Lisa uus teema

Viimased postitused foorumis

Kohtutäiturilt raha tagasi

jants 18.02.2018 16:36 (7 tundi tagasi) vasta...

Ahniiet, täitur võib tulumaksutagastuse rahulikult minemavirutada, mis on allapoole toimetulekut eksole. Täitur sai otse MTA-l selle summa ja edasi, toimetulekuosa peaks olema nagu õigus tagasi nõuda mingitmoodi. Ei saa ju nii olla, et võtame kõik ära kuigi seadusejärgi ei tohiks võtta kui tõesti isikul tooaeg muid sissetulekuid polnud ja siinkohal ei pole vast asjakohane väide, et tagastus pole sissetulek sellises olukorras. Ja mida puutub sii 2 aastat, kui täitur elik riik on mulle võlgu siis 3 aatat võib minuteada seda välja nõuda, kasvõi läi kohtu kui muudmoodi ei saa. Asi on põhimõtteline.

kyke 18.02.2018 15:34 (8 tundi tagasi) vasta...

Aga teemaalgatajale - kui täitemenetlus alles käib ja võlg lõpuni maksmata siis tulumaksu tagastusest ei saa te endale midagi, kaks aastat hiljem veel eriti. Vahet pole mitu kuud te sel aastal tööl käisite.

kyke 18.02.2018 15:32 (8 tundi tagasi) vasta...

Enam makstud summa tagasimaksmiseks on täituril aega 10 päeva kuigi nad sellest kinni alati ei pea. Maksavad mõnikord 30 päeva pärast ja mõnikord alles siis kui meelde tuletada et võõra raha omastamine on vargus. Aga see et enamvõetud raha tagasiküsimiseks 10 päeva on rumal jutt. Paluks viidet seadusele mis lubab võõra raha omastada kui omanik 10 päeva jooksul tagasi ei küsi. Täitur on KOHUSTATUD rohkemvõetud raha tagastama ja mingist omalejätmisest ei saa juttugi olla sest ühe nõude täitmiseks arestitakse tihtipeale sama summa mitmelt kontolt. Kui nüüd võlgnik tagasi ei küsi siis täitur tohib omale jätta või?

AA 18.02.2018 11:59 (12 tundi tagasi) vasta...

aga palun pöördu selle küsimusega otse selle täituri poole! või kirjuta kohtutäiturite kotta. Info peaksid leidma netist. Kirjuta järelpärimine ja palu täiturilt ülevaadet selle osas, et kas sinu võlgnevused on tasutud. Enam makstud summa tagasi küsimiseks ja saamiseks on tegelikult kindel aeg antud. Ei mäleta enam aga se eoli siiski mingi arv päevi ehk 10 päeva? kui sai tagasi küsida. Kuid kui sa üldiselt oled tasunud rohkem kui sul tasuda oli siis kindlasti jah küsi täiturilt selgitust.

jants 18.02.2018 11:22 (12 tundi tagasi) vasta...

Ei saa aru tegelikult sellest asjast, et MTA kannab maksutagastuse tagastuse u. 120.- euri lihtsalt kohtutäiturile ja kohtutäitur lihtsalt kannab selle kas siis võlausaldajale või oma kasutusse. Nii süüdimatult siis võetaksegi võlgnikult raha ära mis ei ulatu isegi toimetulekupiirini, arvestades seda, et on tõendatav, et ei olnud tooaeg muid sissetulekuid.

jant 18.02.2018 11:17 (12 tundi tagasi) vasta...

Täitemenetlus käib ja ei viitsinud seeaeg(aasta tagasi) jamada kuna ei pidanud vajalikuks aga hetkel viskas lihtsalt nende ülbus üle mismoodi inimestega tehakse kui lugedes vastavaid teemasid. MTA saatis tagastuse otse täiturile ja kogulugu. Tooaeg mul muid sissetulekuid polnud kui vaadata pangaväljavõtteid jne.

juhm 18.02.2018 10:08 (13 tundi tagasi) vasta...

Ehk siis sinult äravõetud summad kokku liidetuna ületavad täitemenetluse kogusummat.

juhm 18.02.2018 10:07 (13 tundi tagasi) vasta...

