palve teadjatele

Palun teadjatelt abi 19.03.2009 09:43 (16 aastat tagasi)

Kohtutäitur on algatanud minu korteri müügi enampakkumisel (võlanõuete täitmiseks). Kinnistusraamatu andmetel olen mina korteriomanik, korter erastati aastaid tagasi st abielu ajal. Abikaasa suri 4 aastat tagasi ja pärand on vormistamata. Abielust on sündinud 5 last, kellest hetkel on 4 alaealist ja 2 täisealist. Mida teha ? Kas täitur saab korterit enampakkumisel müüa ? Ette tänades

palun teadjatelt abi 19.03.2009 09:45 (16 aastat tagasi)

vabandan näpuvea pärast, lapsi on mul siiski 6

. 19.03.2009 09:53 (16 aastat tagasi)

praeguses seisus jah, kui sa leiad, et sina ei ole tegelikult korteri ainuomanik, ning korter kuulub tegelikult sinu ja su surnud abikaasa lahusvara hulka, siis pead sellest seisukohast kohtutäiturile teada andma. Täitur ei ole hiromant, tema tugineb nagu iga teinegi isik ikka kinnistusraamatu kannetele. Seega kui sa leiad, et kinnistusraamtu kanded on valed, pead ka ise suu lahti tegema.

palun teadjatelt abi 19.03.2009 09:58 (16 aastat tagasi)

Suurim tänu. Aga kas omab ka juriidilist tähtsust see, et pärandit pole vormistatud ? Või pole see praegusel juhul oluline.

. 19.03.2009 10:12 (16 aastat tagasi)

Kuni selle aasta alguseni kehtinud pärimisseadus ütleb, et pärima õigustatud isikul on õigus pärand vastu võtta või sellest loobuda ning seda kas 10 aasta jooksul pärandi avanemisest või konkreetset pärimisasja menetleva notari poolt antud tähtaja jooksul. Pärandit saab vastu võtta esitades notarile vastavasisulise avalduse või asudes pärandvara valdama ja kasutama. Kui elasid korteris edasi siis järelikult võtsidki pärandi tegudega vastu. Kuna pärimisasja pole vormistatud (kinnistusraamatus pole kandeid parandatud), siis võib see loomulikult tähendust omada. Jällegi - kohtuätiur saab tugineda ikka kinnistusraamatu kannetele, mitte võlgnike suulistele väidetele. Väita võime me kõik ju mida iganes sülg suhu toob. Kui tahad oma väitele ka kaalu anda, siis pead minema abikaasa viimase elukohajärgse notari juurde ning alustama pärimisasja menetlemist. Ja kohtutäiturile saadki lisaks lisaks infole esitada näiteks pärandi vastuvõtmise avalduse ning viidata notari poolt Ametlikes Teadaannetes avaldatud pärimisteatele ning paluda pärimisasja lahenemiseni täitemenetlus vähemalt korteri sundmüügi osas peatada.

palun teadjatelt abi 19.03.2009 10:15 (16 aastat tagasi)

Tänan sind abivalmis vastaja !

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.