mittetulundusühing

Toivo Kaaret 12.02.2009 15:58 (16 aastat tagasi)

Kui mtü-l on tekkinud võlg, kas siis on vastutajaks mtü oma varaga või hoopiski juhatus oma isikliku varaga peab võlanõude tasuma

Liina 12.02.2009 16:22 (16 aastat tagasi)

Ikkagi MTÜ oma varaga. Juhul kui juhatus on teinud teadlikult MTÜ-le kahjulikke tehinguid, siis võib kõne alla tulla ka juhatuse liikme vastutus. Erand tuleneb ka mittetulundusühingute seaduse §-st 39 Juhatus peab esitama pankrotiavalduse, kui selgub, et mittetulundusühingul on vähem vara kui võetud kohustusi. Avalduse esitamata jätmise või avalduse esitamisega viivitamise korral vastutavad selles süüdi olevad juhatuse liikmed mittetulundusühingule või kolmandatele isikutele sellega tekitatud kahju eest solidaarselt. Ehk siis viimasel juhul rakendub isiklik vastutus.

Toivo Kaaret 12.02.2009 16:35 (16 aastat tagasi)

Tänud Liinale. Veel niipalju, et on tekkinud emt võlg juba ammu, mtü, aga ei suutnud koheselt võlga tasuda ja anti võlg kohtusse. Kohus on oma otsuse langetanud ja edasi antud kohtutäiturile. Täitur saatis juba vara arestimise teate. Kas on siis mõeldud mtü vara? MTÜ- pole mingeid varasi olnudki, tegeleti ainult heategevuse ja annetustega. Mis ikkagi saab edasi Tänud

Toivo Kaaret 12.02.2009 16:37 (16 aastat tagasi)

Igaljuhul 2006. a lugesin kuskilt, et mtü vastutab võlgade osas juhatu oma isikliku varaga, kas see seadus on muudetud ja millal?

Liina 17.02.2009 13:34 (16 aastat tagasi)

Reegel on see, et mtü või muu äriühing vastutab oma varaga ja juhatus vastutab siis (kui mitu juhatuse liiget siis kõik solidaarselt, ehk igaühelt saab täies ulatuses võlga välja nõuda), kui ta on tekitanud kahju pahatahtlikult, sihilikult näiteks kasutanud mtü-d selleks, et võtta sinna kohustusi mida see mtü ei saakski kinni maksta oma tavapärasest tegevusest. Selleks peab esitama võlausaldaja (emt) eraldi nõude juhatuse liikme vastu, viitama tema pahatahtlikkusele ja seda kohtus tõendama. Ja seda saab võlausaldaja teha alles siis, kui mtü pankroti või likvideerimismenetluse käigus ei saanud ta kõiki oma nõudeid rahuldatud. Sisuliselt sama asi oleks ka osaühingu, aktsiaseltsi vm äriühingu puhul. Loe https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13110829 Samuti tuleks kasuks lugeda ilmselt pankrotiseadust, kättesaadav samuti www.riigiteataja.ee .

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.