mõtteline osa kinnistust

kuri naaber 1.08.2008 15:52 (9 aastat tagasi)

Meil on kuue korteriga maja, kõigile kuulub mõtteline osa kinnistust. Üks pensionär tegi ühe päris siuure maaosa peale sellest krundist oma isikliku maa, aiamaa. Kusjuures kõige parema osa aiast. Väidab, et ta seal kauem elanud ja see juba ammusest ajast nii. Kas nii tohib? Mida saaks selle vastu ette võtta?

veel kaasomanik 2.08.2008 17:09 (9 aastat tagasi)

ehh, tüüpiline. Aga mine tema peenra pealt marju korjama, mis muud. Aga kas ta ümbritses selle tüki aiaga? Kui ei, siis kasuta aga rõõmsalt edasi:) Kui majas ühistu, siis võta teema üles. Muidugi variant lasta oma tükk välja mõõdistada, kuid oletan et krunt selleks liiga väike.

Tikker 4.08.2008 10:11 (9 aastat tagasi)

ei tohi, maa haldamine on ühiselt ja otsused ka ühiselt, kaasomanikult õige väide, maa mõtteliste osadena kuueks, aga siis kah kasutamine on ühise kokkuleppena.

kuri naaber 4.08.2008 10:18 (9 aastat tagasi)

ei ole ümbritsetud aiaga õnneks, aga ikka suur osa päris (selle aia mõttes suur osa), on "tema käes". ja kusjuures ei poolda eriti seda osadeks jagamist (õnneks üks korter jagab veel meie arvamust). see ei ole eramaja. kui jagada osadeks, siis tekibki olukord, kus igaüks teeb "oma tükile" mingi asja. aiamaa vms, oleneb inimesest. tegelikult võiks olla ühismaja hoovis siiski muru ja mõned lilled, aiatoolid. ajuvaba on teha linna korterelamu juurde ma ei tea mida:)

C 4.08.2008 16:35 (9 aastat tagasi)

Nõus eelpool kommenteerijatega. Kõigepealt peaksite tegema selgeks mida te soovite saavutada. Edasi võiks teha tõesti koosolek kus teema protokollitakse ja kui asjaosalisi ei ole koosolekul, siis saata neile koosoleku protokolli ärakiri või anda üle viisil, mida saate hiljem tõestada. Kui see ei anna tulemusi, siis saatke tähitud kiri oma pretensioonide ja soovidega/nõudmistega. Need on vajalikud, et saaksite hiljem, kui ka kiri tulemust ei anna, koostada normaalselt põhjendatud hagi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.