Kas kohtutäitur ei pidanud kinni kättejääma pidavast miinimumist ja täitemenetlus hetkel käib? Või on jutt sellest, et täitemenetlus on lõppenud, kuid kohtutäitur on ära võtnud rohkem raha kui antud täitemenetluses oleks tal olnud õigus saada ?

jant 18.02.2018 09:47 (14 tundi tagasi) vasta...

kanne teisest teemast, las viidatakse mõnele seadusele kus on kirjas, et tulumaksu tagastus pole sissetulek kui isik on eelneva aasta jooksul tööl käinud kõigest 5 kuud ning paluks defineerida antudjuhul mõiste "Vana asi" ja eriti seda kui võlausaldaja on kätte saanud asja, mis tähendab alusetut rikastumist kuna ta seadusejärgi ei oleks tohtinud seda saada.

ott 18.02.2018 07:43 (16 tundi tagasi) vasta...

esiteks tuideklaratsiooniga tagastatv raha ei võeta arvesse kjui sissetulekut, teiseks , nii vana asja ei hakka keegi enam tagastama ja selle on võlausaldaja juba ammugi kätte saanud.

pärandi menetlus

Triin 18.02.2018 07:40 (16 tundi tagasi) vasta...

nüüd tuleb isaga lihtsalt hästi läbi saada ja kui tal rohkem lapsi ei ole siis paluda, et ta loobiks, aga kui on teised lapsed siis isa võtaks vastu pärandi ja kingiks selle sulle kui oma lapsele. Võimalik, et isa soovib mingit kompensatsiooni, aga kui soovite oma kodu siis tuleks kõigega nõus olla antud juul. Ema on selle asja teile lahendada jätnud ja kes teab mis sellest välja tuleb. Kui ema jutu järgi lahkus isa j sa isaga üldse suhelnud ja kohtunud ei ole siis nüüd on sul see võimalus ees. Inimesed võivad vahel olla väga omakasupüüdlikud. Mina oma lastele nende isast midagi ei rääkinud mis oleks olnud halb. Elatist ta ei maksnud ja kui kord juhtusin suhtlema ise tamaga juhuslikult siis ta küsisi laste tel numbreid. Andsin. ta leppis lastega kokkusaamise kokku ja siis esimene asioli olnud et küsinud mitu meest emal nüüd olnud ka on ja seejärele valetas lastel suud ja silmad täis nii et aitas. Sinul aga on nüüd võimalus kuulda ka oma isa juttu, et miks lahku mindi.

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Reelika 17.02.2018 23:24 (1 paev tagasi) vasta...

Tegelikult ju üsna kummaline. Jätad mingisuguse aadressi teatamata, öeldakse leping üles selle rahapesu seaduse valguses. Samas mingi e-resident ei pea üldse pangakonto avamiseks kohale tulemagi. Kuidagi nagu proportsioonid paigast ära..

Reelika 17.02.2018 22:54 (1 paev tagasi) vasta...

Siis peaks ka pank selle oma üldtingimustes ette nägema. Muidu oleks olukord, kus seadus küll keelab..aga lepingu lõpetamiseks kliendiga alust pole. Seadus paneb selle kohustuse ju pangale, mitte kliendile. Siit omakorda, et käituda nii nagu seadus ette näeb, peaks ju selle oma üldtingimustes, lepingutes jne sätestama.

Onari Kämmal 17.02.2018 20:33 (1 paev tagasi) vasta...

Kui inimene kasutab igapäevapanganduseks netipanka, siis on see hea mugav võimalus lasta tal neid andmeid ise ajakohastada. Kui inimesel on pangas ainult laenutoode vms, mis teda iga päev sisse logima ei sunni, siis peab pank teda ise proaktiivselt tüütama. Ja lepingu ülesütlemisega ähvardamine tuleb seadusest, mis keelab pangal kliendile teenust pakkuda, kui KYC up-to-date pole.

pärandi menetlus

ttt 17.02.2018 19:24 (1 paev tagasi) vasta...

Ühesõnaga saab isa kes lihtsal minema jalutas kui ma sündisin.Saab mu kodu endale nüüd tore lugu küll.

A 17.02.2018 19:10 (1 paev tagasi) vasta...

Kui see veel nii vana asi, siis tollal ei jõustunud lahutus enne, kui selle kohta oli tehtud kanne perekonnaseisuameti registrisse. Kui majaaluse maa erastamise ajal olid abikaasad abielus, said nii maa kui maja ühisvaraks hoolimata sellest, et maja oli enne lahusvara. Seega kuulub pool varast isale ja teine pool läheb pärandvarana isa ja laste vahel jagamisele.

ttt 17.02.2018 18:51 (1 paev tagasi) vasta...

