Kinkelepinguga korter

ott 10.04.2018 09:57 (10 paeva tagasi)

tere, sooviksin abi kes oskab infot jagada. ema ja isa ostsid abielu ajal korteri. hiljem tegid kinkelepinguga selle mulle. mingi hetk lahutasid ja kolisid eraldi m6lemad mujale. nyyd ajas isa mind sealt v2lja ning kolis oma suvalise uue naisega sinna sisse. kas mul on mingi 6igus n6uda yyri v6i seadusega alust neid sealt v2lja t6sta ?

püha lihtsameelsus 10.04.2018 10:05 (10 paeva tagasi) vasta...

Korter kingiti su jutu järgi sulle. Eeldusel, et su jutt on tõene ja sa oled korter omanik, siis loomulikult on sinul nagu igal teiselgi omanikul õigus oma vara suhtes otsustada. Muuhulgas otsustada, kes sinu korterisse tulla võivad ja kes mitte.

Ott 10.04.2018 10:10 (10 paeva tagasi) vasta...

Tere, Jah mina olen omanik, aga isal on kinkelepingus sees punkt, et võib surmani sees elada.

BB 10.04.2018 10:11 (10 paeva tagasi) vasta...

Kui selline punkt on sees, siis võibki surmani sees elada!

ott 10.04.2018 10:16 (10 paeva tagasi) vasta...

Aga kui see oli eelnevalt yhisvara, siis kas emal kui yhel kahest kinkijast on praegu s6na6igust kes seal elab?

loe oma lepingut! 10.04.2018 10:22 (10 paeva tagasi) vasta...

Loe oma lepingut! Seal ju kirjas, kes kinkis, kellele ja mis tingimustel (loe, kas isiklik kasutusõigus surmani seati vaid isa kasuks, või seati isa ja ema kasuks ühiselt). Kas isikliku kasutusõiguse tingimustes oli kirjas, et õigustatud isik võib koos endaga majutada korterisse ka oma pereliikmeid?

A 10.04.2018 10:36 (10 paeva tagasi) vasta...

Isik, kellel on isiklik kasutusõigus elamule, võib elamusse majutada oma perekonnaliikmeid, samuti isikuid, keda on vaja tema eest hoolitsemiseks (AÕS § 227 lg 2). Kuna taoline õigus tuleneb otse seadusest, siis ei pea see olema lepingus sätestatud ning selleks ei ole vajalik ka kingisaaja nõusolek.

CC 10.04.2018 12:45 (10 paeva tagasi) vasta...

hoolimata sellest, et kinnisasjale on seatud teatud piirangu (eelmainitud), siis ei tähenda see seda, et sinul kui omanikul EI OLEKS õigust seal elada. Elate kõik ilusti koos - kui hakkama ei saa, siis peate arutama, kes lahkub. Sellist asja, et omanikku tema oma pinnalt välja visatakse - ei saa olla sellisel juhul!

Ott 10.04.2018 12:53 (10 paeva tagasi) vasta...

See on tegelt nii keeruline lugu, et siin raske selgitada. Eks otsin oma lepingu välja ja kobin juristi juurde :)

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
             ___      ______    _____   
  ____      / _ \\   /_   _//  |  ___|| 
 |    \\   / //\ \\    | ||    | ||__   
 | [] ||  |  ___  ||  _| ||    | ||__   
 |  __//  |_||  |_|| /__//     |_____|| 
 |_|`-`   `-`   `-`  `--`      `-----`  
 `-`                                    

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.