rendilepingu lõpetamine

Segaduses 25.02.2009 15:15 (16 aastat tagasi)

Mul rentnikuna sõlmitud tähtajaline rendileping, mida sooviks nüüd enne tähtaega lõpetada, kuna lihtsalt pole mõtet kauplust selliste käivete juures lahti hoida. Lepingus on kirjas, et lõpeb tähtaja möödumisel, kui pole erakorraliselt üles öeldud. Enne tähtaega võib lõpetada poolte kokkuleppel. Ja lisaks veel tingimused, mille korral üürileandja võib lepingu ühepoolselt ennetähtaegselt lõpetada. Mingeid etteteatamistähtaegu ega muud taolist pole. Kas sellist lepingut on võimalik lõpetada, või tulebki lepingu lõppemiseni renti maksta nagu rendileandja väidab ning päästjaks vaid pankrot.

. 26.02.2009 09:20 (16 aastat tagasi)

Sinu kirjeldatud tingimuste kohaselt jah. Õigemini nagu ka ise kirjeldasid - lepingut võib ennetähtaegselt lõpetada kas: 1. poolte kokkuleppel või 2. teatud asjaolude ilmnemisel üürileandja algatusel.

Segaduses 26.02.2009 12:56 (16 aastat tagasi)

Mida üldse tähendab sellisel juhul kokkulepe? Mina ütlen, et nt etteteatamisajaga 2 kuud tahan lepingu lõpetada? Rendileandja saab keelduda? Lepingu järgi on rendileandjal ühepoolselt õigus leping lõpetada, kui olen viivitanud 3 kuu maksetega. Peaksin siis seda tegema?

. 26.02.2009 15:51 (16 aastat tagasi)

Kokkuleppe tähendab kokkuleppet - asjast huvitatud pool (Sina) võtab teisega (Rendileandjaga) ühendust ja teeb talle omapoolse ettepaneku (ettepaneku lõpetada rendileping poolte kokkuleppel enne tegeliku lepingu tähtaja saabumist). Teine pool võtab selle teatavaks, mõtleb selle üle ja ütleb, kas ta on sellega nõus või mitte. Kui on nõus, siis oletegi kokkuleppele jõudnud ning sõlmite kokkuleppe rendilepingu ennetähtaegseks lõpetamiseks. Kui ei, siis ei - rendileping on jätkuvalt kehtiv. Rendiandjal on õigus (mitte kohustus) rendileping ennetähtaegselt lõpetada kui oled viivitanud maksetega. Seega rendileandja ise otsustab, kas ta kasutab oma õigust või mitte. Kui ta tahab võib ta lasta võlal kasvada kuni kokkulepitud lepingu lõpptähepäevani ning siis seda suuremat võlga nõuda. Eks ta muidugi peab ise kalkuleerima, kumb on kasulikum või õigemini talle kõige vähem kahju tekitav - kas lasta sul võlgu edasi jääda ja riskida sellega, et sa tema ruumid ära lagastad, või leppida saamata jääva kasumiga. Praeguses turusituatsioonis pole rendileandjatel ju eriti mõtet lepinguid üles öelda - mis nad nende tühjade ruumidega ikka peale hakkavad? Turg on pindadest üleküllastunud.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.