Kohtuotsus on lahutusest,aga mingi maks maksmata ja ametlikult abielus kuigi 30 aastat lahus elanud.Kas kohtusse minnes seda arvesse ei võeta?Kuidas see ühisvara peaks ikka eraldi vara ju olema.Nad pole ju ühiselt erastand seda

A 17.02.2018 18:31 (1 paev tagasi) vasta...

Kui maa erastamine toimus abielu ajal, siis oli tegemist abikaasade ühisvaraga, ehk siis pool kuulub isale ja teine pool on pärandvara. Kui ema ja isa olid ema surma ajaks lahutatud, siis isa ei päri, kui ei olnud, siis on ka isa pärijaks ja pärib koos lastega pärandvarast võrdse osa.

Kohtutäiturilt raha tagasi

jant 17.02.2018 14:06 (1 paev tagasi) vasta...

Ütlen otse välja et tegemist on mingi paaraastat vana tuludeklaratsiooni tagastusega mida MTA otse täiturile kandis. On sealt võimalik tagasi nõuda tolajal kehtinud toimetuleku piiri ulatus kuna tooaeg muid sissetulekuid polnud? Lugedes teemasi täiturite tegevusest (ülbusest)siis see ajaski harja punaseks ja tõstatas sellise küsimuse.

jant 17.02.2018 13:58 (1 paev tagasi) vasta...

vabandust kirjavigade pärast aga masina klaver on omadega.. seal kus eesti riik :)

Advokaadibüroo esitatud kaebus on valesid täis

Ka EV kodanik 17.02.2018 13:41 (1 paev tagasi) vasta...

mida sa siis heietad siin umbmääraselt - ütle milles on asi ja siis inimesed saavad ehk aidata. Muidu jääb mulje nagu oleks poolearuline siin oma luulusid jaotama tulnud.

Hagita menetlus

xxl 17.02.2018 11:52 (1 paev tagasi) vasta...

Ei saa aru ühest asjast, miks on vaja igasugu ametiasutustele anda oma välisriigi aadresse/kontakte?

Advokaadibüroo esitatud kaebus on valesid täis

EV kodanik 17.02.2018 08:10 (1 paev tagasi) vasta...

tTänan hea soovituse eest. Kuigi väga keeruline on leida omavahel mittetuttavaid advokaate. Igatahes võib ka juhtuda et minu probleem vajab laiemat avalikustamist. Kasutan seda viimase võimalusena, kui muidu abi ei saa. Olete tabanud aga asja olemuse väga hästi.

juhm 16.02.2018 20:03 (2 paeva tagasi) vasta...

Konkreetseid asjaolusi teadmata on raske hinnangut anda, mida sul mõistlik teha oleks. Ei saa isegi aru mis probleem täpsemalt on. Tundub, et sind üritatakse vägisi kuskilt välja süüa vms. Kui sa oma küsimused sellisel kujul esitad, siis minule isiklikult näib, et sa ei orienteeru eesti õigussüsteemis piisaval tasemel, et oma õiguste eest tõhusalt ja efektiivselt seista. Seega justkui oleks mõistlik pöörduda mõne tasemel advokaadi poole. Samas pead vaatama, et see advookaat, kellegagi nende pundist sõber või seotud ei oleks.

Hagita menetlus

juhm 16.02.2018 19:47 (2 paeva tagasi) vasta...

Ma ei oska aidata, ei tea kuidas see on regleeritud seaduse tasandil. kuid. Loogiliselt võttes peaks ju kohalduma ju Soome miinimum elatusmäär. uuri välja ja palu kohtul kohaldada. Kes palka muidu maksab ? Soome firma või Eesti oma

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Reelika 16.02.2018 16:31 (2 paeva tagasi) vasta...

Teiseks on vale rääkida kliendituvastusest. Klient tuvastatakse isikut tõendava dokumendi alusel viibides kliendiga samal ajal samas kohas ja see on vajalik siis kui hakatakse tegema tehinguid, sõlmima lepinguid, kokkuleppeid jne. Siis on vaja veendumust, et isik, kellega tehingu teen, ongi seesama isik. Hiljem kui isik on juba lahkunud, ei oma see tuvastamine tagantjärgi enam suuremat mõtet, et kes sa nüüd olidki. Tuvastus tehakse tehingu tegemise hetkel, ei ole nii, et pangatöötajale kõnnib tänaval vastu tema panga klient ja töötaja asub isikut tuvastama. Teemast jäigi alguses selline mulje, et kuidagi tagantjärgi, mitmeid aastaid hiljem on hakatud kliente tuvastama. Et kas siis lepingut sõlmides ei tuvastatudki? Või kuidagi puudulikult vms. See termin "kliendituvastus" see nagu hästi ei sobi siia konteksti..

