Jurisdiktsioon ja tõendusmaterjalide hankimine

Regulaator 11.10.2017 12:48 (6 paeva tagasi)

Kas tõendusmaterjalid, mille hankimise viis välisriigis on küll õiguspärane, kuid Eesti seaduste kohaselt illegaalne, on siin kasutamiseks kõlblikud?

BB 11.10.2017 15:11 (6 paeva tagasi) vasta...

Ok küll ,kui X riigis on hangitud tõendusmaterjal vastavalt X riigi seadustele ja isiku poolt kes X riigis omab õigust antud tõendusmaterjali hankimiseks.

A 12.10.2017 05:46 (6 paeva tagasi) vasta...

Ei ole. Kui välisriigis tõendi saamiseks tehtud menetlustoiming on vastuolus Eesti kriminaamenetluse põhimõtetega, siis ei saa seda Eesti kriminaalmenetluses kasutada, vt KrMS § 3 lg 3, § 65.

Regulaator 12.10.2017 16:45 (5 paeva tagasi) vasta...

Aitäh! :)

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  ____       ___      _____      ___    
 |  _ \\    / _ \\   / ____||   / _ \\  
 | |_| ||  | / \ || / //---`'  / //\ \\ 
 | .  //   | \_/ || \ \\___   |  ___  ||
 |_|\_\\    \___//   \_____|| |_||  |_||
 `-` --`    `---`     `----`  `-`   `-` 
                                        

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.