trahv

K 4.12.2017 10:39 (8 paeva tagasi)

Sain trahvi, asi läks kohtutäiturile. Tegin avalduse ja hiljem tehti kohtumäärus osade kaupa maksmiseks nov lõpus. Nüüd kohtutäitur siiski väidab, et see hakkab kehtima alles 10 päeva pärast ja tema arestib dets töötasu. Kas tal õigus seda teha ja kas tõesti kohtumäärus hakkab hiljem kehtima?

A 4.12.2017 12:42 (8 paeva tagasi) vasta...

Kui tegemist on edasikaevatava kohtumäärusega, siis üldjuhul jõustub see tõepoolest alles edasikaebetähtaja möödumisel. Samas näeb VTMS § 119 lg 4 ette, et kirjalikus menetluses tehtud kohtumäärus jõustub selle tegemisest.

K 4.12.2017 15:13 (8 paeva tagasi) vasta...

Aitähh, oli abiks.Paragrahv siis 199, lg 4, kogemata väike viga.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  _____     _____    ______     _____   
 /  ___||  |  ___|| |      \\  |  ___|| 
| // __    | ||__   |  --  //  | ||__   
| \\_\ ||  | ||__   |  --  \\  | ||__   
 \____//   |_____|| |______//  |_____|| 
  `---`    `-----`  `------`   `-----`  
                                        

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.