Kohtutäitur ja uus seadus

Männi 16.02.2018 16:30 (2 paeva tagasi) vasta...

Tere sellinne küsimus mul on kolm last saan hetkel 580 lasterahad ja pensioni 300 eurot kui tahaksin tööle minna kas kohtutäitur võib kõik palga ära võtta lui see ületab piirid?

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine

Reelika 16.02.2018 16:01 (2 paeva tagasi) vasta...

Selles üldse ei kahtlegi, et sellised seadusesätted on olemas, mis annavad aluse lepingu lõpetamiseks erakorraliselt, näiteks kui tekib rahapesu kahtlus vms. Aga mõtlesin just seda andmete uuendamise kontekstis. Et jah, pangal on kohustus tagada andmete ajakohasus ja õigus, aga küsimus on kuidas ta seda teeb. Enamus pankasid teeb seda igapäevapanganduse korras, st kui klient pöördub panka, logib sisse internetipanka, siis palutakse üle vaadata-uuendada oma andmed. Niiviisi jooksvalt, tagades andmete tegelikkusele vastavuse. See on selline loomulik viis ja kõik saavad aru selle vajalikkusest. Küll aga ei saada aru nende vajalikkusest siis kui seda tehakse ülalpool mainitud viisil. Ka teemaalgatajal tekkis küsimus, kas ma ikka pean, kas olen kohustatud. Tegelikult on ju enamus laenulepingutes sees säte, et andmete muutusest tuleb panka teavitada. Aga ei tea küll ühtegi juhtumit, kus leping oleks üles erakorraliselt öeldud, sest sa oled vahepeal näiteks kolinud ja sa ei ole pangale koheselt andnud oma uut aadressi..või telefoninumbrit.

vastus 16.02.2018 15:08 (2 paeva tagasi) vasta...

Ilmselt seadusesesätteid, mis lubavad kliendisuhte lõpetada, on olemas. Sest seda on ennegi tehtud. Üks juhtum jooksis ju hiljuti läbi ka ajakirjandusest, et ühe teatud skandaali sattunud välismaa härra konto ühes Eesti suurpangas pandi panga poolt kinni. Paragrahve ei tea, ja ei pea siinkohal vajalikuks ka otsida. Selliseid ankeete on tüütu täita, kuid midagi ülejõukäivat ega tükki küljest võtvat selles pole. Seega ise ei jonniks, ja kinnitaks ausalt ära, et ausõna ma ei pese raha ega ole terrorist. Pigem paneb aga antud teema lihtsalt filosofeerima selle üle, et kodanik x sõlmis (vähemalt andmete põhjal) lepingu postimüügifirma, mitte pangaga. Postimüügifirmal ei tohiks küll selliseid kohustusi olla kliendi andmeid nõuda, nagu pangal. Ja pole ju kodaniku x valik ega soov, et postimüügifirma oma nõuded pangale loovutas. Seega miks peaks kodanik x järsku järgima panga nõudeid, mis tulenevalt puhtalt pankadele kehtestatud regulatsioonidest. Tema maksab kokkulepitult oma laenu tagasi ja sellega tema suhted pangaga lõppevad. Ehk et kodanik x saab täita oma laenulepingut ikka nendel tingimustel, nagu kokku lepitud, ja sellest, et ta postifirma ja panga kokkuleppe tõttu lihtsalt summad isiku n asemel isikule m maksab, ei tohi ega saa muutuda muud mängureeglid. (jah võlaõigusseadus lubab võlausaldajal nõude loovutada, kuid üksnes seda. Võlausaldaja ei või poole lepingu pealt ise uusi tingimusi juurde mõelda ja nende täitmist nõuda - soovi võib ta loomulikult avaldada).

Reelika 16.02.2018 14:22 (2 paeva tagasi) vasta...

Jah nõus, et peavad tagama andmete õigususe ja ajakohasuse, aga see ei saa olla aluseks lepingu erakorralisele lõpetamisele. Tead ehk mõnda seadusesätet või üldtingimuste punkti, mis annaks selleks õiguse?

Järgmised 30-60 (kokku 200)