Intress alusetult täidetud kohustuselt

Muff 10.06.2017 00:21 (6 kuud tagasi)

Keeruliste asjaolude tõttu maksin ära arve, mille pidi tasuma hoopis teine isik. Nüüd on mul õigus (alusetu rikastumise sätete alusel) tasutud arve summa hüvitamist teiselt isikult. Kas võin lisaks nõuda seadusjärgset intressi? Teine isik kasutas säästetud raha samal ajal enda ettevõttes.

vaene 10.06.2017 16:16 (6 kuud tagasi)

eraisiku intress on praktiliselt olematu ja selle arvestus keeruline. hea kui oma rahagi ja menetluskulud kätte saad, kui paned intressi arvestusega puusse - venib menetlus (loe läheb kallimaks , sest raha ikka ei saa ja menetlus vast maksab nt. esinduskulud) ja kui oponent selle avastab ning pahatahtlikkusena esitab võidakse hagi rahuldada osaliselt ehk kaotad igalt poolt

A 12.06.2017 09:42 (6 kuud tagasi)

Saab nõuda seadusjärgset viivist, vt VÕS § 113 lg 1 lg 2. Arvestuses ei ole midagi keerulist, kuna EKP intressimäär on hetkel 0%, siis on seadusjärgseks viivisemääraks 8% aastas, mida tuleb arvestada alates ajast, mil võlausaldaja teatas võlgnikule oma nõudest või esitas raha sissenõudmiseks hagi või maksekäsu kiirmenetluse avalduse.

vaene 12.06.2017 10:32 (6 kuud tagasi)

no näed ongi olematu ja kuna tekitasid võlaõigusliku suhte oma elsimuse tõttu - siis ära eriti looda et kohus sind "rikkaks" otsustab. 100 € on 8 % 80 senti ja seda aastas. arvesta ise mis see päevas siis teeb samas on miinimum riigilõiv 65 €. see et sina arvad et ta kasutas raha ettevõtluses ja mis siis sina ju tasusid kellegi teise kohustuse, tuuakse temagi kohtusse sest mitte see kellele sina maksid ei rikastunud ju vaid ikka see kes OMA kohustust täitma ei pea...nii et küsi viisakalt ja unusta oma pisikesed nö. "karistamise" võimalused

rikas 12.06.2017 11:01 (6 kuud tagasi)

suurepärane protsentarvurustehe! sinu matemaatikaõpetaja oleks ilmselt õnnelik - aPsoluutselt :)

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.