Arve osaline vaidlustamine kohtus

Henry 27.05.2020 08:37 (1 aasta tagasi)

Millise § alusel on võimalik arve väljastaja kohtusse anda, kui on vaja arve osaliselt vaidlustada? Arvele on märgitud asja restaureerimiseks kulunud materjal (sellega on ok), aga ka töötunnid, mida on normaalsest poole rohkem. Arve sai koheselt (enne maksmistähtaega) vaidlustatud, kuid arve väljastaja ei teinud sellest välja ja keeldub jätkuvalt avaldamast, milline töö etapp kaua aega võttis. Varasemat kokkulepet töötundide ega hinna osas polnud. On võimalik tõendada, et tavaline või mõistlik töötundide arv sellise töö eest oleks pea poole väiksem. Arve väljastaja ise ähvardab inkassoga, sest arve maksmata, kuid sellises summas arvet ei saa aktsepteerida. Soov oleks asi kohtus lahendada, aga arve väljastaja ise kohtusse ei pöördu (eeldatavasti pole hagi jaoks raha ja teab isegi, et asi pole õige) ja vaja oleks ise esimene samm teha, et mitte tüütu inkasso ja selle ulme lisakuludega oma aega raisata.

tean 27.05.2020 16:26 (1 aasta tagasi)

Inkassol pole midagi teha kui te tööde akti ja esitatud arvet ei allkirjastanud. Inkassol ei ole kohtu õiguseid. Ainult kohus saab nõuda nõuetekohaselt esitatud arve maksmist ja teha vastava otsuse. Inkasso on üks vahelüli, keda võib ignoreerida kui end süüdlasena ei tunne.

y 18.06.2020 22:30 (1 aasta tagasi)

jah ainus mida inkasso saab teha on kuskil "võlgnikuna" ülesse panna, kohtus on inkassol muidugi raske asja ajada sest neil oleks siis ju poolik info ning sellega asja ei võida. Võlgnik ollakse ikkagi alles siis kui on selge arve mis on jäänud tasumata. kui teil lepinguese käes, soovitan mõistlik tasu ära maksta ja eks siis on nende teha, kas saamata jääki tõestama hakata või ürotada anda see inkassole, tont teab mis see sellise segase asjaga peale hakkaks , siis on ju nõue väiksem ka. ja inkassode osa ei ole "ulmeline" need on suht väiksed ja seadus ka suht rangelt piirab neid

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.