga liha...kartulid..,manna...Õudne söömine...Ma pakuks veel, et sellise söömisepeale läheb üks euroalus WC paberit lapsele... võhikule 18.11.2008 21:08 (16 aastat tagasi) 3 eek useid kohukesi ei ole nüüd küll kusagil poes näha, odavanad on 4,5 eek-sed, aga põhilöiselt ikka 6 eek tk... ja 10 eek eest saab vaid 0,5 kg riisi... jne enen kui sõna võtta võiks Piiakene ikka minna ja poes hindu vaadata. kanamunad muide on 1.90 tk... Helena 19.11.2008 10:05 (16 aastat tagasi) Mul kulub 10 000 kuus toidu peale. Teen ise süüa ja üritan tervislikult toituda, kuid mitte alati ei õnnestu. Tuleb öelda, et söön tõesti palju ja hästi. Ühe söögitegemise korrale võib kuluda 600 eeki vabalt. Olen naisterahvas, ülekaalus ei ole, alakaalus ka mitte. WC paberit kulub ka väga palju. realist 19.11.2008 11:14 (16 aastat tagasi) reaalne summa on siiski max. kuni 2000 krooni kuus. mul on peres põhitoitujatena 2 täiskasvanut ja 4-aastane, nädalavahetustel 1-2 tiinerit lisaks. Toidukulu kuni 5000 krooni kuus, kui ise vähegi süüa teed kodus, tuleb väga ilusti toime (5000.- läheb nüüd koos WC paberi, pesupulbrite jm. majapidamisasjadega kokku). Arvestades, et keskmiselt on mul kuus 1 päevas vaja toita 2,4 täiskasvanut+laps, tuleb päevaseks toidukuluks sellel tempol ca. 70 krooni per face KOOS majapidamisvahenditega (ainult täiskasvanud), lapse kulu arvestades isegi vähem, 40-50 eeku päev inimese kohta. Selle arvestuse puhul ütleks, et mul läheb kulude poolest kallimaks mitte toit, vaid see pesupulber ja pesuvahendid (seep, shampoon), mis kulub ühe madjaka puhtana hoidmiseks. Toidukuludesse ei maksa ka plikadele ostetavaid kinke panna, suur mees, selle pisku võiks suuta ise kooli kõrvalt välja teenida. Eatise eelarvet kirjutades jääge reaalseks, kohtunikud tunnevad ka muide rahanumbrit ja ausalt öeldes teatakse ka seda, et enamikus peredes pole seda miiniumelatist e. miiniumpalka kahe vanema peale kokku võimalik ainuüüksi 1 lapsele kulutada. aga 19.11.2008 20:02 (16 aastat tagasi) realist, kas su laps lasteaias või hoidja juures ka sööb ehk? üks ema 20.11.2008 11:52 (16 aastat tagasi) Minu 14 aastane poeg sööb kaks korda rohkem, kui tema isa. Hommikul enne kooliminekut, koolis lõunatab, peale kooli umbes 15 ajal teeb kiirelt hunniku võileibu või sööb pitsat ja läheb trenni. Sealt tulles on jälle kõht tühi- siis on juba kodune praad valmis. Õhtul enne magamaminekut kolistatakse veel kindlasti külmkapi uksega.Praeports koosneb umbes 7 keskmisest kartulist, sinna juurde siis veel salat,liha, piim jm. Ja piima kulub 1 l päevas kindlasti.Sellises vanuses on poistel lausa krooniline nälg. Lisaks toidukraam, mis tuleb võistlustele ise kaasa võtta ja toidulisandid kasvajale poisile. kaks ema 20.11.2008 12:37 (16 aastat tagasi) üks ema, su jutt jummala öige ,sama oli meie peres, jama on see et selliseks söödikuks on mu poeg jäänudki.ise on paras piitsavars.aga noh siis oli ikka toit odavam umbes10 aastat tagasi. n32 20.11.2008 13:40 (16 aastat tagasi) Elatises peavad olema kirjas mõistlikud kulutused - 2400 krooni 1 inimese söögi peale seda kohe kindlasti ei ole. Ja mis puutub nt "üks ema" kirjutisse - peale kooli teeb hunniku võileibu. Kas teismeline peaks sööma iga päev hunniku võileibu? Vaevalt. Või nagu keegi ülevalpool loetles - kohukesed, saiakesed. Ka selline toit ei ole hädavajalik, maksab aga palju võrreldes korraliku sooja toiduga. Nii et õpetage oma lapsed normaalseid asju sööma ja kohe arved palju väikesed. Ei usu küll, et ükski kohtunik selliseid söögirahasid aktsepteeriks. no 20.11.2008 20:36 (16 aastat tagasi) to n 32 kui las käib koolis siis on teama põhiline töö õppimine ja kui koolipäev pikk siis ega ikka ei jõua kõll mingit tervisliku toitu valmistada ta ise siis jh haaratakse saiakesi kohukesi, |
|
Juura.ee on mittetulunduslik infokanal. Oleme väga tänulikud annetuste eest. Ettepanekud on oodatud teel. Veebimajutusega toetab Modera. |